Basketbols: Gulbenes “Buki/BJSS” pieveic Ventspils augstskolas komandu 1

13.janvārī Gulbenē tika aizvadīta LBL 2 spēle, kurā “Gulbenes Buki/BJSS” uzņēma “Ventspils augstskolas” komandu, un rezultatīvā spēlē tika gūta uzvara – 91:79 (22:28; 23:17; 26:11; 20:23).

Šajā mačā par favorītiem varēja uzskatīt Gulbenes komandu, kas bija izcīnījusi uzvaras sešās spēlēs pēc kārtas un netaisījās šo uzvaru sēriju pārtraukt savu skatītāju priekšā.

Spēli atklāja precīzs Mārtiņa Rozenberga metiens, bet pirmajās minūtēs veiklāki un precīzāki bija Ventspils augstskolas studenti, iekrājot lielāko pārsvaru spēlē – 15:4.  Ceturtdaļas vidū gulbenieši veica savu izrāvienu un spēja pietuvoties līdz četru punktu starpībai – 15:19. Ar Dāvja Gūtmaņa precīziem metieniem viesi spēja noturēt vadību pirmajā ceturtdaļā – 22:28.

Arī otrās ceturtdaļas pirmajā pusē studenti turējās nelielā vadībā, bet gulbenieši atspēlēja sešus punktu, un pirms lielā pārtraukuma tablo vēstīja kaujiniecisku neizšķirtu – 45:45.

Spēles trešā ceturtdaļa pagāja “Gulbenes Buku” zīmē, ar ciešu un agresīvu aizsardzību gulbenieši pretiniekiem atļāva gūt tikai 11 punktus, bet paši sabēra pretinieku grozā 26 punktus un izvirzījās drošā vadībā – 71:56.

Ceturtajā ceturtdaļā viesi vairs nespēja noķert ieskrējušos “Bukus” un gulbenieši ieguva lielāko pārsvaru spēlē – 89:64, kad līdz spēles beigām bija jāspēlē trīs minūtes. Sajutuši uzvaras garšu, gulbenieši atslābinājās, un tas spēles beigās ļāva veikt izrāvienu studentiem – 15:2. Spēle beidzās 91:79 - “Gulbenes Buki/BJSS” izcīnīja septīto uzvaru pēc kārtas. LBL 2 turnīra tabulā gulbenieši ieņem trešo vietu, ar bilanci 7/3 atpaliekot tikai no Ķekavas un Jelgavas komandām.

Gulbenes komanda šajā spēlē izdarīja 32 rezultatīvas piespēles, bet viesi - tikai 8. 17 punktus guva Ingars Aizpurs, kurš statistikai pievienoja arī 10 atlēkušās bumbas un 6 rezultatīvas piespēles. Ventspils komandas līderi Dāvis Gūtmanis un Artūrs Grīnbergs guva attiecīgi 30 un 21 punktu.

Nākamā spēle gulbeniešiem – 18.janvārī izbraukumā, kad atkārtoti jātiekas ar RTU komandu. Mājas spēle Gulbenē – 27.janvārī pulksten 14.00, kad jātiekas ar “Kandava/COMPOR” vienību.

Statistika

“Gulbenes Buki/BJSS” – “Ventspils augstskola” - 91:79 (22:28; 23:17; 26:11; 20:23).

“Gulbenes Buki”: Aizpurs - 17 (10ab+6rp EFF +25), Bēts - 16 (6ab+2pb), Mednis - 14 (5ab+8rp), Gabrāns - 12 (9ab+6rp EFF +27), Rikvelis - 8 (5ab+5rp+3bm), Rozenbergs - 10 (7ab+5rp), Veselovs – 8 (5ab), Šulcs - 3 (2ab+3rp), Kalniņš, Dīvāns, Dāvids.

Avots: basket.lv