Basketbolisti izcīna medaļas Gulbenes rajona čempionātā 2

Otrajās Lieldienās tika sadalīti Gulbenes rajona čempionāta basketbolā medaļu komplekti. Par čempioniem gan vīriešu, gan sieviešu konkurencē kļuva Gulbenes sporta centra komandas.

Lielajā piektdienā sacentās vīriešu komandas un tika noskaidroti 10.-12.vietas ieguvēji. Pirmajā spēlē tikās Stāmerienas un Druvienas vienības.

 

Spēles sākumā vadībā ar 9:0 izvirzījās stāmerienieši, turpinājumā Druvienai gan vēl izdevās noķert pretiniekus, tomēr jau ceturtdaļas beigās rezultāts uz tablo vēstīja - 17:8 par labu Stāmerienai. Līdz spēles beigām rezultāta starpība tika vēl palielināta, un spēle noslēdzās ar rezultātu 63:39.

 

Uzvarētāju rindās ar 17 izcīnītiem punktiem izcēlās Jānis Lapss, tik pat punktu tikai druvienietim Mārtiņam Ribakovam.


Spēlē "Stāmeriena" - "Veterāni" arī diezgan pārliecinoši ar rezultātu 75:29 uzvarēja stāmerienieši, rajona čempionātā izcīnot 10.vietu.


Par rajona čempionāta dramatiskāko spēli kļuva cīņa par 11.-12.vietu starp Druvienas un "Veterānu" vienībām. Spēles sākumā vadībā izvirzījās Veterāni, pēc pirmās ceturtdaļas rezultāts bija 19:12, bet pēc puslaika jau bija iekrāts pieklājīgs handikaps - 31:16.

 

Trešajā ceturtdaļā druvienieši uzsāka pakaļdzīšanos un pirms pēdējās ceturtdaļas vairs bija tikai 10 punktu starpība - 45:35 - par labu "Veterāniem". Spēles pēdējās minūtes ļoti aktīvi un rezultatīvi spēlēja Druvienas komanda. Viņi ne tikai panāca Veterānus, bet ieguva trīs punktu pārsvaru. Tomēr pēdējās sekundēs aukstasinīgi nospēlēja sporta skolas treneris Kaspars Mājenieks - ar precīzu tālmetienu viņš izlīdzināja rezultātu, panākot neizšķirtu 62:62.

 

Spēles pagarinājumā ar viena punkta pārsvaru (71:70) uzvaru svinēja "Veterānu" vienība, izcīnot 11.vietu.


Cīņā par 1.-6.vietu tikās Lizums/Tirza un Lejasciems. Pēc pirmās ceturtdaļas vadībā ar 14:10 bija Lizums/ Tirza, bet puslaikā trīs punktu handikaps bija Lejasciemam 24:21. Trešās ceturtdaļas sākumā vēl izlīdzinājumu Lizumam/Tirzai izdevās panākt, tomēr turpinājumā vadību pārņēma lejasciemieši un guva uzvaru ar rezultātu 67:43.

 

Rezultatīvākais spēlētājs uzvarētāju rindās ar 29 punktiem bija Gatis Gargažins, bet zaudētājiem 14 punktus guva Dainis Melnis.


"Lizuma/Tirzas" spēlē ar Gulbenes rajona BJSS (1993.g.) komandu visu spēli vadībā bija Lizums/Tirza vienība, pēc pirmās ceturtdaļas plus pieci punkti (15:10), puslaikā - 24:18, trešo ceturtdaļu mazliet rezultatīvāk nospēlēja sporta skolas jaunieši (37:33 - Lizums/Tirza), tomēr izšķirošajā ceturtajā ceturtdaļā krietni pārliecinošāk nospēlēja Lizuma/Tirzas komanda, uzvarot spēli ar rezultātu 54:38.

 

Uzvarētāju rindās ar 17 punktiem izcēlās Gatis Grīnbergs un Mārcis Rudzītis.


