Basketbols: “Buki” izglābjas pēdējā sekundē

Ļoti dramatiska spēle aizvadīta Latvijas Basketbola līgas 2.divīzijā (LBL2) Valkā, kur B grupas cīņā vietējā komanda uzņēma “Gulbenes bukus/BJSS”. “Valkas SI/Smiltene” vēl deviņas sekundes līdz pamatlaika beigām bija trīs punktu vadībā, bet “Buki” izglābās un pagarinājumā svinēja uzvaru ar 100:91.

“Valkas SI/Smiltenes” basketbolisti sezonu sāka ar uzvaru pagarinājumā, bet pēc tam cieta arī pirmo zaudējumu. Nesekmīgi sezona sākās arī Gulbenes komandai, kura  centās vismaz izlīdzināt bilanci, bet Valkas komanda to padarīt pozitīvu.

Spēles rezultātu ar precīzu tālmetienu atklāja Elvis Šukteris, bet pieredzes bagātie “Buki” atbildēja ar 7:0 izrāvienu. Spēles pirmās minūtes bija ļoti rezultatīvas, bet Gulbenes komandas ofensīvām mājinieki spēja rast pretsparu. Vairākkārt rezultāta starpība svārstījās no viena līdz trīs punktiem, bet minūti pirms ceturtdaļas beigām uzkāpa arī līdz astoņiem. Šukteris ar soda metieniem trīs punktus atspēlēja, pirmajai ceturtdaļai noslēdzoties ar rezultātu 26:21.

Otrajā ceturtdaļā komandas cīnījās kā līdzīga ar līdzīgu, mājiniekiem spējot sadeldēt deficītu līdz minimumam, bet pēc precīzā Kārļa Večena tālmetiena arī izvirzīties vadībā (36:34). Kamēr Večens bija uzmanības centrā, tikmēr Valkas komanda spēlēja līmenī. Rezultatīvā pirmā puslaika noslēgumā atkal ļoti labi nospēlēja Šukteris, dodot savai komandai vadību pēc divdesmit nospēlētām minūtēm - 46:44.
Trešajā ceturtdaļā cīņa ritēja punkts punktā, te vienai, te otrai komandai atrodoties vadībā. Nopietnāku pārsvaru, ja to par tādu varēja vispār saukt, pirmie ieguva viesi, kad Raimonds Gabrāns ar tālmetienu panāca +5 “Bukiem”. Tas bija Gulbenes komandas starta šāviens sekmīgai ceturtdaļas izskaņai, pēc kuras viesiem labvēlīgs rezultāts - 71:63.

Ceturtajā ceturtdaļā Valkas komandai vajadzēja pusotru minūti, lai sadeldētu deficītu līdz minimumam. Tam sekoja garāks nerealizēto uzbrukumu periods, kas viesiem ļāva atrauties (77:70). Večens ar sešiem punktiem palīdzēja komandai “Valkas SI/Smiltene” veikt 9:0 izrāvienu un pārņemt vadību, kad jāspēlē bija mazāk par četrām minūtēm. Ar viņa pūlēm minūti pirms pamatlaika beigām mājiniekiem bija četru punktu pārsvars, bet uzvaru noturēt neizdevās. Vēl deviņas sekundes pirms pamatlaika beigām Večens ar vienu no diviem soda metieniem panāca +3 Valkas komandai, bet “Buki” tomēr pēdējā sekundē prata izglābties no zaudējuma, kad precīzs bija Sandis Bēts - 90:90.

Emocijas bija izsmeltas, kā Valkas komandai būtiski pietrūka. “Buki” pagarinājuma pirmajās divās minūtēs sev sarūpēja sešu punktu pārsvaru, ne brīdi neļaujot pretiniekiem atgriezties spēlē. Tādējādi “Bukiem” - laimīga uzvara ar rezultātu 100:91.

Gulbeniešiem rezultatīvākais ar 28 punktiem, 13 atlēkušajām bumbām un 6 rezultatīvām piespēlēm bija Ingars Aizpurs, bet 25 punkti un 7 atlēkušās bumbas - Robertam Mednim. Valkas komandas labā Elvis Šukteris guva 35 punktus, savāca 9 atlēkušās bumbas un pārtvēra 4 bumbas, bet 24 punkti, 5 atlēkušās bumbas, 5 rezultatīvas piespēles un 5 pārtvertas bumbas - spēlējošajam trenerim Kārlim Večenam.

Statistika

“Valkas SI/Smiltene” - “Gulbenes buki/BJSS” - 91:100 (21:26, 25:18, 17:27, 27:19, 1:10)

 ◆ “Valkas SI/Smiltene”: Šukteris - 35 (9ab, 4pb), Večens - 24 (5rp, 5pb, 5ab), Vaivods - 16, Joksts - 8 (8ab), Brālītis - 5, Freibergs - 3, Andersons, Nedēļa, Čakārnis.

◆ “Gulbenes buki/BJSS”: Aizpurs - 28 (13 ab, 6rp), Mednis - 25 (7ab), Gabrāns - 13 (9ab, 3pb), Bēts - 10 (5ab), Veselovs - 9 (5ab), Čaupjonoks - 7 (6ab), Rikveilis - 5, Freijs - 3, Šulcs, Krukovskis, Kalniņš, Dāvids.

Pievieno komentāru

Sports