Basketbols: finālsērijas ceturtajā spēlē Buki zaudē ķekaviešiem, čempionus noskaidros šosestdien

Latvijas Basketbola līgas 2. divīzijas finālsērijas ceturtajā spēlē Nauris Miezis ar pēdējo sekunžu metienu izrāva "Ķekavai" uzvaru pār "Gulbenes Bukiem" ar 74:73, panākot piekto - izšķirošo - spēli finālsērijā.
Spēli ar precīzu metienu atklāja Ingars Aizpurs, bet pirmajās minūtēs komandas spēlēja ļoti nervozi un samocīti. Ceturtdaļas vidū pēc Naura Mieža precīza trīs punktu metiena Ķekava izvirzījās vadībā ar rezultātu 9:4. Ceturtdaļas turpinājumā Ķekavas vienība turējās nelielā vadībā. Spēle abām komandām bija samocīta un nerezultatīva. Ceturtdaļas izskaņā Artūrs Strēlnieks realizēja soda metienu, kas Edgara Tetera trenētajai komandai deva vadību ar 16:10.

Arī otrās ceturtdaļas ievadā punkti īpaši veiklāk nekrājās, komandām apmainoties ar neprecīziem uzbrukumiem. "Ķekavas" vienībai izdevās sasniegt deviņu punktu pārsvaru pēc Roberta Pāžes tālmetiena 21:12, bet ceturtdaļas vidū Miezis raidīja grozā trīs punktu metienu, kas panāca ķekaviešiem labvēlīgo 25:14.

Perioda otrajā pusē Gulbenieši veica 9:0 izrāvienu un nonāca viena groza attālumā - 25:23. Ceturtdaļas izskaņā divus tālmetienus pēc kārtas grozā raidīja Jānis Dilevka, ļaujot gulbeniešiem pārņemt mača vadību - 32:29. Gulbenieši turpināja savu uzbrukumu virzīt tieši caur šo spēlētāju. Dilevka puslaika izskaņā pievienoja vēl vienu tālmetienu un guva punktus arī caurgājienā. Artūrs Strēlnieks realizēja trīs punktu metienu un apturēja gulbeniešu izrāvienu. Lielajā pārtraukumā "Gulbenes Buki" devās vadībā ar rezultātu 34:33.
Trešā ceturtdaļa gulbeniešu izpildījumā sākās ar Bēta uzbrukumiem, bet Ķekavas komandā izcēlās Nauris Miezis, Ķekavieši arī lieliski cīnījās par atlēkušajām bumbām uzbrukumā, kas deva otrās iespējas uzbrukt grozam. Trešā perioda vidū Miezis ar tālmetienu atjaunoja +6 mājniekiem - 49:43. Ceturtdaļas otrajā pusē neliels pārsvars bija Ķekavas vienībai, Roberts Pāže ar pustālo metienu panāca 54:49 un izšķirošās desmit minūtes solījās ļoti spraigas.
Noslēdzošo desmitminūti ar rezultatīvu metienu ievadīja Kristiāns Šulcs. Gulbenieši turpināja ķert mājniekus un sešas minūtes līdz spēles beigām atradās viena metiena attālumā - 58:60.

Spēles izskaņā zīmogu roku sāka uzlikt arī piezīmju norma, jo gulbeniešu rindās pa pieciem pārkāpumiem bija sakrājuši Mārtiņš Rozenbergs un Mārtiņš Vīņauds. "Gulbenes Buki" gan nevēlējās vēl vairāk paildzināt sēriju, un Sandis Bēts caurgājienā divas minūtes līdz beigām panāca gulbeniešiem vadību ar 67:66, ļaujot viesiem cerēt uz čempiontitula svinībām jau Ķekavā. Pusotru minūti līdz mača beigām rezultāts bija neizšķirts.

"Gulbenes Buku" rindās Dilevka guva divus punktus ar sodu, realizējot arī soda metienu, kas deva "Bukiem" +3 (72:69). Minūti līdz spēles beigām aukstasinīgi trejaci grozā raidīja Miezis, izlīdzinot cīņas rezultātu. 11 sekundes līdz beigām Jānis Dilevka trāpīja vienu no diviem sodiņiem, izvirzot gulbeniešus vadībā - 73:72.

Dramatiskākie notikumi vēl bija priekšā. Miezis caurgājienā aizmeta garām, bet atlekušo bumbu izcīnīja Robertst Pāže, kas nesekmīgi uzbruka grozam, tomēr pussekundi līdz beigām bumba atkal nonāca pie Mieža, kurš iemeta sarežģītu metienu, panākot mājiniekiem vadību ar 74:73. Gulbenieši pieprasīja minūtes pārtraukumu, kurā uzzīmēja sadarbību, kas ļāva brīvu pēdējo metienu izpildīt Bētam, taču viņa metiens bija nedaudz par spēcīgu. Tas nozīmēja "Ķekavas" uzvaru un čempionu noskaidrošanu sestdien, 18.maijā, Gulbenē. .
"Ķekava" - "Gulbenes Buki" 74:73 (16:10, 17:24, 21:15, 20:24), Sērijā 2-2

"Ķekava": Miezis 36, Pāže 13 (13 atl.b.), Strēlnieks 9 (19 atl.b.), Saknītis 6, Šteinbergs 6, Štelmahers 3, Zemturis 1, Avotiņš.

"Gulbene": Dilevka 25, Aizpurs 14, Bēts 13, Sokolovs 9, Vīņauds 4, Gabrāns 2, Rozenbergs 2, Šulcs 2, Rikveilis 2.