Basketbols: “Gulbenes Buki/BJSS” piedzīvo divus zaudējumus

Latvijas Basketbola līgas 2.divīzijā “Gulbenes Buki/BJSS” 10.janvārī tikās ar BK “Ķekava” un 14.janvārī ar Mārupes SC. Diemžēl abās spēlēs “Buki” zaudēja.

Zaudējums pret nezaudējušo Ķekavu
Latvijas Basketbola līgas 2.divīzijā 10. janvārī BK “Ķekava” tikās ar “Gulbenes Bukiem/BJSS” un izcīnīja pārliecinošu uzvaru – 85:61 (25:9; 20:16; 20:13; 20:23). Jāatzīmē, ka LBL 2.divīzijas līdervienība “Ķekava” izcīnīja jau savu septiņpadsmito uzvaru sezonā. Spēli ar precīzu metienu atklāja N.Rikveilis, bet tā arī bija vienīgā reize, kad “Buki” bija vadībā. Spēles turpinājumā ķekavieši apliecināja favorītu statusu, noslēdzot pirmās 10 minūtes ar 16 punktu pārsvaru - 25:9. Neapturams bija Ķekavas līderis Nauris Miezis, kurš guva 15 punktus pirmajā ceturksnī. Otrajā ceturtdaļā spēle nedaudz izlīdzinājās, bet “Ķekava” turpināja audzēt pārsvaru, puslaiku noslēdzot ar rezultātu 45:25. Otrajā puslaikā spēles raksturs nemainījās un pirms noslēdzošā ceturkšņa “Ķekavas” pārsvars sasniedz jau 27 punktus - 65:38. Noslēdzošajā spēles daļā “Gulbenes Buki” trīs punktus atspēlēja, tomēr ķekaviešu uzvarai tas netraucēja un turnīra līdervienība guva drošu uzvaru ar rezultātu 85:61. “Ķekavas” rindās rezultatīvākais ar 25 punktiem bija Nauris Miezis, bet Agnis Čavars atzīmējās ar 15 punktiem un 11 atlēkušajām bumbām. Gulbeniešiem divciparu skaitli sasniedza divi spēlētāji: 15 punktus guva Mārtiņš Pētersons, bet Artūrs Lūsis atzīmējās ar 13 punktiem.

“Neizpildījām spēles plānu. Nespēlējām uz groza apakšu, kaut gan mums bija auguma pārsvars. Nevarējām nosegt pretinieku līderi Nauri Miezi, kurš taisīja spēli pretiniekiem. Sapratām, ka pretinieks nav tik spēcīgs, kā likās, bet, lai cīnītos, ir jānospēlē ļoti labi visa spēle,” pēc spēles teica treneris Artūrs Brūniņš.

“Gulbenes Buki/BJSS”: M.Pētersons - 15+4ab+3rp, A.Lūsis - 13+3ab, R.Mednis - 8+7ab, M.Čaupjonoks - 8+5ab, N.Lišiks - 8, M.Kromulis - 6+3rp, N.Rikveilis - 5+2ab+2pb, M.Leitāns - 4+2rp, M.Freijs, M.Kromulis, A.Dāvids.

Zaudē pagarinājumā
Latvijas Basketbola līgas 2.divīzijā 14.janvārī Mārupes SC tikās ar “Gulbenes Bukiem/BJSS” un kļūdām bagātā spēlē izcīnīja smagu uzvaru pagarinājumā – 71:70 (28:17; 15:11; 12:12; 8:23; 8:7).

Spēli ar precīzu trīspunktu metienu atklāja A.Kramiņš, bet pirmās piecas minūtes gulbenieši turējās nelielā vadībā. Ceturtdaļas turpinājumā ar Armanda Seņkāna pūlēm mārupieši veica izrāvienu, izvirzījās vadībā, ceturtdaļu noslēdzot ar 11 punktu vadību – 28:17.
Arī otro ceturtdaļu veiksmīgāk nospēlēja mājnieki, palielinot pārsvaru līdz 15 punktiem, un spēles vidū rezultāts – 43:28 mārupiešu labā.
Trešās ceturtdaļas sākumā “Gulbenes Buki” bija nonākuši līdz lielākajiem mīnusiem šajā spēlē – 21, bet lēnām sakārtoja savu spēli un ceturtdaļu nospēlēja neizšķirti.

Pirms pēdējās ceturtdaļas - joprojām 15 punktu pārsvars Mārupes labā, bet “Gulbenes Buki’’ nedomāja padoties, aizvadot lielisku ceturtdaļu. Pēdējās piecās minūtēs pretinieki neguva nevienu punktu, bet ceturtdaļā kopā iemeta tikai astoņus punktus, kas palīdzēja spēli novest līdz pagarinājumam. Armandam Seņkānam gan bija iespēja uzvarēt spēli, bet viņa mestais trīspunktu metiens pēdējās sekundēs nebija precīzs.

Pagarinājumā turpinājās sīva spēkošanās un “Gulbenes Buki” pat izvirzījās vadībā – 66:65, bet Kārlis Večens uzņēmās iniciatīvu un guva piecus punktus, izvirzot vadībā mārupiešus – 71:70. Artūram Lūsim bija iespēja uzvarēt spēli, bet viņa metiens bija neprecīzs un gulbenieši piedzīvoja sāpīgu zaudējumu.

Mārupes SC komandā lielisku spēli aizvadīja Armands Seņkāns, kurš guva 28 punktus un izcīnīja 17 atlēkušās bumbas. Artūrs Kramiņš atzīmējās ar 17 punktiem, bet Nauris Metnieks - ar 15.

Gulbeniešiem lielisku spēli aizvadīja Roberts Mednis, kurš pretinieku grozā sabēra 30 punktus, izcīnīja 8 atlēkušās bumbas, atdeva 4 rezultatīvas piespēles un pārķēra 4 bumbas, kopā nopelnot efektivitātes koeficientu +38. Jāuzslavē arī Matīsa Čaupjonoka sniegums - 19 punkti, 8 atlēkušās bumbas un 6 rezultatīvas piespēles, viņa rēķinā gan lielākais kļūdu skaits komandā - septiņas.
Pirmo spēli “Gulbenes Buku/BJSS’’ sastāvā aizvadīja Mārtiņš Rozenbergs, kurš atzīmējās ar 12 punktiem un 9 atlēkušajām bumbām. Pēc vairāku gadu pauzes “Buku” komandā spēlēja arī Gatis Rikveilis.

“Spēli iesākām neveiksmīgi un pirmajā puslaikā nenosedzām pretinieku līderi A.Seņkānu. Otrajā puslaikā puiši parādīja raksturu un lauza spēles gaitu, atspēlējoties no lieliem mīnusiem. Pietrūka mazo spēlētāju rotācijas. Prieks par Mārtiņa Rozenberga sniegumu - viņš būs labs papildinājums komandas turpmākajās spēlēs. Kā saka, šādās spēlēs zaudē treneris - varbūt neizvēlējos pareizo spēlētāju rotācijas, kā arī pietrūka sportiskās veiksmes,” saka A.Brūniņš.

“Gulbenes Buki/BJSS”:  R.Mednis - 30+8ab+4rp+4pb, M.Čaupjonoks - 19+8ab+6rp+2bm, M.Rozenbergs - 12+9ab+2bm, A.Lūsis - 5+8ab+3rp M.Kromulis - 2+5ab+3rp, N.Rikveilis - 2+3rp, G.Rikveilis, M.Freijs, A.Dāvids.