Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Vidusskolas rāda savu mācīšanās kultūru

Pedagogi no Lielbritānijas, Polijas, Islandes, kā arī pārstāvji no Lizuma vidusskolas un Latvijas Universitātes pagājušajā nedēļā Gulbenes 2.vidusskolā un Lizuma vidusskolā piedalījās mācību stundās, lai uzzinātu par mācīšanās kultūru šajās izglītības iestādēs.

“Dzirkstele” novēroja, ka Gulbenes novada pedagogiem un skolēniem šāda pieredzes apmaiņa bija arī iespēja vingrināties angļu valodas lietošanā, jo šī svešvaloda tika izmantota savstarpējai saziņai. “Tāpat bija arī Lizuma vidusskolā,” “Dzirkstelei” apliecina tās direktore Irēna Ābeltiņa.

Ciemiņi piedalījās Gulbenes 2.vidusskolas mūzikas stundā un redzēja, kā kopīga sadarbība var motivēt skolēnus, kuri apgūst atšķirīgas izglītības programmas, arī bērnus ar īpašām vajadzībām. Bija iespēja ielūkoties arī mūsdienīgā krievu valodas mācību stundā, redzēt un novērtēt skolēnu veikumu otrreizējā resursu izmantošanā vizuālajā mākslā, piešķirot nolietotu džinsu audumam jaunu veidolu apģērba dizainā. Sadaloties grupās, viesi izmēģināja spēkus skolā izveidotajā izlaušanās istabā, kas ir tapusi “Erasmus+” projektā “Meklē (mācās)”. 

Par ārvalstu kolēģu viesošanos Gulbenes 2.vidusskolā šīs izglītības iestādes skolotāja un projekta koordinatore Dita Grigore “Dzirkstelei” saka - gulbenieši parādīja viesiem, ka svarīgi ir, ar kādu noskaņojumu skolotāji, personāls un skolēni katru dienu nāk uz skolu, kā ievēro uzvedības kultūru, kā sadarbojas cits ar citu. Skolā ir ieviesta programma “Atbalsts labai uzvedībai”, kuru ir izstrādājuši Latvijas Universitātes mācībspēki. Ciemiņiem bijuši jautājumi par to, kā pašvaldība atbalsta talantīgos skolēnus.

“Pastāstījām, ka skolēnu sasniegumi tiek apbalvoti, semestra beigās piešķirot stipendiju. Skolā notiek arī pateicības pasākumi, kuros tiek apbalvoti skolēni,” saka D.Grigore.

Pēc uzņemšanas Gulbenes 2.vidusskolā viesi vesti ekskursijā uz Gulbenes jauniešu centru “Bāze”, Gulbenes invalīdu biedrību un SIA “Pakalnieši” Stradu pagastā, ar kuru sadarbojas skola un kur top patērētāju augsti vērtētie mājas sieri. Pēc tam bijis brauciens uz Lizumu.

“Ciemiņiem rādījām savu skolu pilī, savu bērnudārzu, kas tapa pēc vietējās sabiedrības iniciatīvas. Prezentējām vecāku veikumu – roku darba rezultātā tapušas lietas, kas noder bērniem mācību stundās. Likām pie darba arī savus viesus. Vīrieši mācījās slīpēt koka karotes, sievietes – veidot pērļu rokassprādzes. Pēc tam kopā gājām saldā ekskursijā uz konfekšu “Gotiņa” ražotni, ciemojāmies arī mākslinieka Jāņa Brektes dzimtas vasaras mājā “Saulieši”,” stāsta I.Ābeltiņa.

Pieredzes apmaiņas diena Gulbenes 2.vidusskolā un Lizuma vidusskolā noritēja projektā, kura iniciatore ir Latvijas Universitāte.

Pievieno komentāru

Skolās