Basketbols: "Buki" zaudē aizraujošā spēlē 5

“Gulbenes Buki/BJSS” 19.novembrī savā laukumā uzņēma grupas līderi “Rīgas Stradiņa universitāti” un piedzīvoja zaudējumu 69:74 (14:15; 16:15; 19:27; 20:17).

LBL2 visās trīs grupās līderes vēl nav zaudējušas ne spēli. B grupas līdere ar septiņām uzvarām tikpat mačos ir RSU, bet Gulbenes komanda ar četrām uzvarām deviņās spēlēs ieņem ceturto vietu. Abas komandas aizvadīja savstarpējo spēli sezonas ievadā, kad RSU savā laukumā izcīnīja pārliecinošu uzvaru ar rezultātu 90:70.

Spēles ievadā komandām ar uzbrukumu realizāciju nesekmējās, bet tad pirmos četrus punktus guva RSU. Nauris Rikveilis atbildēja ar precīzu tālmetienu, ievadot mājinieku izrāvienu, kas ļāva izvirzīties vadībā ar 10:6. RSU drīz vien atjaunoja minimālu pārsvaru, bet tālāk netika. Nepilnas divas minūtes līdz pirmās ceturtdaļas beigām bumbu grozā no augšas trieca Matīss Čaupjonoks, bet atlikušajā laikā punktus guva vien viesi, atgūstot vadības grožus savās rokās – 15:14. Otrās ceturtdaļas sākumā Čaupjonoks turpināja uguņot, neļaujot pretiniekiem iegūt lielāku pārsvaru. RSU komandā produktīvi darbojās Rihards Ginters. Ceturtdaļas vidū “Buki” iekrāja četru punktu pārsvaru, ceturtdaļas izskaņā Ginters trāpīja tālmetienu, atgriežot komandas nulles pozīcijās – 30:30.

Otro puslaiku ar 8:2 izrāvienu sāka RSU, izvirzoties vadībā ar 40:32. “Buki” ātri vien atspēlēja piecus punktus, sadeldējot deficītu. Trešās ceturtdaļas vidū Roberts Mednis atgrieza mājiniekus vadībā, bet tas tā palika tikai uz īsu brīdi. RSU divās minūtēs ieguva sešu punktu pārsvaru, bet vēlāk Ginters to palielināja arī līdz deviņiem punktiem (54:45). Ceturtās ceturtdaļas vidū pie rezultāta 57:63 divas tehniskās piezīmes saņēma A.Lūsis, kuram bija jāpamet zāle. Īsi pēc tam bumbu pārķēra un ielika grozā no augšas M.Čaupjonoks, un rezultāts 61:64. Tas uzvilka publiku, un Gulbenes komanda trīs reizes spēja pietuvoties līdz viena metiena attālumam. “Buki” neatlaidīgi cīnījās par uzvaru, bet aukstasinīgāka bija RSU un izbēga no pirmā zaudējuma sezonā, nosargājot nelielo pārsvaru - 74:69. Spēles gaitā vadība mainījās 10 reizes un neizšķirts bija 4 reizes.

RSU līderis Rihards Ginters bija neapturams un guva 28 punktus, izcīnīja 14 atlēkušās bumbas, Kristapam Jurjānam - 11 punkti, 12 atlēkušās bumbas un 5 rezultatīvas piespēles. Abi nospēlēja 40 minūtes. “Bukiem” labākie: Roberts Mednis - 20 punkti un 13 atlēkušās bumbas, Matīss Čaupjonoks - 20 punkti, 7 atlēkušās bumbas un 3 pārtvertās bumbas.

“Vispirms liels paldies skatītājiem, kas bija atnākuši kuplā skaitā un atbalstīja mūsu komandu! Patika komandas cīņasspars, spēli izšķīra sīkumi un spēles plāna neizpildīšana. Dažreiz nepareizi norotējām, nepacēlām roku, par ko mūs arī pretinieks sodīja. Netikām galā ar pretinieku līderi Ginteru,” spēli komentē treneris Artūrs Brūniņš.

Pēdējās spēles pirmajā kārtā “Bukiem” būs 10.decembrī pulksten 16.00 pret komandu “BJBS Rīga/DSN /Sporta bode” un 11.decembrī pulksten 14.00 pret komandu “Latvijas Universitāte/ BS Rīga”.