Basketbols: ar vīriešu spēlēm sākas novada atklātais čempionāts 3

Aizvadītās nedēļas nogalē ar vīriešu spēlēm sākās Gulbenes novada atklātais čempionāts basketbolā. Lai gan norisinājušās tikai piecas spēles, tomēr jau redzami izteikti līderi, kas šogad cīnīsies par godalgām.

Vīriešiem šogad pieteikušās deviņas komandas: Stasis (Alūksne), Rugāji, Nareka, Gulbenes Gulbji, Ozolkalni 1, BJSS 97, Beļava, Ģimnāzija un Studenti. Komandas sadalītas divās apakšgrupās, kurās izspēlē apli. Apakšgrupu labākās divas komandas iekļūst čempionāta I līgā, savukārt, pārējās cīnās II līgā, kurās izspēlē apli. I līgas 1.un 2.vieta izcīna vietu pusfinālā, pārējās I līgas komandas un II līgas 1.vieta un 2.vieta uzsāk „Play off” turnīru. Pusfinālos tiekas I līgas 1.un 2.vietas ieguvēji ar „Play off” uzvarētājiem. Pusfinālu zaudētāji finālā cīnās par 3.vietu, uzvarētāji – par 1.vietu.

Čempionātu piektdien „atklāja” komandas Nareka un Ozolkalni 1. Ar spēles pirmajām minūtēm vadībā izvirzījās Narekas basketbolisti, kas arī nebija pārsteigums, jo komanda ir nokomplektēta ļoti spēcīga. Pēc pirmās ceturtdaļas rezultāta starpība bija ievērojama 28:6 (Nareka). Otrajā desmitminūtē veiksmīgāk nospēlēja Ozolkalni 1, atspēlējot 5 punktus (29:46). Tomēr tuvāk pietuvoties tā arī vairs neizdevās, un  mačs noslēdzās ar rezultātu 103:55. Narekas svinēja savu pirmo uzvaru čempionātā. Uzvarētājiem rezultatīvākais spēlētājs ar 19 gūtiem punktiem bija Nauris Rikveilis, Daumanta Dreiškena kontā - 18 punkti. Ozolkalni 1 komandai 15 punktus guva Gints Grodnis, 11 punkti - Sandim Dzērvem.

Svētdienas pirmajā spēlē tikās Rugāji un Gulbenes Gulbji. Spēles sākums aizritēja līdzīgi. Mazrezultatīvajā pirmās ceturtdaļas noslēgumā vadībā ar 13:10 bija Gulbenes Gulbji. Spēles otrajā ceturtdaļā vadībā izvirzījās Gulbji, panākot divpadsmit punktu handikapu (39:27). Atlikušajā mačā komandas cīnījās līdzīgi, vien par pāris punktiem Rugāju basketbolistiem izdevās pietuvoties gulbeniešiem. Spēle noslēdzās ar Gulbenes Gulbji uzvaru (73:65). Jāpiebilst, ka šī bija pirmā sabraukuma līdzvērtīgākā spēle. Rezultatīvākie spēlētāji ar 28 punktiem bija Mārtiņš Pētersons un 24 punktiem - Normunds Lišiks. Rugāju komandā  21 punkts - D.Circenam.

Trešajā spēlē tikās Ģimnāzija un Beļava. Pirmajās trīs ceturtdaļās pieklājīgu pārsvaru iekrāja beļavieši (51:23), tikai pēdējā cēlienā ģimnāzisti „iespēlējās” un mazināja rezultāta starpību par pieciem punktiem. Mačs noslēdzās ar Beļavas komandas uzvaru (72:39). Uzvarētājiem 16 punktus guva Aleksandrs Aļeksejevs, 12 punkti - Kaspara Sprudzāna kontā. Ģimnāzijas komandai 6 punktus iemeta Artūrs Karulis.

Ceturtais mačs norisinājās starp Alūksnes komandu Stasis un Studentiem. Arī šajā spēlē ar pirmajām minūtēm vadības grožus pārņēma viesu komanda, jau pēc pirmās ceturtdaļas iegūstot vienpadsmit punktu pārsvaru (21:10). Mača turpinājumā komanda Stasis savu pārsvaru visu laiku palielināja un spēle noslēdzās ar rezultātu 106:53. Alūksniešiem ar 18 rezultativitātes punktiem izcēlās Kārlis Mediss, Studentu rindās 21 punkts - Rihardam Gravam.

Pēdējais svētdienas mačs norisinājās starp komandām Ozolkalni 1 un Ģimnāzija. Arī šajā spēlē intriga izpalika. Mača iznākums jau tika izšķirts pirmajās desmit minūtēs, kad Ozolkalni 1 izvirzījās vadībā ar piecpadsmit punktu pārsvaru (24:9). Pārsvars nākamajās divās ceturtdaļās vēl tika mazliet palielināts (64:40). Pēdējā cēlienā ģimnāzistiem izdevās atspēlēt četrus punktus, tādejādi mačs noslēdzās ar rezultātu 76:56 – Ozolkalni 1 svinēja uzvaru. Uzvarētājiem rezultatīvākais spēlētājs bija viņu kapteinis S.Dzērve, kurš komandas labā guva 19 punktus. 15 punkti - Harijam Bašķeram. Ģimnāzijai rezultatīvākais šajā spēlē bija Rinalds Bērziņš, viņam - 20 punkti, A.Karulim - 19 punkti.

Komentāri 3

Komentārs!

Kā kura komanda!Čempionāts garš,interesants izspēļu formāts!Uzvarēs spēcīgākais!:D

pirms 5 gadiem, 2014.04.01 18:46