Basketbols: Eiropas čempionātā izcīna 5.vietu

Latvijas U16 meiteņu basketbola izlase, kurā startē arī gulbeniete Kristiāna Sprudzāne, Eiropas čempionātā, kas risinājās Ungārijas pilsētā Debrecenā, ir izcīnījusi 5.vietu. Jaunajām basketbolistēm tādējādi izdevies atkārtot visu laiku labāko rezultātu Eiropas čempionātā, kas pirmoreiz tika sasniegts 2001.gadā.

Latvijas U16 izlase pirmo grupu turnīru sāka ar uzvarām pār Beļģiju (63:52) un Franciju (66:61) un vienīgi pēdējā cīņā, kas neko neizšķīra, piekāpās pastarītei Slovākijai (57:58). Latvija uzvarēja grupā un uz otro posmu devās ar divām uzvarām. Tajā Latvija apspēlēja Zviedriju (66:42) un piekāpās Itālijai (60:76) un Čehijai (59:77), tomēr ar bilanci 3:2 tika pie otrās vietas grupā.

Savukārt otrā posma pirmajā spēlē latvietes ar rezultātu 66:42 pārliecinoši apspēlēja vienaudzes no Zviedrijas, priekšlaikus garantējot vietu ceturtdaļfinālā, bet ar 60:76 piekāpās Itālijai. Izšķirošajā mačā par uzvaru grupā Latvija ar 59:77 piekāpās Čehijai, tomēr līdztekus notikušajā spēlē starp Itāliju un Beļģiju beļģietes ar 44:42 guva uzvaru. Šis rezultāts Latvijai deva otro vietu grupā un iespēju ceturtdaļfinālā sacensties ar otras grupas trešo spēcīgāko vienību, par kādu kļuva Spānija. Piektdien aizvadītajā cīņā pret Spāniju Latvijas izlase piedzīvoja zaudējumu ar rezultātu 45:79, tomēr pusfinālā par 5. līdz 8.vietu sestdien latvietes ar rezultātu 63:57 pagarinājumā uzveica vienaudzes no Beļģijas. Spēlē par piekto vietu svētdien ar rezultātu 62:56 Latvijas meitenes uzvarēja sacensību saimnieces no Ungārijas.

Latvijas U16 izlases galvenais treneris Ainārs Čukste atzina, ka sestdien, kad meitenes mocījās ar beļģietēm, vienubrīd jau šķitis, ka pulveris mūsu komandai beidzies. “Taču šodien bija patīkamas pārvērtības. Bija gan cīņasspars, gan kvalitāte, gan spēja neitralizēt mājinieču tradicionālās priekšrocības,” teica treneris. “Gandrīz visu laiku bijām vadībā. Protams, vienmēr var vēlēties kaut ko vairāk, bet kopumā nospēlējām labi.” Treneris atzina, ka katrs punkts atkal nāca smagi – kā gandrīz visām komandām visā čempionātā. “Vispār šī izlase visu sasniedza ar darbu un neatlaidību, nevis talantu vai izciliem fiziskajiem dotumiem,” uzsvēra A.Čukste.

Latvijas izlase mājās atgriezās pirmdien vakarā. Kristiānas mamma Antra Sprudzāne stāstīja, ka Kristiāna esot bijusi priecīga par labo panākumu. “Ja ceturtdaļfinālā pretim nebūtu bijusi Spānijas izlase, rezultāts varēja būt arī citādāks. Pie veiksmes, iespējams, meitenes varēja cīnīties arī par 3.vietu, taču arī 5.vieta ir tiešām augstvērtīgs rezultāts, vēl jo vairāk, ja paskatās, kādas valstis ir priekšā,” saka A.Sprudzāne.

1.vietu čempionātā izcīnīja Krievijas U16 meiteņu basketbola izlase, 2.vietu ieguva Čehija un 3.vietā ierindojās iepriekšējo gadu Eiropas čempione Spānija, kas duelī par bronzu pārspēja Franciju.