Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Attaisno sporta laureāta titulu

Motosportisti ir gatavi cīnīties par labiem rezultātiem ne tikai vasarā, bet arī ziemā, startējot ziemas krosos un arī skijoringā. Arī gulbenietis Didzis Gorbenko, kurš šobrīd studē Rīgas Tehniskās universitātes Tehniskās fakultātes otrajā kursā, brīvdienās labprāt izmanto iespēju apsēsties uz "moča" un doties ledus un sniega trasēs.

Šajā ziemā Didzis startēja Nacionālajā čempionātā. Kā atzīst Didža tētis Aleksandrs Gorbenko, kurš ir arī viņa mehāniķis un lielākais atbalstītājs, laika praktiskajiem treniņiem Didzim kā studentam neatliek, tāpēc uz labiem rezultātiem šajā ziemas sezonā sākotnēji nav cerēts.

 

"Didža sarunātais slēpotājs skijoringā Arnis Rūdolfs no Siguldas sezonas sākumā atradās Itālijā treniņnometnē, tāpēc pirmos trīs Nacionālā čempionāta posmus centāmies iztikt ar vietējiem puišiem, taču rezultāts bija bēdīgs - knapi iebraucām divdesmitniekā." Taču, kad no Itālijas atgriezās A.Rūdolfs, necerēti strauji cēlās rezultāts kopējā ranga tabulā skijoringā lielajā meistaru klasē.

 

Čempionātā Didzis startēja ne tikai skijoringā, bet arī krosā bez radzēm. Jau pirmais posms Alojā rādīja, ka krosā bez radzēm sportistam ir cerības uz labiem rezultātiem. Didzim palīdzēja iepriekšējo gadu pieredze un iemaņas.

 

Pēc nolikuma Nacionālajā ziemas čempionātā bija paredzēti 5 līdz 8 posmi. Tika aizvadīti astoņi posmi, un nu jau čempionāts ir beidzies. Kopvērtējumā Didzis krosā bez radzēm 108 dalībnieku konkurencē izcīnīja 1.vietu. Savukārt skijoringā lielajā meistaru klasē kopā ar Arni Rūdolfu 59 ekipāžu konkurencē ieguva 2.vietu.

 

Februāra nogalē Didzis startēja arī "Red Bull" rīkotajās sacensībās Cēsīs. Skijoringā Didzim kopā ar Arni šajās sacensībās neveicās, visticamāk, pie vainas bija iepriekšējās dienas sacensību nogurums, jo iepriekšējā dienā tika aizvadītas cīņas pēdējā Nacionālā čempionāta posmā. Skijoringā ekipāža sāka cīņu no pēdējās vietas, jo startā bija kritiens. Lai arī uzkāpuši līdz 4.vietai, tomēr šo rezultātu Didzis ar Arni nav spējuši noturēt, jo atkal piedzīvoti kritieni. Taču stafetē, izveidojot komandu no trīs ekipāžām - lielie meistari, mazie meistari un tautas klase, Didzis kopā ar citiem komandas biedriem izcīnīja 2.vietu.

 

Pagājušās nedēļas nogalē Raiskumā notika "Motul" balvas izcīņas sacensības skijoringā un ziemas motokrosā. Arī tur Didzis stājās uz starta gan skijoringā, gan krosā bez radzēm. Skijoringā kopā ar A.Rūdolfu lielajā meistaru klasē izcīnīta 4.vieta un krosā bez radzēm - 2.vieta. Šajā reizē notika arī zvaigžņu brauciens un tajā Didzis kopā ar savu slēpotāju Arni uzrādīja labāko rezultātu un izcīnīja uzvaru.

 

"Grūti iztikt bez krosa. Tā ir laba iespēja pasportot, atpūsties un arī atslēgties no mācībām," saka Didzis. Viņš saka lielu paldies visiem saviem atbalstītājiem un līdzjutējiem, kas jūt viņam līdzi sacensībās, taču vislielāko paldies viņš, protams, saka ģimenei un tētim, kurš ir gan vienkārši labs tētis, gan arī labs mehāniķis.

 

Ziemas krosos un skijoringā ar labiem panākumiem startējuši arī vairāki citi mūsu novada motosportisti. Ar visiem ziemas sacensību rezultātiem var iepazīties mājas lapā www.mylaps.com.

Pievieno komentāru

Sports