Ļoti līdzīgs un sīvs mačs izvērtās starp "Lizums/Tirza" un "Rūsiņš" komandām. Pēc pirmās ceturtdaļas viena punkta pārsvars (12:11) bija "Lizums/Tirza" komandai, bet puslaikā plus viens - "Rūsiņam" (26:25). Arī trešajā ceturtdaļā spēle gāja punkts punktā un noslēdzās ar trīs punktu pārsvaru "Rūsiņam" (39:36). Tomēr pēdējā ceturtdaļā pietrūka spēka lizumniešiem, jo tā viņiem jau bija trešā spēle un nācās atzīt Rūsiņa pārākumu (63:52).

 

Uzvarētāju labā 25 punktus guva Rolands Kalniņš, bet zaudētājiem 17 punkti - G.Grīnberga kontā.


Pirmdien, otrajās Lieldienās, norisinājās atlikušās finālspēles vīriešu komandām, kā arī otrā apļa spēles dāmu komandām.


Dāmām pirmajā spēlē tikās Rankas un Ģimnāzijas komandas. Ar pirmajām minūtēm laukumā dominēja ģimnāzistes, kas izcīnīja uzvaru ar rezultātu 63:14.


Otrajā dāmu spēlē tikās Gulbenes sporta centrs un Ranka. Lai gan uzvarēja sporta centra dāmas, tomēr jāatzīst, ka Rankas komanda pēc iepriekšējā sabraukuma bija krietni progresējusi. Līdz ar to Rankas komandai rajona čempionātā trešā vieta.


Pēdējā dāmu spēlē Sporta centrs - Gulbenes Valsts ģimnāzija, kas bija cīņa par 1.-2.vietu, intrigas netrūka. Gulbenes sporta centram pēc iepriekšējā apļa bija iegūts 12 punktu handikaps, toties ģimnāzistes savas rindas bija stiprinājušas ar jaunu spēlētāju, kas trenējas Rīgā sporta skolā.

 

Gaidītā intriga neizpalika. Spēles sākumā ar 8:0 vadībā izvirzījās sporta centra dāmas, bet ceturtdaļu noslēdza ar piecu punktu pārsvaru (13:8).

 

Otrās ceturtdaļas sākumā jaunākajām basketbolistēm ar ciešu aizsardzību izdevās izlīdzināt rezultātu, tomēr puslaiks noslēdzās ar rezultātu 22:18 par labu sporta centram.

 

Trešās ceturtdaļas sākumā pieredzējušākās sporta centra pārstāves ieguva pat deviņu punktu pārsvaru - 28:19, tomēr, mazajā pārtraukumā ejot, rezultāts jau bija neizšķirts.

 

Pēdējā ceturtdaļa bija ļoti mazrezultatīva abām komandām, un nepilnu minūti pirms spēles beigām rezultāts joprojām bija neizšķirts - 36:36.

 

Uzvaras punktus ģimnāzistēm guva Linda Rubene. Spēle noslēdzās 38:36 par labu Gulbenes Valsts ģimnāzijai, tomēr ar to nepietika, un par rajona čempionēm kļuva Gulbenes sporta centra komanda: Ērika Elksne, Gita Deksne, Elīna Kalniņa, Vija Kalniņa, Viola Medniece, Kristīne Kraukle, Mārīte Freimane, Dace Anča, Līga Berkolde un Viktorija Savļaka (komandas pārstāvis Ziedonis Lazdiņš).

 

Otrajā vietā - Gulbenes Valsts ģimnāzija: Ieva Trule, Justīne Vīksna, Linda Romanova, Zinta Guoba, Anete Beinaroviča, Linda Rubene, Madara Poiša, Vita Duļbinska, Eva Kozlovska, Marianna Birzniece un Arta Kublačova.


Kungiem gan jau pirms pirmdienas spēlēm varēja prognozēt vietu sadalījumu, un prognozes arī apstiprinājās. Gulbenes sporta centrs arī atlikušajās divās spēlēs ar "Lizums/Tirza" un "Rūsiņš" komandām izcīnīja uzvaru, tādejādi pārliecinoši izcīnot pirmo vietu un 2009.gada Gulbenes rajona čempiona titulu.

