Basketbols: Gulbenes “Buki/BJSS” izbraukumā zaudē LBL 2 līderiem Jelgava/LLU

13.02.2018 Latvijas Basketbola līgas 2. divīzijā tikās divas no turnīra vadošajām komandām. Turnīra līdervienība "Jelgava/LLU" savā laukumā ar rezultātu 86:83 nosargāja uzvaru pret Gulbenes Buki/BJSS vienību.

Pirms mača favorītu lomā varēja justies Jelgavas komanda, kas LBL 2 turnīrā bija zaudējusi tikai vienā spēlē. Gulbenes komandas sastāvā spēlē nepiedalījās arī komandas pamatcentrs Roberts Mednis, kurš spēlē pret Ķekavas komandu guva pirksta savainojumu. Spēlē, kur satikās divām no turnīra līderkomandām, izvērtās gana saspringta. Līdz pirmās ceturtdaļas vidum nelielā vadībā atradās Gulbenieši, kuru rindās rezultatīvu sniegumu demonstrēja Mārtiņš Rozenbergs, gūdams 7 punktus. Mājiniekiem vadībā pirmā ceturkšņa otrajā pusē ļāva izvirzīties Jāņa Bērziņa pieci pēc kārtas gūtie punkti. Pirmās ceturtdaļas beigās rezultatīvi spēlēja Andris Justovičs, kas ļāva "Jelgavai" atrasties vadībā ar 25:21. Otrajā ceturtdaļā Salvis Mētra un Andris Justovičs palielināja mājinieku pārsvaru līdz desmit punktiem 48-38, bet "Gulbenes Buki" puslaika beigās atbildēja ar sešiem bezatbildes punktiem un ejot pārtraukumā jelgavnieki bija vadībā ar 48:44.

Otrā puslaika sākumā Sandis Bēts realizēja divus metienus pēc kārtas, bet Nauris Rikvelis ar trejaci sasniedza +5, kas bija lielākā vadība spēlē Gulbeniešiem. Gandrīz visu trešo ceturtdaļu Jelgava atradās iedzinējos, vien pašās ceturtdaļas beigās izvirzoties minimālā vadībā ar 63:62. Spēles lūzums notika ceturtās ceturtdaļas sākumā, kad Jelgavas komanda veica 12-0 izrāvienu un izvirzījās vadībā 75-62, kas Gulbeniešus nostādīja neapskaužamā situācijā. Ceturtdaļas turpinājumā kopīgiem spēkiem Gulbenes komandai izdevās pietuvoties spēles rezultātā, tomēr līdz panākumam aizsniegties neizdevās. Līdz ar to "Jelgava" svinēja savu 15 uzvaru sezona ar rezultātu 86:83. Gulbeniešiem šis bija 5 zaudējums, bet joprojām turnīra tabulā “Buki” atrodas trešajā pozīcijā.

Jāatzīmē, ka šajā spēlē Jelgavas komandas rezervisti guva 29 punktus, bet Gulbeniešu rezervistu punktus nespēja gūt. Jelgavnieki arī labāk izpildīja 2 punktu metienus, tos realizējot ar 63%, kamēr Gulbenieši vien ar 44 %.

Jelgavas komandā uzvaru ar 27 gūtajiem punktiem kaldināja Andris Justovičs, bet pa 20 punktiem guva Salvis Mētra un Uldis Feldmanis. Gulbeniešiem 23 punkti, 8 atlēkošās bumbas un 4 atlēkošās bumbas Mārtiņa Rozenberga kontā, bet Ingaram Aizpuram 20 punkti, 9 atlēkošās bumbas un 4 pārtvertas bumbas. Latvijas Basketbola līgas 2. divīzija, 13. februāris

Jelgava/LLU - Gulbenes Buki/BJSS 86:83 (25:21, 23:23, 15:18, 23:21)

Jelgava: Justovičs 27 (4ab+4rp), Mētra 20 (7ab+4rp), Feldmanis 20 (7ab+2pb), Bērziņš 15, Krūmiņš 2 (4ab+5rp), Bitītis 2 (5ab+3pb), Frīdmanis, Neimanis, Kravinskis, Satovskis.

Gulbene: Rozenbergs 23 (8ab+4rp EFF 28), Aizpurs 20 (9ab+3ab+4pb), Bēts 16+4rp, Rikveilis 14 (4ab+3rp), Gabrāns 10 (6ab+3rp), Šulcs, Freijs, Dāvids, Pušpurs, Krukovskis.