Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Andrim Leišavniekam mājas posmā – 2.vieta 3

Spēkavīri aizvada ļoti saspringtas cīņas, papildu grūtības rada milzīgais karstums
Pilsētas svētku laikā sestdien Gulbenes pilsētas stadionā notika arī Latvijas spēkavīru čempionāta sestais posms. Savu līdzjutēju atbalstīts, Gulbenes spēkavīrs Andris Leišavnieks šoreiz izcīnīja 2.vietu.

Sestdien mūsu pusē bija ļoti karsts laiks. Atlētiem, ceļot, nesot, metot un sviežot lielos smagumus, tas radīja vēl papildu grūtības, tomēr visi spēkavīri cīnījās, kā vien spēdami, tādēļ vairāku simtu skatītāju acu priekšā risinājās sīvas cīņas.  

Sacensībās šajā posmā startēja 12 atlēti, starp viņiem bija arī divi igauņu atlēti - Mēlis Pungits un Gerts Goršanovs, kā arī cesvainietis Intars Grāvītis, kuram šī bija debija elites sacensībās, līdz šim viņš vairākus gadus bija startējis amatieru mačos.

 

Atlēti sacentās sešos vingrinājumos. Daži no tiem līdz šim spēkavīru sacensībās vēl nekad nebija bijuši. Spēcīgajiem vīriem bija jāvelk 9 tonnas smaga automašīna, jāmet augstumā 5 alus mucas, jāceļ 70 kilogramus smaga hantele, jāsacenšas spēka trepē, stafetē - fermera pastaigā + "žiguļa" velšanā, kā arī akmeņu celšanā.

 

A.Leišavnieks traumas dēļ iepriekšējos čempionāta posmos nebija piedalījies. Andris taupījās sacensībām savu skatītāju klātbūtnē. Lai arī trauma joprojām deva zināt par sevi, jau pirmajā vingrinājumā Andris uzrādīja labāko rezultātu.

 

Otrajā vingrinājumā - mucu mešanā - uzvarēja Mareks Leitis, kurš tikai par 0,49 sekundēm atpalika no Arta Plivdas rekorda - 0:13,84. A.Plivda sacensībās nestartēja, tādēļ viņam nebija iespējas šoreiz parādīt savu varēšanu. Viņš gan Gulbenes posmā piedalījās kā sacensību tiesnesis.

 

70 kilogramus smago hanteli četri atlēti pacēla 7 reizes, bet uzvaru izcīnīja igaunis G.Goršanovs ar 12 reizēm. Latvijas pirmrekords - Mārim Rozentālam (9 reizes).


Ceturtajā vingrinājumā organizatori milzīgā karstuma dēļ nedaudz atvieglināja uzdevumu, liekot dalībniekiem nest tikai divus svarus spēka trepē. Vislabāk šajā uzdevumā veicās A.Leišavniekam, kurš pārspēja Mareku Leiti par 0,18 sekundēm, bet Māri Blumfeldu - par 0,41 sekundi. Kopvērtējumā pēc četriem vingrinājumiem Andris atradās vadībā.


Piektajā vingrinājumā, pēc divu 125 kilogramus smago koferu nešanas veļot uz sāna "žiguli", smagu traumu diemžēl guva igauņu sportists G.Goršanovs. Toties otrs igauņu sportists šajā vingrinājumā uzrādīja absolūti labāko rezultātu - mūsu atlētiem nebija pa spēkam viņu pārspēt.


Pirms pēdējā vingrinājumā - akmeņu celšanas - atlēti jau bija pavisam saguruši, daži jau bija arī izstājušies, tomēr priekšā vēl bija izšķirošās cīņas. Nevienam atlētam tā arī neizdevās pacelt visus piecus akmeņus, lai gan citkārt to spēja paveikt vairāki atlēti. A.Leišavniekam diemžēl neizdevās pacelt ceturto akmeni, lai gan citkārt tas izdodas pavisam vienkārši. Rezultātā viņš tikai ar nieka 0,5 punktiem ierindojās 2.vietā. Uzvaru svinēja M.Leitis, 3.vietā ierindojās igaunis M.Pungits.


Tagad atlētiem ir jāgatavojas finālam, kur tiks noteikts šīgada Latvijas spēcīgākais atlēts.

 

Finālsacensības notiks 7. un 8.augustā attiecīgi Ventspilī un Ikšķilē. Šīssezonas kopvērtējuma līderi ir M.Leitis, A.Plivda un R.Fersters. A.Leišavnieks ieņem 9. pozīciju.


Jāatgādina, ka Latvijas spēkavīru čempionāta posmus ir iespējams redzēt Latvijas Neatkarīgajā televīzijā. Nākamais raidījums būs svētdien, kad tiks rādīts Preiļu posms, bet vēl pēc nedēļas arī Gulbenes posms.

Pievieno komentāru

Komentāri 3

un ar visu satraumēto kāju - 2. vieta - malacis! :)

pirms 9 gadiem, 2010.07.27 00:01

Boņuks

Lucāns nez ko Andža Tev iegrūda,varēja jau apsveikt visas trīs vietas...atkal Gulbene izceļas

pirms 9 gadiem, 2010.07.26 20:29

Sports