Basketbols: Buki sīvā cīņā piekāpjas Ventspils komandai 1

Šovakar "Gulbenes Buki" aizvadīja savu pirmo pusfināla spēli Ventspilī, kur sīvā cīņā spēles izskaņā piekāpās ar rezultātu 68:85. Bukiem rezultatīvākais bija Ingars Aizpurs, viņam - 17 punkti un 10 atlecošās bumbas.

Spēles pirmās minūtes veiksmīgāk aizvadīja pretinieki, galvenokārt pateicoties Andreja Gražuļa darbībai aizsardzībā - viņš pirmajās piecās spēles minūtēs bloķēja trīs Buku metienus un realizēja 6 punktus (10:6). Nākamajās 4 spēles minūtēs mājinieki guva 12 bezatbildes punktus, palielinot pārsvaru līdz +16 (22:6). Pirmā ceturtdaļa noslēdzās ar rezultātu 25:8.

Līdz otrās ceturtdaļas vidum Bukiem izdevās atgūt 3 punktus (29:15). Tomēr līdz ceturtdaļas beigām ventspilnieki vēl vairāk palielināja pārsvaru, uzvarot spēles pirmo puslaiku ar rezultātu 48:23.

Trešās ceturtdaļas pirmajās minūtēs Bukiem, uzlabojot darbību uzbrukumā, beidzot izdevās apstādināt VeA uzvaras gājienu - spēle laukumā izlīdzinājās (54:28). Taču sākot ar ceturtdaļas 6. minūti Gulbenes komanda uzsāka izrāvienu, vispirms realizējot četrus tālmetienus, tādējādi samazinot rezultāta starpību jau līdz -17 (59:42).

Pēdējās minūtēs Buku gūtajiem 10 punktiem ventspilnieki spēja likt pretī tikai 2 punktus un mājinieku pārsvars tika sadeldēts jau līdz +10, ar šādu rezultāta starpību tika noslēgta arī trešā ceturtdaļa - 63:53.

Pēdējās desmitminūtes pirmajā pusē lielisku spēli demonstrēja Ingars Aizpurs, pirmajās piecās minūtēs gūstot 6 punktus un samazinot Buku rezultāta deficītu jau līdz -3! (66:63) Ceturtdaļas vidū gan veiksmīgāk atkal nospēlēja ventspilnieki, atgūstot 10 punktu pārsvaru (73:63).

Divarpus minūtes pirms spēles beigām Sandis Šimanovskis atstāja laukumu ar piezīmju normu - VeA komandai Dāvis Čoders atjaunoja 15 punktu pārsvaru (81:66). Pēdējā minūtē Bukiem laukumā devās arī "jaunā maiņa", noslēdzot spēli ar rezultātu 85:68, tādējādi sērijā ar 1:0 vadībā izvirzoties Ventspils augstskolas komandai.

Nākamā spēle Gulbenē - jau šo piektdien, 15. aprīlī, pulksten 18:30.

Ventspils augstskola - "Gulbenes Buki" 85:68 (25:8; 23:15; 15:30; 22:15).

"Gulbenes Buki": Aizpurs 17p.+10AB, Kalniņš 13p., Rauza 11p.+6RP, Kazāks 11p., Šimanovskis 4p.