Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Alūksnes novadā notiks zemledus makšķerēšanas sacensības Ilgāja ezerā

13. februārī visi zemledus zvejas cienītāji tiek aicināti uz Ilgāja ezeru Latvijas - Igaunijas pierobežā - Alūksnes novada Veclaicenes pagastā, kur norisināsies zemledus makšķerēšanas sacensības „Ilgāja zivtiņa" jeb „Kikkajärve kalakõnõ". Par to informē Alūksnes novada pašvaldības sabiedrisko attiecību speciāliste Evita Aploka.

Sacensības rīko Veclaicenes pagasta pārvalde, biedrība „Veclaicenes Avotiņš" un Igaunijas Republikas Krabu ciema biedrība.  

"Sacensību mērķis ir veicināt pierobežā dzīvojošo cilvēku sadarbību, popularizēt zemledus makšķerēšanu Ilgāja ezerā kā veselīgu un aktīvu sporta veidu, popularizēt atpūtu - tūrismu pierobežā esošajos Kornetu - Peļļu un Paganamaa dabas liegumos. Šī būs laba iespēja tikties domubiedriem no abām valstīm un noteikt labākos zemledus makšķerniekus," uzsver Veclaicenes pagasta pārvaldes vadītājs Jānis Dambis.

 

Plānots, ka sacensības notiks no pulksten 12.00 līdz 14.00. Sacensībām starts tiks dots Ilgāja ezerā pie ezera saliņas. Dalībnieku reģistrācija sacensību dienā notiks no pulksten 11.00 līdz 11.30, bet var pieteikties arī iepriekš, zvanot Jānim Dambim pa tālruņiem 64329028 un 29296302 vai Peeter Rebane pa tālruni +372 5130367.

 

Sacensību dalības maksa ir viens lats vai 25 Igaunijas kronas. Zemledus makšķerniekiem vecumā no 16 līdz 65 gadiem, izņemot invalīdus, jāuzrāda derīga makšķerēšanas karte.

 

"Sacensību dalībnieki individuāli tiks apbalvoti vairākās nominācijās - balvu saņems lielākās zivs īpašnieks, kā arī tiks apbalvoti trīs lielākā zivju kopsvara īpašnieki. Savukārt tās valsts makšķernieki, kuras sacensību dalībniekiem būs lielākais vidējais zivju svars uz vienu makšķernieku, iegūs ceļojošo kausu „Ilgāja zivtiņa". Kauss glabāsies attiecīgā pierobežas pagasta - Veclaicenes vai Varstu - pārvaldē," norāda E.Aploka.

 

Tā kā pasākums notiek uz ezera, kas kopīgs ar Igaunijas Republiku, līdzi obligāti jābūt derīgām pasēm. Tāpat visi pasākuma dalībnieki tiek aicināti ņemt līdzi savu krūzīti, karoti un šķīvi, lai nobaudītu Ilgāja ezera krastā vārīto tēju un zivju zupu. Bērni un pieaugušie, kuri nepiedalīsies zemledus makšķerēšanas sacensībās, varēs ar ragaviņām braukt no kalna (jāņem līdzi savas ragaviņas) un piedalīties dažādās stafetēs, kas veltītas Vastslāvju dienai.

 

Sacensību nolikums pieejams Alūksnes novada pašvaldības mājas lapā www.aluksne.lv sadaļā „Sporta ziņas".

Pievieno komentāru

Sports