Atsācies klātienes mācību sporta treniņu process Gulbenes novada sporta skolā

Gulbenes novada bērnu un jaunatnes sporta skola pakāpeniski atsāk darbu klātienē. Sporta skolas direktors Arnis Šķēls “Dzirkstelei” stāsta, ka šobrīd daļa treneru ir atvaļinājumā, bet tie, kuri ir darbā, pamatā organizē treniņus klātienē. Klātienes treniņos drīkst piedalīties audzēkņi no 7 gadu vecuma.

Citi turpina strādāt attālināti
Piemēram, basketbolistiem un volejbolistiem treniņi notiek gan sporta skolas zālē, gan sporta centra zālē, gan arī bijušās Bērzu skolas sporta zālē, futbolisti savukārt trenējas ģimnāzijas stadionā tāpat kā vieglatlēti. Orientieristi meklē iespējas trenēties dabā, slēpotāji - gan slēpošanas biatlona trasē, gan arī brīvos apstākļos ārā - skrien un veic vingrinājumus. “Jārespektē piesardzības pasākumi, un mēs tos arī ievērojam. Piemēram, futbolā un basketbolā nenotiek treniņspēles vai vingrinājumi ar kontaktu, bet, redzot, kā treneri organizē darbu, ir iespējams šos treniņus organizēt pietiekami aktīvi, interesanti un saistoši bērniem un jauniešiem. Mēs sekojam līdzi izmaiņām, kuras plānojas un kuras tiek ieviestas. Skatīsimies, kādas izmaiņas būs pēc 9.jūnija,” saka A.Šķēls.
Lai arī pagājušajā nedēļā valdības ārkārtas sēdē tika lemts ar 1.jūniju mīkstināt ierobežojumus arī klātienes sporta treniņos, kā skaidro A.Šķēls, tas vairāk attiecas uz profesionālo sportu, līdz ar to kārtība, kādā notiek treniņi Gulbenes novada bērnu un jauniešu sporta skolā pagaidām nemainās. Savukārt kas attiecas uz sporta nometņu rīkošanu, A.Šķēls atbild: “Šobrīd mēs plānojam nometnes.”

Audzēkņi noilgojušies pēc treniņiem klātienē
Volejbola trenere Ārija Samsonova “Dzirkstelei” atzīst, ka īsti pilnvērtīgi treniņus novadīt nevar, jo jāņem vērā ierobežojumi, bet volejbola audzēknes ir apmierinātas, ka mācību process nenotiek vairs attālināti, bet gan ir iespēja darboties zālē ar bumbu. “Fiziskajā ziņā pa šo laiku audzēkņu līmenis ir krities, tagad ātrāk piekūst, jo ikdienā pašas sev nevarēja nodrošināt tādu slodzi, bet viņas cenšas. Tām, kas nāk uz treniņu, patīk pastrādāt. Zālē esam ierobežoti. Uz treniņu var nākt 12 audzēknes. Pārējās turpina strādāt attālināti, veicot uzdevumus patstāvīgi. Zālē atvēlētas trīs stundas. Līdz nākamās grupas atnākšanai man ir jāpaspēj dezinficēt. Sporta centrā ir lielākas zāles, tur vairāk audzēkņu var piedalīties treniņā.” stāsta Ā.Samsonova.
Par to, kā notiks treniņi vasarā, būs zināms pēc 9.jūnija, jo līdz šim laikam pagarināta ārkārtas situācija valstī. “Cerēsim, ka situācija uzlabosies. Par sacensībām vasarā arī nekas nav zināmas. Lielās sacensības šovasar noteikti nebūs. Ceru vēl uz novada čempionātu, varbūt tas vasarā notiks,” saka Ā.Samsonova, kura šobrīd arī ir devusies atvaļinājumā.
Distanču slēpošanas treneres Līgas Berkoldes audzēkņi trenējas ārā, Spārītes, Emzes parkā vai rollerslēpošanas trasē. Simtprocentīgi visi audzēkņi treniņos nepiedalās, citi turpina strādāt mājās attālināti. “Ja vecāki nevēlas, piemēram, ir grūtības atvest bērnu no Beļavas vai Jaungulbenes uz treniņu Gulbenē, tad nosūtu individuāli veicamos uzdevumus mājās,” saka L.Berkolde.
Lai arī treniņa laikā jāievēro visi piesardzības pasākumi – jāievēro divu metru distance, notiek inventāra dezinficēšana, tos var novadīt kvalitatīvi un pilnvērtīgi. “Nav problēmu, jo mums nav tā kontakta. Futbolā varbūt ir grūtāk. Slēpotāji trenējas individuāli - brauc ar riteni, ar rollerslēpēm, skrien. Var strādāt!” uzsver trenere.

Grib uzspēlēt futbolu un basketbolu, bet nedrīkst
Futbola treneris Raitis Šolins šobrīd ir atvaļinājumā, bet atzīst, ja vajadzētu, tad arī tagad varētu vadīt pilnvērtīgus treniņus, tikai viņaprāt, audzēkņiem lielāko prieku rada tas, ka treniņa beigās var uzspēlēt futbola spēli, bet tā šobrīd tomēr izpaliktu. “Tas viņiem ir galvenais – desmit vai piecpadsmit minūtes treniņa beigās spēlēt futbolu,” novērojis treneris.
Par attālināto mācību procesu R.Šolins saka, ka atgriezenisko saiti ir saņēmis. “Audzēkņiem tika sūtīti video, lai nav tā, ka šajā laikā vispār neko nedara. Arī viņi sūtīja savus video, es atkal komentēju, kas labi sanācis, kas nepareizi. Arī vasarās mums notiek treniņi. Mums ir divas sezonas futbolā – ziemas un vasaras. Saka, ka futbols ir kontaktu spēle. Daudzu viedoklis ir tāds, ka kas gan varētu notikt, ja arī uzspēlētu futbolu, bet valdība tā ir lēmusi. Labāk tomēr būt piesardzīgiem. Vēl nogaidīšu, kamēr būšu atvaļinājumā. Ja būs kādi ierobežojumi arī pēc tam, tad varbūt jau tie būs vēl vieglāki,” saka R.Šolins.
Arī basketbola treneris Sandis Dzērve šobrīd ir atvaļinājumā. Viņaprāt, pēc mēneša varēs organizēt daudz pilnvērtīgu treniņa procesus nekā tagad, ņemot vērā esošos noteikumus. “Tāpēc arī tāda izvēle - doties atvaļinājumā. Domāju, ka noteikumi valstī tiks atvieglināti, jo puikām gribas uzspēlēt basketbolu, bet pēc tagadējiem noteikumiem viņi to nedrīkst, jābūt divu metru distancei, jādezinficē bumbas un tā tālāk. Bet ir kolēģi, kuri strādā,” stāsta S.Dzērve.
Lai arī sākumā audzēkņi ar interesi un uzcītīgi pildījuši attālināti uzdotos vingrinājumus, tomēr, tik ilgi darbojoties attālināti, viņš jutis, ka interese audzēkņiem sāka zust, un viņi vēlas treniņus klātienē. “Attālinātais mācību process var būt kādu laiku, bet ne ilgstoši,” uzskata treneris.
A.Šķēls uzsver, ja ir kaut mazākas aizdomas par savu veselības stāvokli, treniņus neapmeklēt. 


Pievieno komentāru

Sports