CSDD aicina skolotājus jauno mācību gadu sākt ar satiksmes un personiskās drošības mācību stundām

Jaunajā mācību gadā CSDD turpinās skolās popularitāti iemantojušo projektu "Mācies un iegūsti velosipēda vadītāja apliecību savā skolā". Tas nodrošinās iespēju visiem Latvijas skolēniem apgūt ceļu satiksmes noteikumus jaunajiem velo braucējiem un, kā novērtējums sekmīgi apgūtajām zināšanām, būs velosipēda vadītāja apliecība.

Projekta ietvaros uz šo brīdi CSDD ir noslēgusi sadarbības līgumus ar 282 izglītības iestādēm. Tas nozīmē - pedagogi atzīsts, ka projekts ir viens no veiksmīgākajiem risinājumiem satiksmes drošības jautājumu mācīšanā skolās. Skolotāji šajās mācību iestādēs ir gatavi pastiprināti skaidrot satiksmes drošības jautājumus mācību stundās vai satiksmes drošības pulciņu nodarbībās.

Izglītības projekta "Mācies un iegūsti velosipēda vadītāja apliecību savā skolā" mērķi:

  • nodrošināt Latvijas skolas ar mūsdienīgiem un kvalitatīviem bezmaksas mācību līdzekļiem velosipēdistu izglītošanai - metodiski un informatīvi bagāts mācību līdzeklis skolotājam, video sižeti skolēniem par savu drošību, sadarbību, uzmanību un, protams, par satiksmes noteikumiem, kā arī video uzrunas skolotājiem, kurās ikviens pedagogs var pasmelties idejas, saņemt paskaidrojumus, kā palīdzēt skolēniem apgūt mācību vielu par ceļu satiksmes drošības jautājumiem;

  • veicināt, lai jauno velosipēdistu paaudze jau no mazotnes aug par disciplinētiem un satiksmes drošības procesu izprotošiem satiksmes dalībniekiem;

  • rosināt ikvienā Latvijas skolā velosipēdu vadītāju eksāmenos noskaidrot topošo satiksmes dalībnieku zināšanas par drošības jautājumiem ikdienas satiksmē.

Valda Kjaspere, projekta vadītāja: “Sākot ar velobraukšanu skolēns apgūst vadītāja pienākumus, atbildību par savu rīcību un toleranci pret citiem satiksmes dalībniekiem. Šim procesam ir jānotiek kvalificētā pedagoģiskā procesā. Pateicamies visiem projektā iesaistītajiem skolotājiem par nesavtīgu darbu un aicinām ikvienu Latvijas skolu šajā projektā saskatīt iespēju skolēnu ikdienā lietojamo zināšanu pūra papildināšanā, jo viņu dzīvē ienāk aizvien jauni izaicinājumi ar dažādiem braucamrīkiem – velosipēds, skrejritenis, elektriskie braucamie u.c.

Visu mācību gadu čakli apgūstot ceļu satiksmes noteikumus, skolēni iegūst zināšanu bāzi, kas ļaus veiksmīgāk startēt ceļu satiksmē gan kā velosipēdistam, gan arī kā gājējam. Jāatceras, ka līdztekus teorētiskajām zināšanām vienlīdz nozīmīgas ir arī praktiskās braukšanas iemaņas. Tādēļ, pirmie velosipēdista braukšanas soļi jāuzsāk slēgtos laukumos vai no satiksmes attālinātās vietās.

Informācija par CSDD izglītības iespējām bērniem atrodama mājaslapā www.berniem.csdd.lv.

Pievieno komentāru

Skolēnu, jauniešu aktivitātes