Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Apvienotā futbola republikas finālsacensības Gulbenē 1

Pavasarī Latvijas speciālās skolas iesaistījās Eiropas projektā „Special Olympics Unified Sport", kas tiek realizēts ar Eiroāzijas Speciālās Olimpiādes un Eiropas Savienības sadarbību un atbalstu. Projekta koordinators Latvijā ir Sveķu speciālās internātpamatskolas direktors Aigars Lasis.

7. un 8. oktobrī Gulbenē notika pirmās Latvijas mēroga Unified (Apvienotā) futbola sacensības, ko ar ES atbalstu organizēja Sveķu speciālā internātpamatskola. Unified (Apvienotā) futbola sacensībās piedalās komandas, kurās spēlē speciālo skolu audzēkņi kopā ar vispārizglītojošo skolu skolēniem. 1. Latvijas čempionātā piedalījās 10 komandas no visiem Latvijas reģioniem. Sacensības tika organizētas, ievērojot Speciālās Olimpiādes sacensību noteikumus. Komandas tika sadalītas pēc spēju līmeņiem, jo Speciālās olimpiādes devīze ir „ Ļaujiet man uzvarēt! Ja, nevarēšu uzvarēt, ļaujiet man būt drosmīgam šajā mēģinājumā!".

 

Futbola turnīrs notika Gulbenes stadionā.

 

Kopvērtējumā sacensībās uzvarēja Dzirciema komanda, bet Sveķu skolas komanda izcīnīja 3. vietu.

 

Sveķu skolas komanda tika veidota kopā ar Gulbīša vidusskolas skolēniem. Abu skolu zēni kopīgi sāka trenēties jau iepriekšējā mācību gadā. Paldies Gulbīša vidusskolas vadībai un skolēniem par sapratni, atbalstu un līdzdalību projektā!

 

"Šādas sporta sacensības ir vislabākais piemērs, kā skolēni ar speciālām vajadzībām integrējas mūsdienu sabiedrībā. Diemžēl šādas komandas veidoja tikai speciālās skolas, bet vispārizglītojošās skolas, kurās mācās arī skolēni ar speciālām vajadzībām, nav izveidojušas nevienu komandu valstī. Tas pierāda, ka vispārizglītojošo skolu pārstāvju teiktie skaļie vārdi par šo bērnu integrāciju sabiedrībā ne vienmēr atbilst patiesībai. Bērni ar speciālajām vajadzībām vispārizglītojošajās skolās vajadzīgi skolēnu skaita pēc," uzskata sacensību organizators Sveķu skolas direktors Aigars Lasis.

Pievieno komentāru

Komentāri 1

zanis

Izrādās, kaĻasis labs skolotājs...bet lai pastrādā ar tādiem kuriem nāv rezultātu tajā pašā skolā. tad varēs priecāties un runāt par citiem

pirms 8 gadiem, 2010.10.26 09:41

Sports