Arī "ASK Rīga" pieveic Kauņas "Žalgiri"

Rīga, 6.okt., LETA. SEB Baltijas Basketbola līgas (BBL) elites divīzijas spēlē pirmdien Latvijas klubs "ASK Rīga" savā laukumā ar rezultātu 88:70 sagrāva aizvadītās sezonas Lietuvas un SEB BBL čempionvienību Kauņas "Žalgiris".

Jau ziņots, ka dienu iepriekš "Žalgiris", kas pirms tam pēdējo 15 gadu laikā Latvijas klubiem bija piedzīvojis tikai divus zaudējumus, Valmierā kapitulēja arī vietējai "Valmiera" vienībai. "ASK Rīga" komandas labā 25 punktus guva Bruno Sundovs, 15 punktus - Sandis Valters, bet 11 punkti bija Rikardo Mārša kontā, kuram izdevās izcīnīt arī astoņas atlēkušās bumbas. "Žalgiris" vienībā ar 15 gūtajiem punktiem izcēlās Ratko Varda, bet 13 punktus guva Jons Mačulis, kurš izcīnīja arī septiņas atlēkušās bumbas.

Mača sākumā "ASK Rīga" izvirzījās vadībā ar 5:0, bet vēlāk savu pārsvaru palielināja līdz sešiem punktiem - 10:4. "Žalgiris" komanda vairākas reizes pirmās ceturtdaļas gaitā vairākas reizes samazināja rīdzinieku pārsvaru, bet pirmā ceturtdaļa noslēdzās ar +3 "ASK Rīgai" - 24:21.

Otrajā ceturtdaļā "Žalgiris" izvirzījās vadībā ar 28:26, bet tad "ASK Rīga" guva desmit bezatbildes punktus, panākot 36:28 savā labā. Daudzmaz drošu pārsvaru izdevās saglabāt līdz pirmā puslaika beigām, kurš noslēdzās ar +11 Latvijas klubam - 47:36.

Jāatzīmē, ka otrajā ceturtdaļā laukumā izcēlās konflikts, pēc kura līdz mača beigām tika noraidīti Raitis Grafs un Lorens Vūdss. Iemesls - abi spēlētāji apmainījās ar sitieniem, bet pēc tām Vūdss centās iekaustīt arī Ernestu Kalvi.

Trešajā ceturtdaļā, pēc nedaudz vairāk kā trīs nospēlētām minūtēm, "ASK Rīga" pārsvars bija desmit punkti - 56:46, bet tad Latvijas klubam vēlreiz mačā izdevās gūt desmit bezatbildes punktus, līdz ar to sasniegt ievērojamu pārsvaru - 66:46. Šo varēja uzskatīt arī par lūzumu mača gaitā, jo atlikušajā spēles daļā "ASK Rīga" sekmīgi noturēja iegūto pārsvaru.

Trešā ceturtdaļa, bet vēlāk arī visa spēle noslēdzās ar +18 "ASK Rīgai" - 75:57 un 88:70.

"ASK Rīga" šajā sezonā līdz šim bija aizvadījusi vienu SEB BBL elites divīzijas spēli, kurā ar rezultātu 76:66 savā laukumā pārspēja Lietuvas klubu Ķēdaiņu "Nevežis".

"Žalgiris" komanda SEB BBL ietvaros šajā sezonā jau bija aizvadījusi divus mačus. Vispirms savā laukumā ar 78:74 tika pārspēts Igaunijas klubs Tallinas "Kalev/Cramo", bet svētdien izbraukumā ar 82:90 tika sensacionāli zaudēts Latvijas klubam "Valmiera".

Jau pirms mača ar "Valmieru" izskanēja informācija, ka "Žalgiris" vienība Valmierā varētu ierasties ne tajā spēcīgākajā sastāvā, jo komandas pārstāvji nebija saņēmuši algas, kuras bija plānots izmaksāt jau piektdien. Neraugoties uz to, Valmierā un Rīgā Lietuvas čempioni spēlēja labākajā sastāvā.

Pievieno komentāru

Sports