Basketbolistiem Eiropas Jaunatnes basketbola līgas 1.divīzijas posmā - 6.vieta 1

Pagājušās nedēļas nogalē Gulbenē notika Eiropas Jaunatnes basketbola līgas 1.divīzijas posms, kurā startēja astoņas komandas. Viesus uzņēma Gulbenes sporta skolas 1993.gadā dzimušo zēnu komanda.

Komandas treneris Kaspars Mājenieks stāsta, ka šajā posmā Gulbenes komandas mērķis bija izcīnīt vismaz vienu uzvaru.

"Pirmo spēli aizvadījām pret poļiem. Tā bija spēle, kur bija visreālāk izcīnīt uzvaru. To mēs arī izdarījām - nebija viegli, bet pārspējām viņus par 10 punktiem. Puiši parādīja, ka var cīnīties. Arī otrajā spēlē varējām gūt uzvaru. Pērn šai Lietuvas komandai (BC "Saprega") mēs gan zaudējām par 30 punktiem, taču toreiz tā vairāk bija neveiksme. Šeit mēs parādījām, ka varam cīnīties, diemžēl zaudējām tikai pagarinājumā ar viena punkta starpību," analizē treneris.

"Nākamās trīs spēles mums gan neko priecīgu nesolīja, jo bija jāspēlē pret Lietuvas pirmā četrinieka trim komandām. Pret "Kedainiai" zaudējām ar 29 punktu starpību, taču šī spēle man patika. Puiši ļoti labi cīnījās, protams, bija arī kļūdas. Diemžēl spēles gaitā nācās noņemt malā vienu līderi par attieksmi uz laukuma un pret citiem spēlētājiem. Arī nākamajā spēlē zaudējām ar ļoti lielu starpību. Marčuļoņa skolas audzēkņi parādīja īsto lietuviešu spēku, taču tādas spēles ir ātri jāaizmirst un jāspēlē tālāk. Pēdējā spēlē tikāmies ar komandu, kas ir tikpat spēcīga kā Marčuļoņa skolas komanda, taču puiši parādīja, ka var spēlēt. Trīs ceturtdaļas bijām pat vadībā, bet pēdējā diemžēl pietrūka spēka. Ja komanda būtu pilnā sastāvā, mēs varbūt arī varētu uzvarēt. Arī man kā trenerim bija gandarījums, ka neesam galīgi metami zemē."

Gulbenes komanda ieguva 6.vietu, pirmajā trijniekā ierindojās BA "S.Marciulionis", BS "Vilnius" un BS "Kedainiai" komanda.

"Nākamajā posmā, kas marta beigās notiks Polijā, mums vajadzētu gūt vismaz divas trīs uzvaras. No vienas puses, tas būs diezgan pagrūti, taču domāju, ka arī diezgan reāli. Galvenais ir jācīnās. Puišiem ir vēl vairāk jāstrādā pie fiziskās sagatavotības, spēles izpratnes un individuālās tehnikas. Es viņus nežēlošu. Tie, kas vēlas spēlēt, ir arī teikuši, ka ir gatvi cīnīties un treniņos "mirt", lai pēc tam būtu rezultāts. Man nav svarīgs šīs dienas rezultāts, man ir svarīgi izaudzināt viņus par normāliem cilvēkiem. Tie, kas sapratīs, ko es no viņiem vēlos, kļūs par labiem basketbolistiem," saka K.Mājenieks.

Pievieno komentāru

Komentāri 1

par savējiem!

Patika, kā puiši spēlēja. Prieks skatīties, neskatoties uz zaudējumiem!
Būtu jauki, ja kādā no nākamajiem rakstiem ievietota būtu arī komadas kopbilde!
Veiksmi gan komandai, gan trenerim!

pirms 12 gadiem, 2009.01.22 23:37

Sports