Amatieri sacenšas jāšanas sportā 1

Pagājušās nedēļas nogalē zemnieku saimniecībā "Pilssētas" Stāmerienas pagastā pulcējās skatītāji un līdzjutēji, lai vērotu zirgu jāšanas sacensības amatieriem. Vairāk foto šeit.

Viena no sacensību organizatorēm un arī dalībniecēm Guna Ģērmane stāsta, ka pēdējo reizi zirgu jāšanas sacensības Stāmerienā tika rīkotas deviņdesmitajos gados.

 

"Bija liels pārtraukums, bet tagad sacensību rīkošanu esam atsākuši, un ir doma rīkot tās arī turpmāk. Šis bija eksperimentālais gads, lai saprastu, ko un kā darīt. Nākamgad domāts sacensības rīkot daudz plašākas," stāsta G.Ģērmane.

 

Viņu pārsteigusi arī lielā skatītāju atsaucība, kas ar interesi vēroja sacensības. Starp viņiem bija gan vietējie pagasta, gan arī citu novadu iedzīvotāji.


Kopumā sacensībās piedalījās 16 dalībnieki - gan vietējie, gan no Cesvaines novada, kur jātnieku sporta tradīcijas allaž bijušas spēcīgas. Jaunākā sacensību dalībniece bija desmit gadus vecā stāmereniete Kristīne Berķe. Viņa trenējas jau otro gadu un šoreiz jau startēja starp krietni vecākiem un pieredzējušākiem sacensību dalībniekiem.


Rikšu shēmā piedalījās tie jātnieki, kuru pieredze šajā sporta veidā ir tikai pāris mēneši. Gados jauno jātnieču vecāki atzina, ka pašiem ir lielāks satraukums, redzot savu bērnu zirga mugurā un to, kā viņiem izdosies izpildīt uzdoto uzdevumu.


Rikšu shēmā 1.vietu izcīnīja Sandija Kalniņa. 2.vietu - Keita Klikuča, 3.vietu - Zane Kalniņa.


Pēc tam sacensību dalībnieki izpildīja vadības shēmu, kas gāja kopsummā ar lēkšanu pāri šķēršļiem līdz 50 centimetriem. Šajā programmā 1.vietu ieguva Rendija Kivkucāne, 2.vietu - Annija Sargune, 3.vietu - Eva Līna Barane.


Pēc šīs distances šķēršļi tika paaugstināti līdz 80 centimetriem, lai savu prasmi rādītu pieredzējušāki jātnieki. Šajā distancē 1.vietu izcīnīja Guna Ģērmane, 2.vietu - Eva Līna Barane un 3.vietu - Indra Blekte.


Savukārt maršrutā, kur šķēršļu augstums bija līdz vienam metram, 1.vietā Marija Meļņika, 2.vietā - Vladislavs Žukovskis, 3.vietā - Guna Ģērmane.


"Pilssētās" joprojām ir iespējams iemācīties sēdēt zirga mugurā. Saimniecības zirgkope un trenere Anita Aizpuriete "Dzirkstelei" stāsta, ka pašlaik saimniecībā ir 21 zirgs, savukārt sacensībās piedalījās 7 zirgi.

 

"Treniņi notiek pēc sportistu iespējām, jo tie, kas strādā nāk pēc darba, savukārt skolēni tad, kad var pēc skolas. Pie mums brauc trenēties arī no Alūksnes," stāsta A.Aizpuriete.

 

Vasarā skaistāko un mierīgāko zirgu mugurā sedlos celta pat līgava baltā kleitā un līgavainis. Viņas meita Guna Ģērmane, kuras mīlestība ir zirgi, savulaik Jelgavā Lauksaimniecības universitātē Zootehnikas fakultātē izvēlējusies specializāciju hipoloģijā (zinātne par zirgiem), kas ļāvusi viņai izzināt šo skaisto dzīvnieku psiholoģiju, kas gluži tāpat kā cilvēkiem mēdz būt dažāda. Par zirga raksturu var spriest jau kopš viņa piedzimšanas. Daudz ko nosaka arī zirgkopēja - trenera darbs.


Sacensības atbalstīja Stāmerienas pagasta pārvalde.

Pievieno komentāru

Komentāri 1

@@@

Prieks par jūsu lielo uzņēmību un ieguldīto darbu (kurā nav brīvdienu)!
Lai būtu arvien vairāk ieintresēto, kam patīk zirgi un atbalstītāju, galvenokārt finansiālajā ziņā, lai rastos iespēja uzlabot staļlus.

pirms 9 gadiem, 2011.08.29 20:34

Sports