Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Uzstājas koncertos Dānijā 2

No vieskoncertiem Dānijas sadraudzības pilsētā Tēmā atgriezušies Gulbenes mūzikas skolas pedagogi un audzēkņi.

No 14. līdz 18.novembrim pedagogi Inga Driķe, Rita Bogdanova un Jānis Dimants un audzēkņi Annija Iļjenko, Estere Ilga Tuča, Valdis Golubevs, Edžus Bleikšs, Kārlis Bošs un Krists Cirpons bija koncertturnejā Dānijā mūsu sadraudzības pilsētā Tēmā un kaimiņpilsētā Silkeborgā. “Silkeborgas kreatīvajā skolā vakarā sniedzām pirmo lielo koncertu. Piedalījāmies kamerorķestra nodarbībā. Estere izbaudīja iespēju spēlēt 1. vijoles partiju kopā ar dāņu meitenēm. Koncerts Tēmas skolā mums bija liels pārbaudījums, jo sākās pulksten 8.00 - pūtējiem parasti ļoti grūti spēlēt tādā agrumā. Viegli nebija arī Kārlim. Viņam J.S.Baha invenciju nācās spēlēt uz … sintezatora!” stāsta skolotāja Inga Driķe.

Audzēkņi koncertēja arī veco ļaužu pansionātā. Kopīgās svētku pusdienas kopā ar visiem iemītniekiem izvērsās par aizkustinošu kopdziedāšanu pie galdiem.

Bērniem bija iespēja redzēt, kā notiek mācības Dānijā. “Apmeklējām dāņu, angļu valodas un matemātikas stundas dažādās klasēs. Mūsu zēni ar dāņu zēniem spēlēja futbolu. Tēmas baseins bija brīnišķīgs! Annija un Valdis iemācījās peldēt. Estere pārsteidza visus - gan mūs, gan dāņus. Viņa lēca ūdenī no trīs metrus augsta tramplīna! Tēmas grāmatu veikalā apciemojām mūsu novadnieci Antru Kāru,” saka I.Driķe.

Draugi bija sarūpējuši vēl kādu pārsteigumu - apsveikumu visiem Latvijas dzimšanas dienā. “Bērni šajā braucienā guva ļoti daudz: komunikācijas prasmes, muzicēšanas pieredzes apmaiņu, koncertēšanas pieredzi dažādos apstākļos un dažādai publikai, iepazina dāņu kultūru un vēsturi. Liels prieks par brīnišķīgo uzņemšanu un iespēju mūsu Gulbenes mūzikas skolas audzēkņiem gūt šādu jauku pieredzi,” uzsver skolotāja.

Pievieno komentāru

Komentāri 2

nav forši

Jābrauz uz Dāniju lai nopeldētos baseinā,jo pašmājās tāda brīnuma nav.

pirms 3 gadiem, 2016.12.12 09:58

Skolēnu aktivitātes