Autosports: aizvada miniralliju “Gulbis 2018” 1

Sestdien mūsu novadā tika aizvadīts kārtējais minirallijs “Gulbis”, kurā visos ātrumposmos labākos rezultātus uzrādīja Jānis Vorobjovs /Juris Pūce (“Mitsubishi Lancer Evolution X”).

Minirallijā “Gulbis 2018” sportisti veica sešus ātrumposmus, kuru kopējais garums sastādīja gandrīz 17 kilometrus, pa divām reizēm izbraucot labi pazīstamos “Kamaldas”, “Zaķakāju” un “Melnupes” posmus. Savukārt pārbraucienos dalībniekiem bija jāmēro nepilni 137 kilometri.

Sacensību organizators Jānis Sniedzāns stāsta, ka sacensības aizritēja ļoti raiti, mierīgi, bez starpgadījumiem un liekiem uztraukumiem. Par to parūpējās aptuveni sešdesmit cilvēku liela komanda, kurā visi ir lietpratēji šajā jomā. Jānis uzskata, ka minirallijs galvenokārt domāts tam, lai šajā sporta veidā ienāktu jauni dalībnieki. Un tas ir izdevies. “No Gulbenes novada vien šinīs sacensībās startēja trīs jaunas ekipāžas. Savukārt trīs sportisti no iepriekšējo gadu minirallija jau ir aizgājuši uz ralliju, kas ir pierādījums tam, ka šādas sacensības ir ļoti noderīgas,” saka Jānis.

Sacensībām bija pieteikušās 50 ekipāžas astoņās klasēs, kuras pārstāvēja gan profesionāļi, gan amatieri. Tehnisku iemeslu pēc piecas ekipāžas bija spiestas izstāties un finiša līniju nesasniedza. Starp tām ir arī mūsējie Harijs Vējiņš/ Kristers Cimdiņš (“VAZ-2104”), kuri reduktora defekta pēc nefinišēja piektajā ātrumposmā. Savukārt pārējās astoņas mūsu novadu pārstāvošās ekipāžas sacensības izturēja līdz galam un uzrādīja labus rezultātus. Uz visaugstākā goda pjedestāla pakāpiena šoreiz kāpa Lauris Ozerovs/ Gatis Jansons (“Subaru Impreza”), kuri uzvarēja “4WD” klasē. Savukārt sudraba godalgas ieguva pagājušā gada minirallija “Gulbis 2017” absolūtā vērtējuma uzvarētāji, “Open” klases braucēji Mareks Švarcs-Švampāns/ Armands Lūkins (“Subaru Impreza”), kuri no pirmās vietas atpalika par 29 sekundēm, kā arī Mārtiņš Mikolajs/ Sandis Ilva, kuri kā jauna ekipāža debitēja “2 WD Rookie” klasē ar automašīnu “VW Golf II”.

Mārtiņš Mikolajs kā stūrmanis ar labiem panākumiem jau bija startējis iepriekšējo gadu sacensībās, taču kā pilotam šī viņam bija pirmā reize. Savukārt viņa stūrmanim Sandim Ilvam šīs bija pirmās sacensības šajā sporta veidā. Ar saviem debitanta iespaidiem viņš labprāt dalījās ar laikrakstu “Dzirkstele”:

“Jau sen vēlējos pamēģināt, kā tas ir - piedalīties rallijā. Un, tā kā minirallijs tieši tam arī ir domāts, beidzot piepildīju savas vēlmes. Pirms starta bija pamatīgs lampu drudzis, bet tas pazuda ļoti ātri, jo izrādās, ka nemaz tik traki nav. Pat nobīties nesanāca laika, jo visu laiku galva bija pārņemta ar citām domām. Kad salīdzinājām rezultātus un sapratām, ka varam cīnīties, tad tas piedeva jaunus spēkus un ticību labam rezultātam. Ieguvu atziņu, ka rallijs man patīk un ka tā nav lēta izprieca, taču, ja viss būs labi, mēģināsim startēt arī nākamajā rallijā, kurš drīzumā notiks Saldus pusē.”

Pievieno komentāru

Komentāri 1

vārna 2017

Rallijs nāk un iet, bet ceļi pēc tam nav jāsaved kārtībā? Organizatori, jautājums jums!

pirms 2 gadiem, 2018.05.29 10:40

Sports