Basketbols: Buki cīnīsies par bronzu

Šovakar "Gulbenes Buki" Ventspilī aizvadīja trešo - izšķirošo - spēli par vietu finālā. Lai gan Bukiem šosezon pirmo reizi izbraukuma spēlē līdzi devās Māris Sniķis, tomēr arī šoreiz nācās atzīt ventspilnieku pārākumu, piekāpjoties ar rezultātu 78:63.

Spēles sākums abām komandām aizritēji līdzīgā cīņā. Bukiem pirmos četrus punktus guva Sandis Šimanovskis, pēc pirmajām nospēlētām 2 minūtēm minimāls pārsvars mājiniekiem - 5:4. Taču jau ceturtdaļas vidū Gundars Rauza ar soda metienu palīdzību rezultātu izlīdzināja 7:7, panākot ventspilniekiem piezīmju normu. Līdz pirmās ceturtdaļas pēdējai minūtei ventspilniekiem izdevās iegūt nelielu pārsvaru (18:14). Pirmās spēles desmit minūtes noslēdzās ar rezultātu 21:14 - vadībā VeA.

Otro ceturtdaļu lieliski iesāka Gundars Rauza, gūstot 5 punktus pēc kārtas un samazinot rezultāta deficītu līdz -2 (21:19). Un jau ceturtdaļas vidū Ingars Aizpurs izlīdzināja rezultātu un drīz pēc tam arī Normunds Lišiks izvirzīja Bukus vadībā - 23:21! Savukārt ceturtdaļas otrajā pusē VeA basketbolisti atguva zaudēto, gūstot 13 punktus pēc kārtas un panākot jau 12 punktu pārsvaru - 37:25. Nepilnu minūti pirms puslaika beigām lielisks caurgājiens ar sodu izdevās Agrim Kazākam, tādējādi vēlreiz samazinot starpību līdz -9 (37:28). Diemžēl gulbeniešu neprecīzie soda metieni neļāva samazināt rezultāta starpību vēl vairāk, ar šādu rezultātu arī noslēdzot spēles pirmo pusi.

Trešās ceturtdaļas rezultātu atklāja Kārlis Apsītis (39:28), taču Buki šoreiz deva lielisku atbildes triecienu - 10 punkti pēc kārtas un vairs tikai -1 (39:38). Ceturtdaļas vidusdaļā mājinieki atguva 3 punktu pārsvaru (44:41). Divarpus minūtes pirms trešās desmitminūtes beigām laukumu ar piecām piezīmēm atstāja Agris Kazāks. Ceturtdaļa noslēdzās ar rezultātu 48:53.

Pēdējās ceturtdaļas sākumā, ventspilniekiem gūstot 6 punktus pēc kārtas, pārsvars tika palielināts jau atkal līdz +11 (59:48).

Ceturtdaļas vidusdaļā mājinieki ik pa brīdim palielināja rezultāta starpību līdz 15 punktiem, taču Buki spēja vēl atgūt dažus punktus, atkal samazinot starpību līdz -11 (68:57). 3 minūtes pirms spēles beigām VeA veica izšķirošo izrāvienu (77:57). Punktu spēlei pielika Normunda Lišika gūtie divi punkti līdz ar spēles finālsvilpi - 78:63.

Līdz ar to Gulbenes Buki cīnīsies ar Jūrmalas Fēnikss komandu par LBL 2. divīzijas bronzas medaļām, savukārt Ventspils augstskola cīņā par zeltu aizvadīs spēles ar BAA Rīga komandu.

Ventspils augstskol - Gulbenes Buki 78:63 (21:14; 16:14; 16:20; 25:15).

"Gulbenes Buki": Rauza 22p.+5AB, Aizpurs 12p.+5AB, Sokolovs 8p.+11AB+5RP, Šimanovskis 8p., Kazāks 5p., Sniķis 4p.+5AB, Lišiks 4p..

VeA: Jonāts 20p., Apsītis 18p., Čoders 14p., Rugājs 11p..