Basketbols: Bukiem - skaista uzvara!

"Gulbenes Buki" vakar, 11.februārī, sarūpēja vēl vienu uzvaru, šoreiz pārspējot spēcīgo Ventspils augstskolas komandu. Rezultatīvākie Buku rindās bija Einārs Kaļva ar 20 punktiem un 6 rezultatīvām piespēlēm un Gundars Rauza ar gūtajiem 19 punktiem. Vairāk foto šeit.

Buki spēli iesāka pārliecinoši, jau pirmās ceturtdaļas vidusdaļā panākot 6 punktu pārsvaru (13:7). Lieliski aizritēja arī ceturtdaļas turpinājums. Pirmās spēles desmit minūtes gulbenieši noslēdza, atrodoties vadībā par 12 punktiem (28:16).

Otrās ceturtdaļas pirmajā minūtē Buki sasniedza jau 16 punktu pārsvaru (32:16). Lai gan ceturtdaļas vidusdaļā Blumbergs ventspilniekiem, gūstot 5 punktus pēc kārtas, samazināja rezultāta starpību - 36:29, Buki nepadevās un ātri vien atguva 14 punktu pārsvaru (43:29). Pirmā puslaika beigas lieliski noslēdza Mārtiņš Pētersons un Nauris Rikveilis, par abiem palielinot pārsvaru spēlē līdz 16 punktiem (51:35).

Trešās ceturtdaļas rezultātu atklāja Māris Sniķis, palielinot rezultāta starpību jau līdz +18 (53:35). Savukārt ceturtdaļas vidusdaļā lielāko pārsvaru spēlē panāca Einārs Kaļva - Bukiem +20 (61:41). Ceturtdaļas otro pusi veiksmīgāk aizvadīja viesi, atgūstot 9 punktus un noslēdzot ceturtdaļu ar rezultātu 67:56.

Izšķirošās - pēdējās - ceturtdaļas sākumā Buki vēl spītīgi turējās pretī ventspilnieku iniciatīvai, rezultāts pēc nospēlētām 3 minūtēm bija 73:64.

Tomēr 2 minūtes pirms spēles beigām viesi spēja jau izlīdzināt rezultātu - 78:78. Izšķirošos spēles tālmetienus VeA grozā raidīja Nauris Rikveilis un Gundars Rauza (84:78), savukārt treknu punktu spēlei pielika Mārtiņš Pētersons - ar precīzu divpunktu metienu no groza apakšas spēles pēdējā sekundē. Bukiem skaista uzvara - ar rezultātu 86:78.

"Gulbenes Buki" - VeA 86:78 (28:16; 23:19; 16:21; 19:22).

"Gulbenes Buki": Kaļva 20p.+6AB, Rauza 19p., Pētersons 12p.+7AB, Kalniņš 10p., Rikveilis 9p., Sniķis 8p.+8AB, Lišiks 8p.+6AB, Šmagris, Kokorevičs.

"VeA": Šilbergs 21p.+7AB, Apsītis 21p., Leimanis 13p., Blumbergs 10p., Malta 6p., Gromovs 4p., Lasmanis 2p., Pāže 1p., Pēterhofs, Pinete, Staķavs.

Gaidīsim jūs nākamajā spēlē, kas notiks 29. februārī pret Cēsu komandu, spēles sākums - pulksten 18:30!