Basketbols: Bukiem - bronza! (papildināts ar foto) 3

2. maijā Jūrmalā notika izšķirošā spēle par LBL 2. divīzijas bronzas medaļām. "Gulbenes Buki" skaistā spēlē izcīnīja uzvaru, pārspējot Jūrmala/ Fēnikss komandu ar rezultātu 72:58 un uzvarot visā sērijā ar 2:1.

Sākot ar spēles pirmajām minūtēm, situāciju laukumā kontrolēja gulbenieši - rezultātu atklāja Ingars Aizpurs ar skaistu tālmetienu, ceturtdaļas vidū Gundars Rauza un Māris Sniķis, gūstot 7 punktus pēc kārtas, palielināja Buku pārsvaru līdz +10 (16:6). Jūrmalnieki bija spiesti pieprasīt minūtes pārtraukumu, taču arī tas situāciju laukumā nemainīja. 2 minūtes pirms ceturtdaļas izskaņas tablo rādīja 6:24 - viesiem par labu. Pirmās desmit minūtes izskaņā mājinieki vēl atguva 7 punktus, noslēdzot 1. ceturtdaļu ar rezultātu 13:24 - vadībā Buki.

Otrās ceturtdaļas sākumā Buki atjaunoja 17 punktu pārsvaru (30:13). Nākamajās 4 minūtēs jūrmalniekiem izdevās atgūt 7 punktus (22:32). Šādu 10 punktu pārsvaru Bukiem izdevās nosargāt līdz pat puslaika beigām (31:41).

Trešās desmitminūtes sākumā Liepa Jūrmalai atguva divus punktus (33:41), taču lielisku atbildes triecienu deva Agris Kazāks, realizējot tālmetienu - 33:46. Līdz ceturtdaļas 6 minūtei Jūrmalas komandai izdevās atgūt zaudētos 3 punktus, taču arī šajā ceturtdaļā Buki mājiniekiem neļāva pietuvoties, saglabājot 10 punktu pārsvaru arī pēc 30 nospēlētām minūtēm (44:54).

Pēdējās ceturtdaļa Bukiem diemžēl iesākās ar neprecīzu metienu sēriju, kas jūrmalniekiem ļāva samazināt rezultāta starpību līdz pat -6 (50:56). Ceturtdaļas vidū Buku trenera Arvja Stecka pieprasītajā minūtes pārtraukumā komanda no jauna tika "sapurināta", lai pabeigtu šo spēli ar uzvaru.

6. minūtē lieliski nospēlēja komandas kapteinis Gundars Rauza, gūstot 7 punktus, tādējādi atjaunojot Bukiem 13 punktu pārsvaru. Un kaut gan "Jūrmala" vēl 2 minūtes pirms spēles beigām samazināja starpību līdz -8 (42:52), gulbenieši tāpat kā visu spēles laiku neļāva mājiniekiem pārņemt vadības grožus. "Gulbenes Buki" lieliskā spēlē un daudzo Gulbenes fanu saucienu pavadībā guva skaistu - bronzas vērtu - uzvaru (72:58).

Apbalvošanas ceremonijā MVP balva tika pasniegta Ingaram Aizpuram. Un kā labākais play-off rezultatīvo piespēļu dalītājs tika apbalvots Mikus Sokolovs.

Ingara Aizpura komentārs par spēli: "Spēles sākumā nospēlējām pāris epizodes agresīvi, kas manāmi ietekmēja Jūrmalas turpmāko spēli un likumsakarīgi - arī uzvarējām! Visa komanda gribēja šovakar uzkārt kaklā medaļas - un tas piepildījās!"

Paldies visiem līdzjutējiem, kas atbalstīja komandu šajās play-off cīņās ne tikai mājās - Gulbenes sporta centrā, bet arī Ogrē un Jūrmalā. Paldies Gulbenes "sestajam spēlētājam"!

Jūrmala/ Fēnikss - Gulbenes Buki 58:72 (13:24; 18:17; 13:13; 14:18).

Gulbenes Buki: Aizpurs 23p.+7AB, Rauza 22p.+12AB+6RP, Sniķis 13p.+5AB, Sokolovs 6p.+11AB+5RP, Kazāks 6p.+5AB, Šimanovskis 2p., Kalniņš, Rikveilis, Lišiks.