Autorallijā "Kurzeme" būs astoņi ātrumposmi

Liepāja, 11.jūl., LETA. Autorallijā "Kurzeme" šogad būs astoņi ātrumposmi, aģentūru LETA informēja rallija preses sekretāre Līga Ratniece-Kadeģe.

 

Starptautiskais autorallijs "Kurzeme" tradicionāli ir piesaistījis ar saviem ātrajiem un interesantajam ātrumposmiem. Arī šogad trase ir veidota, ņemot vērā labākās autorallija tradīcijas. Rallija "Kurzeme" direktors Dāvis Kalniņš uzsver, ka galvenais ir komforts, lai visi ātrumposmi būtu vienkopus, tiem būtu ērta piekļūšana, bez gariem pārbraucieniem un, protams, lai tie būtu aizraujoši gan sportistiem, gan līdzjutējiem. Ātrumposmu kopējais garums ir 127,03 kilometri.

Kalniņš norāda, ka ar kaut ko īpaši jaunu skatītājus būs grūti pārsteigt. Šogad autorallijs piedāvā jau labi zināmus ātrumposmus, kas ar dažādām konfigurācijām, dažādos laikos ir bijuši neatņemama rallija "Kurzeme" sastāvdaļa, tomēr katrā no tiem ir savas jaunas nianses, kas tos padarīs atšķirīgus no citiem gadiem.

Šogad Liepājā un Liepājas rajonā sacensība notiks tikai pirmajā dienā, kad vērtējumam tiks nodots jaunais Liepājas ātrumposms un rallija klasika - Vecpils ātrumposms, kas pārsteidz ar savu virāžu daudzveidību.

Šogad Vecpils ātrumposms sāksies pie Ilmājas un vīsies Vecpils baznīcas virzienā, taču noslēgsies vēl krietnu gabalu aiz tās. Ātrumposma noslēgums ir visai neparasts un līdz šim nebijis. Ievērojot visus drošības pasākumus, ceļa posms Ilmāja-Vecpils tiks slēgts 13.jūlijā plkst.16, bet atvērts - plkst.23.30.

Otrajā rallija dienā pieci ātrumposmi paredzēti Kuldīgas rajonā. Pieredzējušākajiem autosportistiem un līdzjutējiem arī šie ātrumposmi ir labi pazīstami un tiek mēroti jau no autorallija pirmsākumiem - Turlava, Ēdole, Īvande. Arī šeit labi pārbaudītas vērtības un rallija klasika ir papildinātas ar jauniem akcentiem - ir gan neparastas virāžas, gan tramplīni, norāda Ratniece-Kadeģe.

Ceļa posmos, kur notiks rallijs, tiks slēgta satiksme.

Ceturtdien, 12.jūlijā, rallija dalībnieki iepazīsies ar trasi. Ņemot vērā ceļu stāvokli, pēc lietavām maksimālais pieļaujamais ātrums ir 70 kilometri stundā, bet atsevišķās vietās tas ir vēl mazāks.

 

Pievieno komentāru

Sports