Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Starp skolēnu radošo darbu konkursa uzvarētājiem arī mūsu novada skolniece

Svinot valodas svētkus, pērn septembrī Latviešu valodas aģentūra izsludināja radošo darbu konkursu skolu jaunatnei “Kas manu tautu dara stipru”. Konkursā skolēni savos darbos tika aicināti atklāt Latvijas spēka un stipruma avotus. Par to informē projekta vadītāja Velga Līcīte-Meldere.Starp uzvarētājiem 1. līdz 4.klašu grupā ir arī Gulbīša pamatskolas 1.klases audzēkne Gabriela Kostigova.

"Konkursā piedalījās skolēni ne tikai no dažādiem Latvijas novadiem, bet arī no latviešu skoliņām pasaulē – Losandželosas Latviešu skolas, Mineapoles sv. Paulas latviešu skolas,  Eiropas skolas Frankfurtē, Upsalas Valodu skolas, Ņujorkas ev. lut. draudzes pamatskolas Ņūdžersijā, Briseles 2. Eiropas skolas, Latviešu valodas tālmācības skolas Turcijā. Konkursa darbi tika vērtēti pēc šādiem kritērijiem: darba atbilsmes tematam; autora personiskās attieksmes un domas atklāsmes; oriģinalitātes un radoša temata risinājuma; koptas un bagātas valodas; valodiskās izpausmes radošuma; darba vizuālās kvalitātes," stāsta V.Līcīte-Meldere.

Iesniegtos 885 darbus vērtēja žūrijas komisija - rakstnieks V. Rūmnieks, Latvijas Nacionālās bibliotēkas Bērnu literatūras centra vadītāja S. Tretjakova, māksliniece, grāmatu “Koko un Riko” zīmējumu autore L. Lošina, UNESCO LNK Latvija ģenerālsekretāre B. Moļņika un Latviešu valodas aģentūras projektu vadītāja V. Līcīte-Meldere.

"Uzvarētāju apbalvošana notiks Dzimtās valodas dienas pasākumā 21. februārī Rīgas Latviešu biedrības nama Zelta zālē, kur arī tiks paziņots vietu sadalījums. Arī šogad labākie skolēnu radošie darbi tiks apkopoti un izdoti krājumā, turpinot skolēnu radošo darbu krājumu sēriju, kurā iznākušas jau desmit grāmatas. Lai piedalītos Dzimtās valodas dienas pasākumā, lūdzam (vēlākais līdz 15.februārim) reģistrēties tiešsaistē Latviešu valodas aģentūras mājaslapā www.valoda.lv," norāda projektu vadītāja.

Pievieno komentāru

Skolās