Vienojas par Rankas teritoriālās struktūrvienības nākotni 1

Gulbenes novada pašvaldības domes sēdē 31.janvārī tika runāts par to, ka Valmieras tehnikuma Rankas teritoriālās struktūrvienības infrastruktūru, ēkas un lauksaimniecības zemi savā pārziņā varētu pārņemt Gulbenes novada pašvaldība. Pēc šīs sēdes, kurā vairums deputātu atbalstīja šo ieceri, pašvaldība nosūtīja vēstuli Izglītības un zinātnes ministrijai ar lūgumu nodot Rankas teritoriālās struktūrvienības infrastruktūru, ēkas un zemi Gulbenes novada pašvaldības pārziņā, kā arī ar vēstules saturu iepazīstināja Valmieras tehnikuma administrāciju.

Kā potenciālos sadarbības partnerus profesionālo izglītības programmu īstenošanai Gulbenes novada pašvaldība saredz Ogres tehnikumu, kas jau īsteno līdzīgas izglītības programmas, mežsaimniecības un kokapstrādes nozarēs.
Lai klātienē pārrunātu turpmāko darbības plānu, visas iesaistītās puses 8.februārī tikās Valmieras tehnikumā, kur tika nolemts atbalstīt Gulbenes novada pašvaldības lūgumu.


Izglītības un zinātnes ministrijas Profesionālās un pieaugušo izglītības departamenta direktora vietniece pedagogu un pieaugušo izglītības jomā Baiba Bašķere informē, ka ministrija sagatavos rakstisku rīkojumu par Valmieras tehnikuma Rankas teritoriālās struktūrvienības turpmāko darbību, kā arī infrastruktūras, ēku un lauksaimniecības zemes nodošanu Gulbenes novada pašvaldības pārziņā.


Valmieras tehnikums mācību procesu izglītības iestādē nodrošinās līdz šā mācību gada beigām. Lai nākotnē Rankas arodskolā turpinātos ierastās mācības, ar 2019.gada 1.jūliju Ogres tehnikums plāno pārņemt esošās profesionālās izglītības programmas un turpināt tās īstenot.


Šobrīd Ogres tehnikuma vadība iepazīstas ar situāciju Rankas teritoriālajā struktūrvienībā, lai to apzinātu un plānotu, kā turpināt īstenot mācību procesu atbilstoši programmu saturam. Lai iesāktais infrastruktūras un izglītības programmu pārņemšanas process noritētu veiksmīgi, visām iesaistītajām pusēm ir uzdoti tuvākajā laikā veicamie darbi.


Par to informē PIKC "Valmieras tehnikums" sabiedrisko attiecību speciāliste Sabīne Šmite.

Pievieno komentāru

Komentāri 1

Verat ciet un cepiet augšā kārtējo pansionātu.

pirms 2 gadiem, 2019.02.13 08:58

Skolēnu, jauniešu aktivitātes