Atdzimst rajona čempionāts basketbolā

Pēc daudzu gadu pārtraukuma ir atjaunots Gulbenes rajona čempionāts basketbolā sieviešu un vīriešu komandām. Čempionātu noorganizēt ir apņēmusies Gerda Sirmā sadarbībā ar sporta skolas basketbola treneriem.

Kā izrādās, interese ir patiešām liela. Dalību čempionātā pieteikušas 12 vīriešu (Gulbenes sporta centrs, Lejasciems, Stradi, Lizums/Tirza, Stāmeriena, Druviena, „Rūsiņš", „Savējie", Gulbenes rajona BJSS (1990.-1991.), Gulbenes rarona BJSS (1992.), Gulbenes rajona BJSS (1993.), veterāni) un trīs sieviešu komandas (Gulbenes sporta centrs, Gulbenes valsts ģimnāzija, Ranka).

„Vīriešu komandas tika sadalītas trīs apakšgrupās pa četrām komandām katrā. Apakšgrupās komandas izspēlēs „apli" - katrs ar katru un pēc tam trešās vietas cīnīsies par 7.-9.vietu, bet ceturtās vietas cīnīsies par 10.-12.vietu. Apakšgrupu pirmās un otrās vietas ieguvējas komandas izspēlēs apli, „ņemot līdzi" apakšgrupas spēli. Dāmu komandas izspēlēs divus apļus," par čempionāta norisi stāsta G.Sirmā.

Pirmās deviņas spēles kungiem tika jau aizvadītas 15.martā. I apakšgrupā divās spēlēs divas uzvaras izcīnīja Stradu pagasta komanda ar rezultātu 59:48 pārspējot Gulbenes rajona BJSS (1992.) komandu, bet ar 63:53 sīvā mačā liekot piekāpties Stāmerienas basketbolistiem. Savstarpējā cīņā Gulbenes rajona BJSS (1992.) - Stāmeriena ar rezultātu 59:41 uzvarēja sporta skolas audzēkņi.

II apakšgrupā pa divām uzvarām Lejasciemam. Ar rezultātu 50:39 tika pārspēta Gulbenes rajona BJSS (1990.-1991.) komanda, bet ar 64:44 - „Rūsiņš", kas savukārt, bija pārāks ļoti sīvajā spēlē ar sporta skolas A grupas jauniešiem (55:52).

III apakšgrupā divas uzvaras patreiz ir izcīnījuši Gulbenes rajona BJSS (1993.) jaunieši. Pārliecinoši tika svinēta uzvara gan pār „Savējie" komandu (67:37), gan pār Druvienas pagasta vienību (91:32). Savstarpējā spēlē „Savējie" ar rezultātu 70:40 pārspēja Druvienas komandu.

21.martā norisinājās vēl divas kungu spēles, kurās spēkiem mērojās Gulbenes sporta centra, Stāmerienas un Stradu komandas. Pirmajā spēlē sporta centra basketbolisti ar rezultātu 62:37 diezgan vieglā cīņā pārspēja stāmerieniešus. Nākamā spēlē sporta centrs - Stradi izvērtās aizraujoša un nervus kutinoša. Spēles pirmās trīs ceturtdaļas vadības grožus turēja Gulbenes sporta centrs. Pirmā ceturtdaļa beidzās ar rezultātu 21:8, bet puslaiks beidzās ar 16 punktu pārsvaru 34:18. Trešās ceturtdaļas pirmajās minutēs punktu starpība jau bija sasniegusi +23 punktus (41:18). Tomēr ceturtdaļas beigas labāk izdevās nospēlēt Stradu basktebolistiem (52:33).

Pēdējās ceturtdaļas sākumā sekoja grandioza pakaļdzīšanās no Stradu puses un pilnīga „apstāšanās" sporta centra nometnē. Pirmo precīzo „trijnieku" raidīja Jānis Vācietis. Turpinājumā ar Toma Melbārža, Ritvara Traidāsa un J.Vācieša centieniem tika panākts divu punktu pārsvars Stradu komandai (54:52). Izlīdzinājumu panāca Gatis Rikveilis, bet uzvaras punktus Sporta centram guva Arnis Servuts. Spēle beidzās ar Gulbenes sporta centra uzvaru (56:54).

Jāpiebilst, ka interese par spēlēm ir liela, ko arī apliecina pilnās skatītāju tribīnes.