Autorallijs: mūsējie - uz goda pjedestāla

Pagājušās nedēļas nogalē rallija “Kurzeme” gaitā tika aizvadīts arī Latvijas rallijsprinta čempionāta trešais posms. Sacensībās startēja arī Gulbenes novada ekipāžas.

Rallijsprinta

sportistiem bija jāveic pieci grants ātrumposmi. Kopējais ātrumposmu garums rallijsprinta braucējiem bija apmēram 53 kilometri.
Mareka Švarca-Švampāna/ Armanda Lūkina ekipāža, veiksmīgi aizvadījusi pirmos divus čempionāta posmus ziemas sacīkstēs Alūksnes rallijā un rallijā “Sarma”, uzvaras gājienu savā “4WD” klasē turpināja arī pirmajā vasaras posmā. Savā klasē – pirmie, bet 3.vieta – rallijsprinta absolūtajā vērtējumā, no uzvarētājiem atpaliekot 1 minūti un 12 sekundes.

M.Švarcs-Švampāns atzīst, ka šīs sacensības nebija vieglas, bet beigās tomēr viņu ekipāžai uzsmaidījusi veiksme un izdevies izcīnīt uzvaru.

“Bija dažādas problēmas, pašam arī veselība pieklibo. Mēnesi pirms sacensībām jau domājām, ka šo posmu izlaidīsim, beigās gan tomēr nolēmām braukt, taču simtprocentīgi gatavs šīm sacensībām nebiju. Ja citreiz uz starta dodos ar pārliecību, šoreiz bija zināmas bažas. Braucām un rezultātus nemaz neskatījāmies – kā būs, tā būs, jo apzinājos, ka šis nav mans labākais sniegums. Arī trase bija ļoti ātra un sarežģīta, kas man arī ne sevišķi labi patīk. Jāteic gan, ka arī konkurenti bija ļoti stipri un rezultāti bija ļoti blīvi, bet tas tieši arī ir interesanti. Lai arī mūsu klasē nav daudz, tomēr visi ir vairāk vai mazāk līdzīgi un intriga vēl būs,” saka M.Švarcs-Švampāns.

Otrai ekipāžai Rimantam Kalniņam/ Jānim Siliņam šī bija atgriešanās sacīkste rallijā, un “4WD” klasē viņi ieguva 2.vietu.

“Pēdējā ātrumposmā gan man patraucēja priekšbraucējs, kurš iebrauca grāvī, izbrauca man taisni priekšā ar noliektu riteni un sacēla šausmīgus putekļus. Bijām cerējuši izcīnīt 1.vietu, bet tur arī nācās to atstāt - 20 sekundes aiz viņa nodzīvoju pa putekļiem, dabūju pat stāties ceļmalā, lai kaut kur neiebrauktu, jo redzamība bija gandrīz nekāda,” stāsta R.Kalniņš.

“Taču kopumā esmu apmierināts. Man ļoti patika! Mašīna ir jauna uzbūvēta, un viss bija kārtībā. Pusotru sezonu nebijām braukuši, bet tagad iesaistīsimies cīņās. Ar M.Švarcu-Švampānu sarunājām, ka neļausim viens otram atslābt. Brauksim vēl ātrāk!”

Pievieno komentāru

Sports