Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Sumina Starptautiskā vizuālās mākslas konkursa “Tu esi PUTNS. IRBĪTE” laureātus

Ir noslēdzies Gulbenes mākslas skolas rīkotais starptautiskais vizuālās mākslas konkurss “Tu esi PUTNS. IRBĪTE”, kuru iedvesmoja leģendārais mākslinieks Voldemārs Irbe (1893-1944), tautā saukts par Baskāji Irbīti. Tas notika šā gada vasarā un tajā piedalījās 43 mākslas skolu un studiju audzēkņi no Latvijas, Lielbritānijas, Krievijas un Gruzijas. Par to informē Gulbenes mākslas skolas direktore Sandra Dikmane.

"Iesūtītie 254 darbi tika vērtēti trīs vecuma grupās par tēmām “Sadzīves ainas pilsētas un lauku vidē” un “Lauku vai pilsētas ainava”,"stāsta S.Dikmane.

Starptautiskajā žūrijas komisijā strādāja pieredzējuši mākslas eksperti  – Latvijas Nacionālā kultūras centra vizuālās mākslas eksperte Ilze Kupča, Vita Jurjāne – PIKC Nacionālās mākslu vidusskolas Jaņa Rozentāla mākslas skolas profesionālo mācību priekšmetu metodiskās apvienības vadītāja, gleznošanas un kompozīcijas skolotāja Vita Jurjāne, Gulbenes novada vēstures un mākslas muzeja direktore Valda Vorza, māksliniece Ilona Brekte un gleznotāja Junona Gošadze no Gruzijas.    

"Konkursa noslēgums un laureātu apbalvošanas pasākums “Tu esi PUTNS. IRBĪTE” notiks šodien, 19. oktobrī, pulksten 14.00 Gulbenes Kultūras centrā. Pasākumu ievadīs radošās darbnīcas kopā ar Gulbenes mākslas skolas pedagogiem un mākslinieci Elīnu Brasliņu no Rīgas, kura ilustrējusi Luīzes Pastores grāmatu “Pēdējais ķēniņš” no detektīvstāstu sērijas “Mākslas detektīvi”. Darbnīcu laikā turpat būs apskatāmi arī Elīnas Brasliņas oriģinālzīmējumi pasteļa tehnikā. Kopā ar pasākuma dalībniekiem muzicēs un “irbīgi” darbosies vairāki “noslēpumainie viesi”," atklāj direktore.     

Konkursa laureātu apbalvošanas pasākums noslēdz vairāku Gulbenes mākslas skolas rīkotu un atbalstītu pasākumu ciklu, kas veltīti mākslinieka Voldemāra Irbes radošajam mūžam.

"Februārī Gulbenē sadarbībā ar Mūzikas un mākslas atbalsta fondu notika pirmizrāde uzvedumam “Zibeņu domas. Irbīte” ar aktieri Juri Bartkeviču Irbes lomā, un pirms uzveduma skatītājiem “par mazām, melnām naudiņām” bija iespēja piedalīties pasteļzīmējumu  izsolē. Vasarā notika Starptautiskais mākslas plenērs “Mana Vidzeme. Basām kājām”, visa gada garumā dažādās Gulbenes un novada iestādēs ir notikušas pasteļgleznojumu izstādes," stāsta S.Dikmane.

Starptautiskā vizuālās mākslas konkursa “Tu esi PUTNS. IRBĪTE” darbi ir apskatāmi izstādēs Gulbenes mākslas skolā un Gulbenes kultūras centrā. Izstādes atvērtas no 2018. gada 1. oktobra līdz 1. novembrim skolas un kultūras centra darba laikā. Ieeja izstādēs un pasākumā bez maksas.


Pievieno komentāru

Skolēnu aktivitātes