Basketbols: „Egila Čakara piemiņas kauss” - bukiem 1

Pagājušajā sestdienā un svētdienā jau devīto gadu pēc kārtas norisinājās „Egila Čakara piemiņas kauss” basketbolā, un par uzvarētājiem kļuva mājinieki - komanda “Gulbenes Buki”.

Šogad turnīrs paralēli bija arī pirmssezonas pārbaudes spēles, jo jau 6.oktobrī “Gulbenes Buki” uzsāks LBL2 sezonu. Uz turnīru bija uzaicinātas 3 viesu komandas: Parksepa/SK Voru (Igaunija), Rietavas (Lietuva) un Ezerzeme/Rēzekne, kā arī pašmāju komanda “Gulbenes Buki”.

Sestdienas pēcpusdienā pirmo maču aizvadīja divas ciemiņu komandas Parksepa/ SK Voru un Ezerzeme/Rēzekne. Jau ar spēles pirmajām minūtēm vadībā izvirzījās igauņi un pārsvaru noturēja līdz pat spēles beigām (83:62).

Pēc pirmās spēles risinājās tradicionālais spēlētāju “3punktu metienu konkurss”, un uzvarētāja titulu tāpat kā pērn izcīnīja Raimonds Gabrāns.

Otrajā sestdienas cīņā tikās Gulbenes Buki un Rietavas. Lai gan jau mača sākumā vadībā izvirzījās mājinieki, tomēr cīņa risinājās līdz puslaika beigām (37:31). Trešajā ceturtdaļā Buki realizēja 33 punktus, kur pretī leiši vien 14. Tādejādi bez liekiem sarežģījumiem Gulbenes Buki izcīnīja uzvaru ar rezultātu 90:62.

Svētdienas rīta spēlē par 3.vietu tikās iepriekšējās dienas zaudētājkomandas: Ezerzeme/Rēzekne un Rietavas. Daudz pārliecinošāk maču iesāka un aizvadīja rēzeknieši, apņēmības pilni iegūt bronzas godalgas. To viņiem arī izdevās realizēt, spēli noslēdzot ar rezultātu 110:73.

Turpinājumā risinājās turnīra galvenā cīņa par 1.vietu, kurā tikās sestdienas uzvarētājkomandas: Parksepa/SK Voru un Gulbenes Buki.
Jau pirmajā ceturtdaļā nelielu pārsvaru ieguva mājinieki (30:24). Turpinājumā Gulbenes Buki demonstrēja pārliecinošu sniegumu un lielisku gatavību jaunajai sezonai, izcīnot uzvaru finālspēlē (117:69). Par turnīra vērtīgāko spēlētāju Gulbenes Buku komandā atzina “jauno buku” Kristapu Šteinbergu.

Organizatoru vārdā vislielākais paldies turnīra pastāvīgajiem sponsoriem: SIA „Rubate” (personīgi Andim Augulim), Gulbenes novada pašvaldībai, Tirdzniecības centram „Valleta” un Valtim Krauklim.

Paldies Valērijai Olekšai un jauniešu centra „Bāze” dejotājām par ikgadēju sadarbību.