Baltijas kausa turnīrā Latvijas izlase izcīna uzvaru 2

Sanda Ragozina: "Mēs bijām ļoti vienotas, tas droši vien arī palīdzēja uzvarēt."
Pagājušajā nedēļas nogalē Gulbenē notika starptautisks volejbola turnīrs jauniešiem "Baltijas kauss 2008". Sacensībās piedalījās Latvijas, Igaunijas un Lietuvas meiteņu un zēnu kadetu un minikadetu izlases. Kā mājiniecēm piedalīties šajā turnīrā un novērtēt savus spēkus tika dota iespēja arī Gulbenes 1991.gadā dzimušo meiteņu komandai.

Sanda Ragozina uzskata, ka viņas komanda šoreiz nospēlējusi ļoti labi. Izlasē meitenes katra ir no savas pilsētas. Sākotnēji viņām ir bijis grūti saspēlēties un kontaktēties, taču šoreiz Sanda pirmo reizi izjutusi komandas garu.

 

"Mēs bijām ļoti vienotas, tas droši vien arī palīdzēja uzvarēt," spriež volejboliste.

 

 "Ļoti grūti bija spēlēt pret Igaunijas meitenēm, viņas, manuprāt, bija visspēcīgākās pretinieces. Cīnījāmies piecos setos, tomēr uzvarējām. Pirmajā dienā mums bija jāspēlē arī pret Gulbenes meitenēm, arī šajā spēlē cīnījāmies piecos setos un arī te uzvarējām. Pazīstu Gulbenes meitenes, man bija diezgan grūti pret viņām spēlēt. Uzskatu, ka viņas nospēlēja ļoti labi."

 

Divus gadus izlases sastāvā

Sanda ir gandarīta par savas komandas uzvaru.

 

"Pērn mēs Baltijas kausā ieguvām 2.vietu. Mēs bijām izvirzījušas mērķi iegūt 1.vietu, šogad tas mums arī izdevās. Tas vēl ir arī divtik patīkami, jo šis ir pēdējais gads, kad spēlējam Baltijas kausā," atzīst Sanda.

 

Jauniete ir arī ļoti gandarīta, ka viņa savulaik tika iekļauta izlases sastāvā.

 

"Tas bija mans mērķis. Lai arī sākumā, kad notika atlase, es paliku aiz strīpas, man pēc tam tika dota vēl viena iespēja sevi pierādīt un man tas izdevās. Tagad jau divus gadus es esmu izlases sastāvā," stāsta Sanda.

 

Iznāks laba spēlētāja

Izlases treneris Andris Kļaviņš stāsta, ka tobrīd, kad Sanda tika uzaicināta uz Latvijas izlasi, vairāki treneri esot teikuši, ka viņa nav perspektīva un viņai ir tehniskās nepilnības, taču viņš redzējis, ka Sandai ir vēlēšanās un samērā labas fiziskās dotības.

 

"Nopietni trenējoties, viņa izkonkurēja rīdzinieces un iekļuva pamatsastāvā. Vispatīkamākais ir tas, ka pēdējā laikā Sandai ir ļoti labi rezultāti. Lielā turnīrā Minskā nesen viņa ieguva labākās spēlētājas balvu. Turnīrā Daugavpilī, kur arī startēja komandas no ārzemēm, treneri ļoti labi novērtēja viņas gremdserves, arī tur viņa ieguva turnīra labākās spēlētājas balvu. Viņa ir trenējusies un centusies, un viņai ir arī izdevies sevi pierādīt. Sanda šobrīd mācās Murjāņu sporta ģimnāzijā. Ja viņa tāpat turpinās, no viņas iznāks ļoti laba spēlētāja," atzīst A.Kļaviņš.

 

Analizējot šo turnīru, treneris stāsta, ka Baltijas kausā un arī citos turnīros vienmēr notikusi sīva cīņa starp Latvijas un Igaunijas izlases meitenēm.

 

"Mēs gandrīz vienmēr esam cīnījušies piecos setos. Arī šoreiz bija tāpat, taču šoreiz uzvaras dieviete bija mūsu pusē un sīvā cīņā uzvarējām mēs. Meitenes ir priecīgas, un es arī esmu priecīgs," saka A.Kļaviņš.

 

Nospēlē līdzvērtīgi citiem

Gulbenes meiteņu komanda šajā turnīrā ierindojās 4.vietā, taču meiteņu treneres Ārija Samsonova un Līvija Grīnberga atzīst, ka viņas ir nospēlējušas ļoti labi un līdzvērtīgi citām komandām.

 

"Federācija mūs uzslavēja. Uz kopējā fona mēs esam izskatījušās ļoti labi un cīnījušās ar tādu pašu atdevi kā valsts izlases. Mēs kā treneres ļoti priecājamies, ka meitenes tik labi cīnījās. Arī mums ir savas kļūdas, bet meitenes ir ļoti centīgas," saka Ā.Samsonova.

 

"Tas nekas, ka šajā turnīrā mums ir pēdējā vieta, mēs spēlējām līdzvērtīgi. Mums iznāca šoks, kad cīņā pret Lietuvu mūsu galvenā uzbrucēja salauza kāju un komanda psiholoģiski nevarēja saņemties, šis bija lūzums. Patiesībā mēs gājām uz laukuma ar cerību, ka Lietuvu varam uzvarēt. Arī pret spēcīgo mūsu Latvijas izlases komandu mēs nospēlējām 2:3, zaudējām tikai divus punktus pēdējā setā, tas pierāda, ka meitenes ir cīnījušās godam."

Pievieno komentāru

Komentāri 2

Sports