Basketbols: Buki izcīna divas uzvaras

“Gulbenes Buki/BJSS” LBL 2 turnīrā izbraukumā tikās ar BK “Saldus” komandu un izcīnīja uzvaru - 74:64.

Spēli ar precīzu trīs punktu metienu atklāja Nauris Metnieks, kas bija Saldus komandas lielākā vadība spēlē. Spēles turpinājumā rezultatīvi spēlēja “Gulbenes Buku” centra spēlētāji, un spēles piektajā minūtē rezultāts vēstīja 12:5, bet ceturtdaļa noslēdzās 22:14 Gulbenes komandas labā. Arī otro ceturtdaļu veiksmīgāk nospēlēja Gulbenes basketbolisti, rezultāta starpību palielinot līdz plus 15 (40:25).

Pēc lielā pārtraukuma Saldus komanda bija saņēmusies un uzsāka pakaļdzīšanos, vienu brīdi tiekot līdz mīnus 7, bet tad Sandis Bēts guva 7 punktus pēc kārtas, un ceturtdaļa noslēdzās 57:44 par labu “bukiem”.

Ceturtās ceturtdaļas sākumā gulbenieši guva pirmos 4 punktus un ieguva lielāko vadību spēlē – plus 17. Trīs minūtes līdz spēles beigām pēc Artūra Rieksta precīza trīs punktu metiena rezultāta starpība palīda zem 10 punktiem (56:65), bet Gulbenes komanda noturēja pārsvaru un izcīnīja uzvaru - 74:64.

Gulbenes komandā, kā ierasts, rezultatīvs bija Ingars Aizpurs, kurš guva 27 punktus, izcīnīja 9 atlēkušās bumbas un izprovocēja 10 pretinieku pārkāpumus. Robertam Mednim - 15 gūtie punkti un 7 atlēkušās bumbas.

Pie trešās uzvaras pēc kārtas “Gulbenes Buki/BJSS” izbraukumā ar rezultātu 84:72 apspēlēja “Ventspils Augstskolu”.

Uz pirmās ceturtdaļas nokdaunu (12:20) mājinieki otrajā atbildēja ar ko līdzīgu (22:11), un puslaika pārtraukumā komandas devās pie līdzīga rezultāta - 34:31 par labu ventspilniekiem. Pēc lielā pārtraukuma labāk noskaņojušies bija gulbenieši. Trešo ceturtdaļu gulbenieši uzvarēja ar 30:14. Ceturtajā ceturtdaļā gulbenieši ieguva lielāko vadību spēlē – plus 16 (80:64), mača izskaņā ventspilnieki nedaudz samazināja rezultāta starpību, bet tas netraucēja “bukiem” izcīnīt uzvaru ar 84:72.

Gulbeniešiem kārtējo lielisko maču aizvadīja Ingars Aizpurs, kurš aizvadīja savu otro rezultatīvāko spēli sezonā, gūstot 28 punktus, tāpat izcīnīja 9 atlēkušās bumbas un EFF +37. 19 punktus pievienoja Mārtiņš Rozenbergs, bet 14 punkti un 6 piespēles Naurim Rikveilim. Ar “triple-double” paflirtēja Raimonds Gabrāns - 10 punkti, 8 bumbas un 8 piespēles.

“Bukiem” šis bija desmitais panākums 14 spēlēs, un komanda ieņem trešo vietu turnīra tabulā.