Aicina piedalīties loka šaušanas biatlonā

Lejasciema “Pukstos” 16.februārī notiks loka šaušanas biatlons. Sacensības ir atklātas un tajās atļauts piedalīties visu valstu sportistiem. Par to “Dzirksteli” informē biatlona sacensību rīkotājs Juris Novožilovs.

Sacensības notiks, slēpojot klasiskajā stilā, visās IFAA noteiktajās loku klasēs, vīriešiem 7 riņķu distancē, sievietēm un junioriem 5 riņķu distancē un bērniem 3 riņķu distancē. Katrā riņķī būs viena šautuve. Šāvienu skaitu katrā šautuvē rīkotājs paziņos pirms sacensībām. Šautuvē īpašā statīvā pirms sacensību sākuma jānovieto loki un bultu maki. Par katru nesašauto mērķi tiks piešķirts soda aplis. Pēc šaušanas pabeigšanas šāvējam pašam jānovieto loks un bultu maks tam paredzētajā statīvā un jāturpina distance. Tiesneša palīgs vai šautuves tiesnesis pēc šaušanas bultas savāks un ieliks tās šāvēju statīvā novietotajos bultu makos. Sacensību laikā starta-finiša vietā, nevienam nepiepalīdzot, drīkst mainīt vai ieziest slēpes. Starts katram sacensību dalībniekam tiks dots ik pēc divām minūtēm. Trasē tiks iebrauktas vienas sliedes, tāpēc, apdzenot atpalicējus, jābrīdina par apdzīšanu un apdzenamajam uz brīdi jānoiet no iebrauktās trases.

“Rīkotāji patur tiesības mainīt sacensību norises veidu uz nūjošanu gadījumā, ja sniega sega ir nepietiekama sacensību rīkošanai,” piebilst J.Novožilovs.

Dalībniekiem jāņem vērā, ka no pulksten 10.00 līdz 11.30 notiks iesildīšanās šaušanā un slēpošanā, reģistrācija un tehniskā komisija. No pulksten 11.30 līdz 11.45 – sacensību atklāšana un instruktāža. No pulksten 11.45 līdz 12.00 – sagatavošanās startam: loku un bultu novietošana statīvā pie šautuves, rezerves slēpju un ziežu novietošana starta-finiša zonā. Sacensības noritēs no pulksten 12.00 līdz 15.00. Sacensības tiek rīkotas par rīkotāju un atbalstītāju privātajiem līdzekļiem un sacensību dalībnieku ziedojumiem.

Pievieno komentāru

Sports