Uz Latvijas skolām dosies Mobilais zināšanu ekspresis

Gatavojoties Eiropas dienai 9.maijā, jau ceturto gadu, piedāvājot izzinošas nodarbības sākumskolas skolēniem, uz Latvijas skolām no šodienas dosies Mobilais zināšanu ekspresis, informē aģentūru LETA.

Biedrība "Eiropas Kustība Latvijā" informē, ka šogad tā vadmotīvs ir "Zinu, protu, daru - Latvijā, Eiropā un pasaulē!". Interaktīvās nodarbības notiks līdz 9.maijam 17 dažādās skolās, tostarp arī Gulbenes sākumskolā.

Nodarbību radošā daļa izstrādāta, piedaloties iluzionistam Robijam Trankalim.

Radošās nodarbībās sākumskolas klasēs bērni uzzinās atbildes uz jautājumiem: kāpēc ir jāinteresējas, jāzina un jāsaprot apkārt notiekošais, par ko domā un runā ģimenē, klasē, skolā, pilsētā, Latvijā un Eiropā, kādus jautājumus kopā atrisināt ir vieglāk nekā vienam pašam, kā politiski lēmumi ietekmē ikdienu, kā tos veido un pieņem, kā sabiedrība iesaistās lēmumu pieņemšanā?

Nodarbību mērķis ir mudināt bērnus būt vērīgiem, līdzdarboties un izprast apkārt notiekošo, apzinoties savu lomu un iespējas ietekmēt dzīvi. Iepazīstot Eiropas Savienības (ES) moto "Vienoti daudzveidībā", nodarbību dalībnieki veidos improvizētu orķestri.

Četru gadu laikā Mobilais zināšanu ekspresis ir viesojies jau vairāk nekā 70 Latvijas novados un pilsētās, tiekoties ar vairāk nekā 9000 sākumskolas skolēniem.

Pievieno komentāru

Skolēnu, jauniešu aktivitātes