Basketbols: buki saglabā intrigu līdz pēdējai spēles sekundei 1

Vakar, 8. novembrī, Gulbenes Buki ļoti aizraujošā spēlē tomēr piekāpās Valmieras BSS komandai ar rezultātu 77:80. Lielisku spēli aizvadīja jubilārs - komandas kapteinis Gundars Rauza, gūstot 25 punktus un 7 atlecošās bumbas. Taču šovakar Buku sastāvā laukumā nevarēja doties Sandis Šimanovskis, Māris Sniķis un Mārtiņš Pētersons. Vairāk foto šeit.

Pirmo ceturtdaļu Buki iesāka lieliski, lai gan līdz ceturtdaļas vidum valmieriešiem Vents Veinbergs vēl spēja nosargāt neizšķirtu (11:11), pirmās spēles desmit minūtes Buki noslēdza savā labā - 23:18.

Otrās ceturtdaļas sākumā gulbenieši spēja palielināt pārsvaru līdz pat +9 (27:18). Taču par pārsteigumu visiem, sākot ar spēles 12. minūti Buki ātri vien zaudēja iegūto pārsvaru, turpretī Valmieras komanda guva 18(!) punktus pēc kārtas. Pirmais puslaiks tika noslēgts ar rezultātu 29:40 - par labu viesiem.

Trešās ceturtdaļas sākums aizritēji līdzīgi kā otrā ceturtdaļa - viesiem izdevās palielināt pārsvaru līdz pat +22 (38:60). Taču tad spēles gaitu Bukiem laukumā pilnībā mainīja Einārs Kaļva un Gundars Rauza, par abiem kopā līdz ceturtdaļas beigām gūstot 20 punktus, uz ko valmierieši spēja atbildēt tikai ar 3 punktiem (58:63).

Pēdējā spēles ceturtdaļa solīja intrigu. Valmiera savā manierē vēlreiz palielināja pārsvaru līdz pat +10 (58:68), taču Buki nedomāja padoties - vispirms Kalniņa tālmetiens, uz ko Valmiera vēl spēja atbildēt (61:70). Tad sekoja divi Lišika tālmetieni (69:75) un Naura Rikveiļa 4 punkti, kas rezultātā starpību sadeldēja nu jau līdz -2 (75:77).

Divas minūtes pirms spēles beigām Gundars Rauza izlīdzināja rezultātu - 77:77. Bukiem šoreiz pietrūka mazliet veiksmes, lai gūtu pirmo uzvaru savās mājās. Valmierieši ar soda metienu palīdzību noslēdza spēli savā labā ar rezultātu 80:77.

Gulbenes Buki - Valmiera BSS 77:80 (23:18; 6:22; 29:23; 19:17).

Gulbenes Buki: Gundars Rauza 25p.+7AB, kalniņš 16p., Lišiks 15p.+6AB, Kaļva 9p., Graumanis 5p., Rikveilis 4p., Ivanovs 3p., Kokorevičs, Lūsis, Mičulis.

Valmiera BSS: Veinbergs 23p., Saulīts 18p., R. Melderis 11p., Engers 10p..