Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Aci pret aci ar Futbola federācijas prezidentu 11

Pagājušajā piektdienā Gulbenē ar darba vizīti viesojās Latvijas Futbola federācijas (LFF) prezidents Guntis Indriksons, kuru pavadīja LFF attīstības daļas vadītājs Egons Brants un LFF izpilddirektors Dainis Gudermanis.

Ar viesiem tikās Gulbenes novada domes priekšsēdētāja Sandra Daudziņa. Diskusijā piedalījas Gulbenes novada domes deputāti Jānis Antaņevičs (viņš arī FB “Gulbene 2005” prezidents) un Ivars Kupčs, Gulbenes sporta centra direktors Ziedonis Lazdiņš un es kā LFF ZA reģiona vadītājs. Šajā saruna tika izdiskutēti daudzi ar novada futbola attīstību saistīti jautājumi. Galvenie bija trīs - FB “Gulbene” virslīgas komanda un tās attīstība, mākslīgais futbola laukums Gulbenē un reģionālās futbola akadēmijas izveide ar iespējamo bāzes vietu Gulbenē.

Galvenais - ir jābūt politiskai gribai

LFF prezidents izklāstīja savu redzējumu uz futbola attīstību Latvijā un Gulbenes lomu tajā.Pēdējos gados mūsu novada vārdu Latvijā un ārpus tās virslīgas futbols ir popularizēji pietiekami un ir labvēlīgi apstākļi, lai pilnveidotu gan materiāli tehnisko bāzi, gan attīstītu kadru kapacitāti. S.Daudziņa uzsvēra, ka virslīgas komandai novada dome, savu iespēju robežās, sniedz vispusīgu atbalstu. Tomēr galvenie atbalstītāji ir jāmeklē citur. LFF ir izveidojusies ļoti pozitīva pieeja turpmākajai novada futbola attīstībai. Īpaši tagad, kad Gulbene izveidojas par reģiona futbola centru. G.Indriksons piedavāja novadam kopīgi ķerties pie mākslīgā futbola laukuma izveides pilsētā. Ir jāveic pāris mājas darbi, lai varētu ķerties pie pilnvērtīga darba. Galvenais - ir jābūt politiskai gribai. Ieguldot salīdzinoši nelielus līdzekļus, mēs iegūsim vairākus simtus tūkstošus vērtu futbola laukumu, kurš kalpos daudzus jo daudzus gadus. Protams, var jau meklēt visādus ieganstus, lai to nedarītu, bet mēs ļoti ceram, ka domes deputātiem pietiks veselā saprāta, lai šo vajadzīgo un lietderīgo projektu realizētu. Mums jau tik daudz kas ir palaists vējā. Negribētos, lai futbols piedzīvo tādu likteni.


Lieliska iespēja pilnveidot savu meistarību
Diskusijas gaitā tika apspriests jautājums par reģionālās jaunatnes futbola akadēmijas izveidi, kuras finansēšanā piedalītos arī LFF. Šādas akadēmijas ir Ventspilī, Daugavpilī, Liepājā un Rīgā. Nepieciešams aptvert arī pārējos reģionus. Sakarā ar to, ka Gulbenē plānots atjaunot internātu pie 2.vidusskolas, paveras iespēja jauno futbolistu izvietošanai tur. Ja tiks realizēts projekts attiecībā uz mākslīgo futbola laukumu, būs izveidota normāla bāze treniņiem. Tiks piesaistīti kvalificēti futbola treneri, kuru atalgojums nāks no LFF. Apkārtējo novadu jaunajiem futbolistiem pavērsies lieliska iespēja pilnveidot savu meistarību, bet Gulbenes skolas iegūs jaunus audzēkņus. Protams, arī visi Gulbenes futbolisti tiks iesaistīti šīs akadēmijas nodarbībās. Nepieciešams visu izvērtēt un sarēķināt. Noteikti vajadzīgs kaimiņu novadu atbalsts.
Turpinājumā diskusijas dalībnieki apmainījās viedokļiem par jaunatnes futbola attīstību Gulbenes novadā un problēmām, kuras jārisina šajā jomā. Galvenais ir treneru atalgojums vai, konkrētāk, tā trūkums. Visi bija vienisprātis, ka tikai kopīgi LFF un novads var risināt tos jautājumus, kuri tika izrunāti šajā diskusijā.


