Autosports: kalendārā – dažādas izmaiņas 7

Autosportisti šobrīd vēl atpūšas pēc aizvadītās sezonas, taču jaunā 2017.gada sacensību sezona jau tuvojas lieliem soļiem.
2017.gada Latvijas rallija čempionātu ievadīs sacensības tepat kaimiņos – Alūksnes novadā.  Latvijas rallija komisijas pārstāvji atzinīgi vērtē Alūksnes rallija rīkotāju (rallija sacensību vadītājs ir gulbenietis Gatis Cimdiņš – red.) līdzšinējo veikumu rallijsprinta sacensību rīkošanā iepriekšējos sešus gadus, un šogad “Rally Alūksne” pirmo reizi startēs Latvijas rallija čempionāta posma statusā. 

Sacensības notiks 13. un 14.janvārī. Alūksnes puses ātrumposmi uzņems ne tikai Latvijas rallija un rallijsprinta dalībniekus, bet atklās arī Igaunijas rallija un Lietuvas rallijsprinta sezonu. Kopējais ātrumposmu garums rallija sacensībās būs līdz 105 kilometriem, rallijsprinta ieskaitē – līdz 70 kilometriem. Kopumā rallijā plānoti desmit ātrumposmi, no kuriem trīs norisināsies diennakts tumšajā laikā. Rallijsprinta čempionāta ieskaitē startējošie dalībnieki sacentīsies septiņos ātrumposmos.

Rallijs “Sarma” - kompakts, bet dinamisks un interesants
Nākamais Latvijas rallija čempionāta posms būs leģendārais, skatītāju un autosportistu iecienītais rallijs “Sarma” mūsu pusē. Šogad šis rallijs pilnībā mainīs ierasto formātu – tas notiks tikai vienu dienu, būs kompakts, bet dinamisks un interesants. Rallijs “Sarma 2017” notiks 11.februārī Gulbenes, Druvienas un Lejasciema apkārtnē. Vienlaikus tas būs Latvijas rallija čempionāta un kausa, Vēsturisko automobiļu kausa un Latvijas rallijsprinta čempionāta posms.

Rallija “Sarma 2017” laikā sportistiem būs jāveic astoņi dinamiski un viltīgi ātrumposmi ar kopējo garumu 106 kilometri. Pēdējais ātrumposms, kuru gan veiks tikai rallija čempionāta un kausa dalībnieki, notiks jau pēc saulrieta, tādējādi netiks zaudēts arī nakts ātrumposms, kas ir viena no rallija “Sarma” vizītkartēm. Rallija starts tiks dots 11.februārī pulksten 9.30 un beigsies ar apbalvošanas ceremoniju pulksten 20.00.

Nākamā gada rallija čempionāta kalendārā ir paredzēti septiņi posmi. Pēc abiem ziemas rallijiem Alūksnē un Gulbenē vasaras sezonu ievadīs rallijs “Talsi”, savukārt viena no pēdējo gadu lielākajām izmaiņām kalendārā ir rallija “Latvija” pārcelšanās no rudens uz vasaras vidu. Sezonas pēdējie posmi būs ar starptautisku garšu – piektais posms norisināsies Igaunijā, “Voru Rally” sacīkstē, savukārt pēdējie divi posmi – Eiropas rallija čempionāta posma “Rally Liepāja” gaitā.

Izmaiņas arī rallijsprinta un minirallija kalendāros
Ir apstiprināti arī jaunās sezonas plāni Latvijas čempionātam rallijsprintā un Latvijas kausa izcīņai minirallijā. Rallijsprinta čempionāta dalībnieki nākamgad sacentīsies sešos posmos. 2017.gada sezonu atklās „Rally Alūksne” 13. un 14.janvārī. Rallijsprintisti startēs arī otrā ziemas rallijā, Latvijas rallija čempionāta sacensībās „Sarma” 11.februārī. Pēc vairāku mēnešu atpūtas rallijsprinta sezona tiks turpināta Talsos maijā. Nākamais posms notiks rallija „Latvija” gaitā jūlijā. Rallijsprinta čempionāta dalībnieki viesos uz Lietuvu, Mažeiķu rallijsprintu, dosies augustā. Savukārt septembrī pirmo reizi kalendārā iekļautas sacensības Saldū.

Arī minirallija kalendārā nākamgad plānotas sešas sacensības. Pirmais minirallijs – „Madona” startēs jau janvāra beigās. Minirallijs „Gulbis” sportistus uzņems Gulbenes pusē 27.maijā. Minirallijs „Saldus” norisināsies jūlijā, pēc tam nākamās sacensības notiks rallija „Latvija” gaitā. Kurzemes puses organizatori ir pieteikuši miniralliju „Karosta” septembrī, un oktobrī ir plānots sezonas pēdējais minirallijs Rīgas apkārtnē.

Pievieno komentāru

Komentāri 7

Kā-Tad!!!

Visi citi Ralliji 2dienas pie mums redz 1dienu! Tikkai tāpēc ,ka slinkums un žēl,ka kāds vairāk nopelna!!!

pirms 4 gadiem, 2016.12.18 11:32

Labais

Nečīksti! Laiks parādīs vai šāds formāts dos vairāk dalībniekus. Sportistiem arī naudiņas ir cik ir. Vienai dienai izmaksas stipri mazākas.

pirms 4 gadiem, 2016.12.18 19:27

lauku pāķis

Jāsaqiš tie grants ceļi līdz galam,lai nevar nekur vairs pārvietoties,cūkas ble.

pirms 4 gadiem, 2016.12.19 09:48

Labais

Ar tādu attieksmi pāķis esi un tāds arī paliksi :D

pirms 4 gadiem, 2016.12.19 13:06

FANS

Idiņ,pēc katra Rallija vienmēr ceļi uzreiz ir nogreiderēti un sakopti,lai gan tev ar kājām gar ceļa malu ejot, akmeņi tāpat ķeras caurajos gumijas zābakos!!!

pirms 4 gadiem, 2016.12.19 19:37

####

GRANTS CEĻI PĒC RALLIJIEM TIEŠĀM IR ŠAUSMĪGĀ STĀVOKLĪ,PĒDĒJOS GADOS PATIESI KAUTKO CENŠAS SAVEST KĀRTĪBĀ,TAČU GRANTS SEGUMS JAU TĀ IR SLIKTĀ STĀVOKLĪ.

pirms 4 gadiem, 2016.12.21 17:03

Sports