Alūksnes pusē notiks rallijsprints

Braucēju rindās noteikti varēs vērot arī Gulbenes autosportistus
Šāgada autosporta sezona sāksies ar jaunu un vēl nebijušu rallijsprintu "Alūksne 2011". Sacensības norisināsies Alūksnes apkārtnē 7. un 8.janvārī. Šīs sacīkstes nav iekļautas čempionāta kalendārā, tās būs kā treniņš pirms čempionāta sākuma

Sacensības notiks Alūksnes novadā, Alsviķu, Jaunalūksnes, Ziemera un Veclaicenes pagastā sešos ātrumposmos. Divi ātrumposmi tiks veikti katrs pa divām reizēm un divi - vienu reizi. Ātrumposmā "Garasimi" Jaunalūksnes pagastā starts būs pulksten 10.13 un 11.41. Ātrumposmā "LAVE" Alsviķu pagastā starts pirmajai automašīnai tiks dots pulksten 10.36 un 12.06. Piektais ātrumposms "Dēliņkalns" Ziemera un Veclaicenes pagastā sāksies pulksten 14.15. Pēdējā ātrumposmā "Korneti" Veclaicenes pagastā starts būs pulksten 14.40.  

Trases kopējais garums būs līdz 130 kilometriem, ātrumposmu kopējais garums - līdz 50 kilometriem (garākais ātrumposms - 11 kilometri, īsākais - 6 kilometri).

 

Sezonas pirmā sacīkste

Sacensību organizators labi zināmais autosportists gulbenietis Gatis Cimdiņš stāsta, ka šis rallijsprints nav iekļauts čempionāta kalendārā, taču tā būs šīs sezonas pirmā sacīkste un būs kā treniņš pirms čempionāta sākuma. "Iesildīsies paši sportisti, tiks izmēģinātas arī mašīnas. Alūksnes pusē rallijs jau sen nav bijis, izņemot rallijsprinta "Gulbis" vienu ātrumposmu pagājušajā gadā, tādēļ ātrumposmi būs vairāk vai mazāk jauni. Domāju, ka būs interesanti gan autosportistiem, gan arī skatītājiem. Turklāt ziemā sacīkšu nav īpaši daudz, šī būs vēl viena ziemas sacīkste," saka G.Cimdiņš.

 

Sacensības - sešās ieskaites klasēs

Rallijsprinta sacensības notiks sešās ieskaites klasēs - "1600", "1600+", "4WD", "4WD+", kā arī "2WD open" un "4WD Open". Atšķirībā no Latvijas rallijsprinta čempionāta posmiem Alūksnē sportistiem sacensībās būs atļauts izmantot riepas ar sporta radzēm, startējot ne tikai "Open" klasē.


Sacensībām šobrīd jau ir pieteikušies vairāki zināmi Latvijas sportisti. Piedalīties sacensībās vēlas arī Krievijas un Igaunijas autosportisti. Braucēju rindās noteikti varēs vērot arī Gulbenes autosportistus, piemēram, Zinti Mezīti/ Agri Kārkliņu, Edgaru Piļku/ Igoru Sidorovu, kā arī novadnieku jauno sportistu Ralfu Sirmaci/ Māri Kulšu.

 

Sacensību starts - pilsētas centrā

7.janvārī autosportisti izies dokumentu un tehniskās pārbaudes, kā arī iepazīsies ar trasi, bet pašas sacensības notiks 8.janvārī. Sacensību starts tiks dots pulksten 10.00 Alūksnes pilsētas centrā pie administratīvās ēkas. Finišs plānots pulksten 15.25, un pulksten 18.30 Alūksnē, Latgales ielā 2a, atpūtas klubā "Ideja", tiks apbalvoti sacensību uzvarētāji.

 

Rallijsprinta servisa parks un arī centrs atradīsies Alūksnē, Rūpniecības ielā 8f. Tur būs pieejama visa aktuālākā informācija par rallija norisi. Informācija par rallijsprintu "Alūksne 2011" būs atrodama arī mājas lapās "www.4rati", kā arī "www.autosport.lv". Tur atrodamas arī ātrumposmu kartes.

 

Pirmais Latvijas rallijsprinta čempionāta posms, kas vienlaikus būs arī Latvijas rallija čempionāta otrais posms, būs mūsu puses rallijs "Sarma 2011", kas notiks 12.februārī.

Pievieno komentāru

Sports