Neapmierināts ar valsts finansēto sporta skolu atdevi
No novada domes LFF delegācija devās uz Vecgulbenes muižu, kur pulcējas reģiona futbola aktīvs. Tur neformālā gaisotnē notika saruna par konkrētiem jautājumiem, kas nodarbina visus futbola klubus ikdienā. G.Indriksons informēja par gaidāmo LFF kongresu, kurš notiks Rīgā 30.martā. Klubu pārstāvjiem bija daudz jautājumu par LFF darbu, bieži norādot uz neizdarībām un pieļautajām kļūdām. Neizpratne bija par LFF lielo darbinieku skaitu, kuru kapacitāte, maigi izsakoties, ir pavāja. Prezidents bija neapmierināts ar valsts finansēto sporta skolu atdevi kopējā futbola artavā. Pārsvarā tās turas pie dogmatiskiem Ministru kabineta noteikumiem, kuri ir novecojuši un turpina ražot papīru kalnus tā vietā, lai strādātu reāli. Viņš uzsvēra, ka pēdējos piecos gados no šīm struktūrām Latvijas izlasei nav bijis nekāda pienesuma. Kur paliek tie jaunieši, kuri beidz BJSS? Neliels skaits spēlē Latvijas čempionāta virslīgā, bet kur pārējie? Vienkārši viņu sagatavošanas līmenis ir zems. Ar šo problēmu saskārās arī FB “Gulbene” komanda. Mēs labprāt piesaistītu virslīgas komandā perspektīvus jaunos futbolistus, bet viņu vienkārši nav. Prezidentam bija jāatbild uz daudziem nepatīkamiem jautājumiem, piemēram, par tendenciozu jaunatnes izlašu komplektāciju, par treneru sagatavošanu, par LFF darbinieku kūtrumu apmeklēt reģionus un citiem.
Kopumā vairāk nekā četru stundu laikā tika aptverts gandrīz viss ar futbola jomu saistīto jautājumu spektrs. Kolēģi bija ļoti apmierināti, jo ne katru dienu var problēmas risināt pa tiešo ar LFF prezidentu.


Pievieno komentāru

Komentāri 11

bļāvienam

Nu savos laukos varēsi dzert, bet Gulbenē būs FUTBOLS! Tici vai nē. Ir un būs. Kā nekā komandā ir dažādi spēlētāji no citām valstīm. Ko vari tu zināt, kas tālāk būs, balamute. :)

pirms 8 gadiem, 2012.03.07 00:30

Tu Bļāviens, kas runa tādas vājības? Tas ka vietejai varai pie kājas, nenozīmē, ka nebūs futbola.

pirms 8 gadiem, 2012.03.06 22:27

bļāviens

Runā, ka lielais futbols Gulbenē būs pēdējo gadu - cerības noturēties bez naudas virslīgā nav. Vasarā jau spēlēs vietējie čaļi, jo visi normālie spēlētāji dosies prom. Kam tas laukums tad būs vajadzīgs - varēs lopus ganīt.
Tādi mēs esam, ja pa freju - aiziet, ja kaut ko jadod - uzreiz lapās. Besī arā tāda nostāja - i tā jau nav ko darīt mūsu laukos, nākošgad bez futbola - tikai dzert.

pirms 8 gadiem, 2012.03.06 21:48

rupucis

Mākslīgā laukuma priekšrocība, ka to var izmantot gandrīz jebkuram sporta veida vajadzībām (nu jā zirgus varbūt nevajadzētu laist virsū :D ),
otrs būtisks, ka viņu var izmantot jebkuros kimatiskajos apstākļos 24h dienā, 7 dienas nedēļā.

Protams, bez problēmām varētu izmantot dejotāju grupas, izklaides pasākumiem un daudz kam citam, kas tik vien var ienākt prātā.

Būtibā sen jau vajadzēja šādu laukumu, tomēr svarīgi arī izvērtēt ar kādu tehnoloģisko risinājumu vēlas veidot laukumu (personiski, vēlos tādu diezgan mīkstu, lai nav sāpīgi krist, ja notiek aktīva sportošana uz viņa :D)
un
šim iespējamajam projektam ir pilnīgs mans atbalsts.

pirms 8 gadiem, 2012.03.06 13:55

Jaa

Gulbenē,ņemot vērā,ka panākumi futbolā ir pietiekoši labi,jau sen vajadzēja makslīgā seguma laukuma.

pirms 8 gadiem, 2012.03.06 09:53

???????

Kurš tad rausta diedziņus, velns arārā?

pirms 8 gadiem, 2012.03.06 08:20

It kā nesaprastu. Kāpēc blakus esošajiem kaimiņu novadiem mērs ir vīrietis, bet mums sieviete? Padomājiet, kāpēc tā tas ir!

pirms 8 gadiem, 2012.03.05 22:33

????????

Kas tad ir "saimnieks" un kas neturpināsies?

pirms 8 gadiem, 2012.03.05 17:59

Saprotat, šodien ir atkarīgs tikai no pilsētas "saimnieka". Domāju, ka viss šis vairs neturpināsies.

pirms 8 gadiem, 2012.03.05 17:47

Gulbene

Piemēram, Madona uzreiz tādu projektu mēģinātu paņemt, lai tik viss notiktoss ,bet Gulbenē droši viss atkal aizies garām jo neviens nevar no šitā ieraut nasī cik žēl .BMX trasi jau taisa cik gadus visiem ir dziļi pie kājas :(lai veicās.

pirms 8 gadiem, 2012.03.05 17:13

Gulbene

Piemēram, Madona uzreiz tādu projektu mēģinātu paņemt, lai tik viss notiktoss ,bet Gulbenē droši viss atkal aizies garām jo neviens nevar no šitā ieraut nasī cik žēl .BMX trasi jau taisa cik gadus visiem ir dziļi pie kājas :(lai veicās.

pirms 8 gadiem, 2012.03.05 17:13

Sports