 

Komandas sastāvā spēlēja: Māris Sniķis, Gatis Rikveilis, Raitis Ķikusts, Daumants Dreiškens, Didzis Lazdiņš, Edmunds Valeiko,Toms Kindzulis, Arnis Servuts, Zintis Plivda, komandas treneris Uldis Rudzītis (pārstāvis Ziedonis Lazdiņš).


Arī Lejasciema basketbolisti izcīnīja divas uzvaras, ar rezultātu 52:31 pārspējot Gulbenes rajona BJSS (1993.g.) jauniešu komandu, bet ar rezultātu 57:39 liekot piekāpties Stradu pagasta vienībai.

 

Tā kā lejasciemiešiem vienīgais zaudējums bija Sporta centra basketbolistiem, tādejādi viņi izcīnījta otro vietu un sudraba godalgas.

 

Lejasciema komandā spēlēja Gatis Gargažins, Didzis Stāvavens, Andris Riekstiņš, Edgars Milns, Oskars Zurkovs, Raitis Garais, Artis Bakāns, Armands Melngailis, Kaspars Liepiņš un Māris Baranovskis, komandas pārstāvis Māris Milns.


Lai gan pirms pēdējās spēlēs Rūsiņš jau bija nodrošinājis sev trešo vietu, tomēr mačs ar sporta skolas B 2 grupas jauniešiem izvērtās saspringts.

 

Spēles sākumā Rūsiņš ieguva 10 punktu handikapu, kas noturējās līdz pat pēdējai ceturtdaļai, tomēr sporta skolas audzēkņi prata atspēlēties līdz mīnus diviem punktiem. Spēle noslēdzās ar rezultātu 44:42 Rūsiņam par labu.

 

Bronzas godalgas kopīgiem spēkiem izcīnīja Rolands Kalniņš, Mārtiņš Bogdanovs, Gints Grodnis, Ingars Andževs, Mārtiņš Ķikusts, Jānis Vītols, Elvijs Zirdziņš, Juris Bražņikovs.


Gulbenes rajona BJSS (1993 g.) komanda rajona čempionātā ierindojās sestajā vietā.


Sīva cīņa izvērtās par 4.-5.vietu starp "Lizums/Tirza" un "Stradi" vienībām. Pirmajā ceturtdaļā trīs punktu pārsvars bija "Lizums/Tirza" komandai (14:11), bet puslaiks noslēdzās ar rezultātu 28:20 par labu Stradu komandai.

 

Trešajā ceturtdaļā "Lizumam/Tirzai" izdevās atspēlēt trīs punktus. Pēdējās ceturtdaļas vidū "Stradiem" bija izdevies iegūt pat 11 punktu pārsvaru, bet ar M.Rudzīša un Daiņa Meļņa centieniem "Lizums/Tirza" gandrīz panāca pretiniekus (52:54). Tomēr spēle noslēdzās ar 55:52 par labu Stradiem, kas viņiem nodrošināja ceturto, bet "Lizums/Tirza" komandai - piekto vietu.


Paralēli norisinājās arī spēles par 7.-9.vietu, kur savstarpēji sacentās Gulbenes rajona BJSS A, B1 un "Savējie" komandas. Gulbenes r.BJSS (1992.g.) jaunieši abās spēlēs izcīnīja uzvaru, ar rezultātu 77:36 pārspējot "Savējie" komandu, bet ar 61:44 lika piekāpties sporta skolas A grupas audzēkņiem, tādejādi nodrošinot sev septīto vietu.

 

Savukārt Gulbenes rajona BJSS A grupas komanda ar rezultātu 83:45 bija pārāka pār Savējie komandu un čempionātā nodrošināja sev astoto vietu.

 

Vairāk foto skatīt: http://www.dzirkstele.lv/portals/foto_video/raksts.html?xml_id=13914

Pievieno komentāru

Komentāri 2

Sports