Autosports: rallijā “Alūksne” godalgas izcīna arī mūsējie

Pagājušās nedēļas nogalē Alūksnes pusē notika rallijs “Alūksne”, kas šogad iesāka Baltijas valstu rallija sezonu.
Rallijs uz starta pulcēja ievērojamu dalībnieku skaitu. Viens no sacensību organizatoriem Gatis Cimdiņš “Dzirkstele” stāsta, ka bija pieteikušās 106 ekipāžas, bet startēja 93 ekipāžas.

Rallijs “Alūksne” noslēdzās ar ukraiņu pilota Valērija Gorbana un viņa stūrmaņa Sergeja Larensa uzvaru. Sīvu konkurenci sastādīja pašmāju sportisti Jānis Berķis un Edgars Čeporjus, kuru ekipāža finišēja otrā.

Rallijā “Alūksne” tika aizvadītas arī Baltijas rallijsprinta čempionāta pirmā posma sacensības, kurās ātrāki par visiem izrādījās gulbenieši Mareks Švarcs-Švampāns un Armands Lūkins ar “Subaru Impreza”.

M.Švarcs-Švampāns “Dzirkstelei” stāsta, ka konkurenti bija sīvi. “Absolūtajā rallijsprinta ieskaitē cīņa sanāca ar Lietuvas ekipāžu, jo tā bija vistuvāk mums,” saka M.Švarcs-Švampāns un piebilst, ka piedzīvojuši arī izbīli mirklī, kad nobraukuši no trases mežā. “Pats kļūdījos, bet veiksmīgi, ka neapskādējām mašīnu un varējām turpināt. Viens bija jauns ātrumposms, bet tas grūtības neradīja. Grūtības radīja tas, ka bija jābrauc pa to tumsā, bet mums nav bijuši treniņi tumsā, un aprīkojums ir tāds, kā ir. Tur es tiešām nejutos labi,” atzīst M.Švarcs-Švampāns.

Viens no rallija “Alūksne” organizatoriem Renārs Salaks “Dzirksteli” informē, ka Latvijas rallijsprintā “4WD Open” klasē uzvarēja gulbeniešu ekipāža Edgars Piļka/Igors Sidorovs.

Gulbenes novadu sacensībās kaimiņnovadā pārstāvēja vēl arī citas mūsu ekipāžas: Lauris Ozerovs/Gatis Jansons, Jānis Krevics/Kaspars Ozers, Arturs Felšans/ Mārcis Krevics, kā arī mūsu novadnieki Ainārs Igaveņš/Ralfs Igaveņš.

G.Cimdiņš stāsta, ka rallija laikā notika arī avārijas, un viena no tām tiešām bijusi smaga. “Cietušo nebija, sportistiem viss labi, bet mašīna gan pagalam. Savukārt laikapstākļi bija labi, ņemot vērā to, kāda ziema bija līdz šim, proti, pirms divām nedēļām nebija ne sasaluma, ne sniega,” rezumē G.Cimdiņš.

Visus rallija rezultātus var aplūkot mājaslapā “www.autorally.lv”.

Pievieno komentāru

Sports