Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Autorallijs: „Gulbis 2012” ir finišējis

Pagājušajā sestdienā notika tradicionālais rallijsprints „Gulbis 2012". Lai arī šogad šīs autosacīkstes notika gan krietni agrāk, gan arī bija mainīta sacensību vieta no Gulbenes uz Cesvaines pusi, sacensības ar savām interesantajām trasēm piesaistīja vairāk nekā 70 ekipāžas. Saspringtās cīņas, kas atsevišķās klasēs ilga gandrīz līdz pat finišam, vēroja arī krietns skaits skatītāju.

„Gulbis" šogad vienlaikus bija gan Latvijas rallijsprinta čempionāta 5.posms, gan arī Igaunijas „E-cup" kausa izcīņas 3.posms, tādēļ sacensībās piedalījās arī diezgan daudz igauņu autosportistu. Saviem sportistiem uz kaimiņzemi līdzi bija atbraukuši arī līdzjutēji, kas tāpat kā pārējie aktīvi juta līdzi trases malās.  

Daudz izstājušos dalībnieku

Trases sacensībām šogad bija izvēlētas interesantas, taču arī pietiekami sarežģītas un pietiekami daudz ekipāžas dažādu iemeslu dēļ no sacensībām izstājās. Līdz finišam netika 14 dalībnieki. No sacensībām piekares defekta dēļ pēdējā ātrumposmā nācās izstāties arī spēcīgajai Jāņa Vorobjova/ Guntara Zicāna ekipāžai, kas ierastās „Mitsubishi EVO X", ar ko tiek startēts rallijā, vietā brauca ar „BMW" automašīnu un līdz pat izstāšanās brīdim uzrādīja ļoti labus rezultātus, pretendējot uz uzvarētāju godu. Vairākām ekipāžām sacensības beidzās ar izbraukšanu no trases. Pirmā ātrumposma laikā tika saņemta arī ziņa, ka igauņu ekipāža Vallo Nūters/ Alari Kupri ir avarējusi. Igauņu ekipāža, pieļaujot kļūdu trasē, apmeta kūleņus un piezemējās dīķī uz jumta. Par laimi, ņemot vērā skatītāju un arī glābēju operatīvo rīcību, sportistiem viss beidzās veiksmīgi. Organizatori saka lielu paldies skatītājiem, kas drošsirdīgi metās palīdzēt avarējušajai ekipāžai un atgāza to atpakaļ uz riteņiem, izglābjot sportistus.

 

Atkal svin uzvaru

No sacensībām dzinēja defekta dēļ diemžēl nācās izstāties arī mūsu puses ekipāžai Rimantam Kalniņam/ Jānim Siliņam, kas startēja „4WD" klasē. Toties ļoti veiksmīgas šīs sacīkstes izvērtās šajā pašā klasē startējušajai Jāņa Patmalnieka/ Rolanda Ziemeļa ekipāžai. Viņi tāpat kā iepriekšējos posmos atkal svinēja uzvaru.

 

Pārējās mūsu puses ekipāžas startēja „2WD Open" klasē. Vislabākos rezultātus uzrādīja novadnieka Ralfa Sirmača/ Māra Kulša ekipāža. Pēc J.Vorobjova/ G.Zicāna, kā arī igauņu Ago Ahu/ Kalles Ahu izstāšanās līderu godā šajā klasē tika Jānis Berķis/ Edgars Čeporjus, savukārt R.Sirmacis/ M.Kulšs finišēja 2.vietā, no līderiem atpaliekot vien 0,77 sekundes. Viestura Tilgasa/ Modra Žeimuta ekipāža šajā posmā klasē diezgan lielajā konkurencē uzrādīja 6.rezultātu, Zintis Mezītis/ Agris Kārkliņš ierindojās 8.vietā, savukārt Atis Ozoliņš/ Jānis Lācis finišēja 22.vietā.

 

Uzvaru rallijsprinta „Gulbis 2012" absolūtajā vērtējumā, kā arī „4WD Open" klasē svinēja Mārtiņš Svilis/ Aivis Aizsilnieks. „1600" klases ieskaitē 1.vietu izcīnīja igauņi Rasmuss Ūstulnds/ Imre Kūsks. Savukārt „Road" klasē labākie bija Kaspars Borgs/ Andris Pāpe.

 

Interesantas sacensības

Sacensību organizators Jānis Sniedzāns atzīst, ka kopumā sacensības ir izdevušās. Gan no sportistiem, gan arī skatītājiem saņemts apliecinājums, ka rallijsprints bijis interesants.

 

Sportisti atzīst, ka sacensības bijušas labi organizētas un ātrumposmi - tiešām ļoti interesanti. Domājot par nākamo gadu, organizators saka - „Gulbis" noteikti būs, taču pagaidām gan vēl nav īsti zināms, kur ies tā trases - to rādīs laiks, taču J.Sniedzāns viennozīmīgi apgalvo, ka noteikti tiks domāts par to, lai sportistiem būtu interesanti braukt un skatītājiem - skatīties.

 

J.Sniedzāns vēlreiz lielu paldies saka skatītājiem par sniegto palīdzību igauņu ekipāžai, kā arī pateicas visiem, kas sniedza atbalstu un palīdzēja „Gulbja" organizēšanā un norisē.

Pievieno komentāru

Sports