Basketbols: Buki piekāpjas Ventspils augstskolai

14. janvāra spēlē "Gulbenes Buki" saspringtā cīņā tomēr piekāpās Ventspils augstskolas komandai ar rezultātu 83:89.

Spēli Gulbenes komanda iesāka pārliecinoši, izvirzoties vadībā ar 10:4. Astoņu punktu pārsvaru izdevās nosargāt līdz pat ceturtdaļas 8. minūtei. Pēc pirmajām desmit minūtēm rezultāta tablo rādījā 24:18 - par labu Gulbenes bukiem.

Turpretī, otrā ceturtdaļas gulbeniešiem iesākās neveiksmīgi - pēc vairākām nopelnītām piezīmēm pēc kārtas un jau 3.minūtē panāca neizšķirtu (29:29). Neizšķirtu izdevās saglabāt tikai līdz ceturtdaļas 6. minūtei, kad Šilbergs Ventspils augstskolas komandas labā guva divus punktus ar sodu (40:37). Viesiem 3 punktu pārsvaru izdevās nosargāt līdz puslaika beigām - 46:43.

Trešo ceturtdaļu savukārt mājinieki iesāka lieliski - līdz ceturtdaļas vidum tika atgūts pat 7 punktu pārsvars (62:55). Lai gan šādu pārsvaru līdz ceturtdaļas beigām nosargāt neizdevās, tomēr kopumā ceturtdaļu izdevās noslēgt ar +2 (67:65 - vadībā Gulbenes Buki).

Pēdējās desmitminūtes sākumā ar 5 piezīmēm laukumu nācās pamest VeA spēlētājam Apsītim, taču tas viesus neapturēja, augstskolas komanda atkal izvirzījās vadībā, līdz ceturtdaļas vidum sasniedzot pat 10 punktu pārsvaru (79:69).

Pēc "Gulbenes Buku" pieprasītā minūtes pārtraukuma savu pieredzi un meistarību lieliski nodemonstrēja Gundars Rauza, samazinot rezultāta starpību līdz -5 (78:83).

Lai gan pēdējās spēles minūtēs laukumā notika spraiga cīņa, Bukiem tomēr neizdevās atgūt zaudēto un arī šoreiz nācās atzīt Ventspils augstskolas basketbolistu pārākumu, piekāpjoties ar rezultātu 83:89.

Gulbenes Buki - Ventspils augstskola 83:89 (24:18; 19:28; 24:19; 16:24).

Gulbenes Buki: Rauza 32p., Sokolovs 19p.+11AB, Kazāks 12p.+9AB, Šimanovskis 9p., Lišiks 5p., Sniķis 4p.+7AB, Aleksejevs 2p..

VeA: Šilbergs 24p., Jonāts 23p., Rugājs 14p., Apsītis 13p., Neverčiks 6p., Leimanis 5p., Pēterhofs 4p..