Basketbols: Buki iekļūst izslēgšanas spēlēs 4

“Gulbenes Buki/BJSS” sestdien Gulbenē aizvadīja cīņu ar BJBS “Rīga/DSN/Sporta bode” un svētdien tikās ar “LU/BS Rīga”, abās spēlēs izcīnot uzvaras.

Spēlē ar BJBS “Rīga/DSN/Sporta bode” izcīnīta pārliecinoša uzvara – 92:62 (35:12; 15:15; 27:23; 15:12). Šajā spēlē favorītu lomā bija Gulbenes komanda, kas turpina cīņu par iekļūšanu izslēgšanas spēlēs. Spēli ar precīzu trīspunktu metienu iesāka viesu komanda, kas arī bija vienīgā reize, kad pretinieki bija vadībā spēles gaitā. Gulbenes komanda veica izrāvienu 9:0, kad visus punktus guva spēlējošais treneris Artūrs Brūniņš. Ceturtdaļas  turpinājumā Gulbenes komanda turpināja lieliski uzbrukt grozam no distances un ieguva vadību - 35:12. Otrajā ceturtdaļā spēle palika lēnāka, kas nāca par labu Rīgas komandai, un ceturtdaļu izdevās nospēlēt neizšķirti - 15:15, bet puslaikā joprojām komfortablā vadībā bija Gulbenes komanda - 50:27. Trešajā ceturtdaļā iniciatīvu uzņēmās M.Caune, kurš realizēja četrus trīspunktu metienus, un Gulbenes komanda turējās drošā vadībā - 77:50. Ceturtajā ceturtdaļā uzvarētājs jau bija skaidrs, un Gulbenes komanda spēli pabeidza ar 30 punktu uzvaru - 92:62. Šajā spēlē gulbenieši realizēja 14 trīspunktu metienus, kas ir labākais rezultāts sezonā. Labākie: M.Caune - 7 precīzi metieni  un A.Brūniņš - 5 precīzi metieni.

Galvenais treneris A.Brūniņš atzīst, ka spēle nebija viegla. “Labais metienu procents ļāva aiziet pārliecinošā vadībā un uzvarēt maču. Prieks par jaunajiem - M.Freiju un A.Dāvidu, kas labi iegāja spēlē. Pie mīnusiem jāpiebilst, ka pretinieki izcīnīja 23 uzbrukuma bumbas, kas pie viņu augumiem nav labi. Šī uzvara bija ļoti nozīmīga cīņai par vietu izslēgšanas cīņās,” viņš saka.

11.decembrī Gulbenē “Gulbenes Buki/BJSS” tikās ar “LU/BS Rīga”. Gulbenes un Rīgas komandu duelis solījās būt interesants, jo pirmo spēli Rīgā gulbenieši uzvarēja vien ar 60:64. Šī spēle bija arī svarīga, jo noteiktu, kura komanda tiek izslēgšanas spēlēs. Rīgas komandai derēja uzvara ar piecu punktu starpību. Spēle bija aizraujoša, jo abas komandas ļoti cīnījās par uzvaru. Gulbenieši savus skatītājus nepievīla un atkal uzvarēja Rīgas komandu ar četru punktu pārsvaru - 68:64 (16:10, 19:19, 22:19, 11:16).

“Buku” pamatsastāvā uzreiz devās spēlējošais treneris A.Brūniņš, kurš izrādījās savas komandas vilcējspēks. Jau ar pirmajām minūtēm viņš aktīvi uzbruka grozam, bet ar viņa pūlēm bija par maz. Pirmās ceturtdaļas vidū “LU/Rīga” bija vadībā ar 8:4. Ceturtdaļas otrajā pusē “Bukiem” padevās 12:2 izrāviens, kas ļāva atrasties vadībā ar 16:10. Otrajā ceturtdaļā viesi sāka atspēlēties, trīs minūtēs sadeldējot deficītu līdz minimumam - 21:22. Turpinājumā “Buki” turējās nelielā vadībā, neļaujot pretiniekiem pārņemt vadības grožus. Pirmā puslaika izskaņā mājinieki atkal izrāvās nedaudz lielākā vadībā, ejot atpūtā pie labvēlīga rezultāta - 35:29.

Otro puslaiku ar 7:0 izrāvienu sāka “LU/Rīga” basketbolisti, izvirzoties vadībā. Ilgi gan tas tā nepalika - Brūniņš realizēja tālmetienu, kas ievadīja nelielu “Buku” izrāvienu. Rezultāta starpība sasniedza 8, bet vēlāk arī 11 punktus (55:44). Ceturtās ceturtdaļas ievadā nelikās, ka šajā spēlē viesi vēl varētu sagādāt kādu intrigu. Vēl ceturtdaļas vidū mājiniekiem bija 12 punktu pārsvars (66:54), bet turpinājumā tas sāka rukt. Tā līdz pēdējai minūtei “LU/Rīga” veica 10:0 izrāvienu, iesaistoties cīņā par uzvaru. Atlikušajā laikā “Buki” tomēr nosargāja uzvaru - 68:64.

Galvenais treneris A.Brūniņš uzsver, ka aizvadītā nedēļa nozīmējusi ļoti daudz. “Šīs spēles daudzi spēlēja ar traumām, un liels prieks, ka nesaudzēja sevi un savu veselību un atdeva sevi visu laukumā. Prieks, ka beidzot sākam spēlēt kā komanda, ir daudz rezultatīvo piespēļu, labi savācam atlēkušās bumbas. Milzīgs paldies skatītājiem, kas kuplā skaitā atbalsta un jūt līdzi komandai! Šo spēli uzvarējām ir lielu gribasspēku un cīņas sparu. Liels paldies Aivaram Dobrim, kurš ir izveidojis “Gulbenes Buku/BJSS” kontus internetā, kas palīdzēs informēt atbalstītājus arī interneta vidē,” saka treneris.

Pievieno komentāru

Komentāri 4

Jancha

Daini M.
Rīgas komandai derēja jekāda uzvara nevis ar 5 punktu pārsvaru!!!
Pirms šīs spēles abām komandām uzvaru un zaudēto spēļu attiecība bijas vienāda 5-6, kurš uzvar tam attiecība paliek 6-6, kurš zaudē 5-7

pirms 4 gadiem, 2016.12.13 14:28

Tramps

Tā viņš ir. Ko viņi darītu bez Bruņkas, kuram divās spēlēs 38 punkti.

pirms 4 gadiem, 2016.12.13 18:57

Nestiņš

Ceru, ka izdosies kādu arī uzvarēt nākamajā raundā!

pirms 4 gadiem, 2016.12.14 14:44

Sports