Alūksnes rallijs: Gulbenes autosportisti izcīna medaļas

Pagājušās nedēļas nogalē Alūksnes pusē ar “Rally Alūksne” startēja 2017.gada rallija un rallijsprinta sezona.

“Rally Alūksne” šogad uz starta pulcēja ievērojamu dalībnieku skaitu, kas sacentās Latvijas un Igaunijas rallija čempionāta vērtējumā, kā arī Latvijas un Lietuvas rallijsprinta čempionātu atklāšanas posmā.

Esot ātrākajiem visos ātrumposmos, “Rally Alūksne” uzvarēja jaunais un talantīgais somu sportists Kalle Rovanpera ar stūrmani Risto Pietilainenu. Jaunais somu autosporta talants saņēma arī ceļojošo “Rally Alūksne Ziemas kausu”, kas no šī gada tiek piešķirts rallija absolūtajā vērtējumā uzvarējušajai ekipāžai. Viņiem uzvara arī LRC1 klasē. 2.vietu gan absolūtajā vērtējumā, gan šajā klasē izcīnīja Nikolaja Grjazina/ Jaroslava Fjodorova ekipāža, 3.vietu guva igauņu Ranno Bundsena/Roberta Loštšenikova. 5.vieta mūsu novadniekam Ralfam Sirmacim ar stūrmani Arti Štrausu.

Tradicionāli Alūksnes rallijā kāda ekipāža no viena tilta piedziņas ekipāžām iegūst naudas balvu 1000 eiro. Šogad balvu saņēma ekipāža, kas bija visātrākā sacensību pēdējā ātrumposmā. Tā bija Mārtiņa Seska un Andra Mālnieka ekipāža. Šī ekipāža izcīnīja uzvaru LRC3 klasē.

LRC2 ieskaitē “Rally Alūksne” ātrākie bija Dmitrijs Feofanovs ar stūrmani Normundu Kokinu.

Savas pirmās rallija sacensības “Rally Alūksne” veiksmīgi aizvadīja pasaules rallija un rallijkrosa čempiona Petera Solberga dēls, 15 gadus vecais Olivers Solbergs, kļūstot par “Rally Alūksne” ātrāko pilotu junioru vērtējumā.

Latvijas rallijsprinta ieskaitē absolūtajā vērtējumā uzvarēja Ronalda Baldiņa/ Ingara Saknes  ekipāža, kas par astoņām sekundēm septiņos ātrumposmos pārspēja mūsu ekipāžu Mareku Švarcu-Švampānu/ Armandu Lūkinu, taču savā 4WD klasē gan mūsu novada ekipāža arī šīssezonas pirmajā sacīkstē bija nepārspējama. Bez šīs ekipāžas Gulbenes novadu rallijā kaimiņnovadā pārstāvēja vēl arī citas mūsu ekipāžas. 6.vietā šajā klasē ierindojās mūsu novada ekipāža Lauris Ozerovs/ Gatis Jansons, 7.vietā – Jānis Krevics/ Mārtiņš Mikolajs. 1600 klasē 2.vietu izcīnīja Aigars Berkolds/ Kaspars Ozers. “2WD Open” klasē sesto rezultātu uzrādīja Arturs Felšans/ Mārcis Krevics.

Jau pēc nepilna mēneša rallija sacensības pārcelsies uz Gulbenes novadu, kur norisināsies tradicionālais ziemas rallijs “Sarma 2017”. Ir sākusies dalībnieku pieteikšanās, kā arī notiek  sagatavošanās darbi sportistu un skatītāju uzņemšanai Gulbenes pusē 11.februārī.