Basketbolistes aizvada pirmās spēles

21.martā Gulbenes sporta centrā norisinājās Gulbenes novada basketbola čempionāta spēles sieviešu komandām. Tāpat kā iepriekšējā gadā arī šoreiz turnīrā dalību pieteikušas trīs komandas: Gulbenes sporta centrs, Gulbenes novada valsts ģimnāzija un Beļava. Dāmām čempionātā paredzēti divi sabraukumi - apļi, kad tiek izspēlētas savstarpējās spēles. Rezultāti tiek summēti abos apļos. Pēc svētdienas spēlēm līderpozīcījās izvirzījušās Gulbenes sporta centra dāmas, kas uzvarēja abās spēlēs. (Vairāk foto šeit.)

Pirmajā svētdienas spēlē tikās sporta centra un ģimnāzijas vienības, kas pagājušā gadā izcīnīja attiecīgi pirmo un otro vietu. Iepriekšējā sezonā uzvarēja pieredzējušākās spēlētājas, lai gan cīņa bija saspringta. Pirmajās trīs minūtēs neviena komanda nespēja atklāt rezultātu, tomēr pēc nospēlētām 7 minūtēm nekas vairs neliecināja par intrigu, jo rezultāts uz tablo vēstīja 9:0 par labu Gulbenes sporta centra komandai. Otrajā ceturtdaļā pirmsspēles uztraukums bija mazinājies abās pusēs un puslaiks noslēdzās ar rezultātu 18:6 Sporta centra labā. Trešajā ceturtdaļā Gulbenes sporta centrs pilnībā guva pārsvaru pār ģimnāzistēm, izvirzoties vadībā ar 33:12. Spēle beidzās ar 37:15. Uzvarētājām Gulbenes sporta centrs komandai rezultatīvākā spēlētāja ar 11 punktiem bija Vija Kalniņa, bet pretiniecēm 9 punkti - Žanetes Tomsones kontā.

Otrajā spēlē tikās ģimnāzijas un Beļavas vienības. Beļavietes šajā turnīrā ir jaunpienācējās. Spēles sākums viņām izdevās lielisks - 6:2, bet pēc pirmās ceturtdaļas 10:7. Otrajās septiņās minūtēs ģimnāzijas besktebolistes pamazām atguva zaudētos punktus un, puslaikā ejot, bija vadībā ar 19:17. Otrajā puslaikā vadības groži palika Gulbenes ģimnāzijas rokās, spēle noslēdzās ar rezultātu 42:24. Ž.Tomsone šajā spēlē guva 22 punktus ģimnāzijas komandai.

Pēdējā svētdienas spēlē tikās Gulbenes sporta centrs un Beļava. Nopietns handikaps tika iegūts jau pirmajā ceturtdaļā, kad ar 20:6 vadībā atradās sporta centra dāmas. Mačs noslēdzās ar rezultātu 64:25. Uzvarētājām - Sporta centra komandai - ar 26 gūtiem punktiem izcēlās V.Kalniņa, bet beļavietēm rezultatīvākā bija Madara Umure, viņai 14 punkti.

Nākamais sabraukums dāmu komandām būs 18.aprīlī, kad tiks sadalīti medaļu komplekti. Savukārt kungi uz kārtējām spēlēm tiksies 28.martā.