Basketbols: Gulbenes “Buki/BJSS” revanšējās “Līvānu stikls” komandai

Latvijas Basketbola līgas 2. divīzijas turnīrā beidzies pirmais posms, kurā 20 komandas bija sadalītas trijās grupās.

Sezonas turpinājumā katras grupas četras labākās komandas turpinās cīņu par 1.-12.vietu, ņemot līdzi savstarpējo spēļu rezultātus.

10. decembrī Gulbenē tika aizvadīta LBL 2 pirmā posma pēdējā spēle B grupā starp Gulbenes “Buki/BJSS” un „Līvānu stikls” komandām. Gulbenes komanda uzvarēja ar rezultātu 86:71 un iekļuva starp 12 labākajām komandām.

Jau pirmajā ceturtdaļā gulbenieši demonstrēja saturīgu spēli, kad pretinieku grozā tika sabērts 31 punkts, kamēr ielaisti tikai 12; Ingaram Aizpuram šajā nogrieznī - 11 punkti. Arī nākamajās desmit minūtēs Gulbene dominēja un turpināja audzēt pārsvaru un, dodoties uz lielo pārtraukumu. gulbenieši bija iekrājuši 23 punktu pārsvaru  54:31.

Otrā puslaika sākumā „Gulbenes Buki/BJSS” ieguva lielāko pārsvaru spēlē ar rezultātu 60:31, un spēles liktenis bija izšķirts. Pirms pēdējās ceturtdaļas gulbeniešiem bija iekrāts 25 punktu pārsvars (73:48), kas neradīja šaubas par uzvarētāju. Spēles pēdējās trīs minūtēs, kad laukumā spēlēja tikai jaunieši, Līvānu komanda veica izrāvienu un atspēlēja 10 punktus. Spēle noslēdzās ar rezultātu 86:71 - Buku labā.

Par mača rezultatīvāko spēlētāju kļuva Ingars Aizpurs, kurš pretinieku grozā sabēra 29 punktus un savāca 13 atlecošās bumbas (EFF +36). Roberts Mednis pievienoja 23 punktus un 14 atlēcošās bumbas (EFF+31). Viesu rindās 15 punktus iemeta Eduards Ķikuts, bet Daumantam Pabriežam - 14 gūtie punkti.

Otrajā posmā pirmajā grupā spēlēs: BK “Ķekava” (5:1), BK “Jelgava”/LLU (5:1), “Valmiera Glass VIA” (4:2), “Gulbenes buki”/BJSS (3:3), “BA Turība” (3:3), RSU (3:3), “VEF skola” (3:3), “Kandava/COMPOR” (3:3), BK “Saldus” (2:4), “Ventspils Augstskola” (2:4), LU/BS “Rīga” (1:3) un RTU (1:5).

Otrajā grupā par 13.-20. vietu cīņu turpinās “Līvānu stikls” (4:0), “Madona/BJSS” (3:1), SC “Mēmele”/Bauskas BJSS (3:1), OC “Limbaži” (2:0), BS “Ogre” (1:3), Valkas SI/Smiltene (1:3), KP BA/DSN (0:4) un BJBS “Rīga/Rīdzene” (0:2).

Marta vidū sāksies izslēgšanas turnīrs, kurā piedalīsies 16 komandas (12 no pirmās finālgrupas un četras labākās no otrās).

Gulbenes Buki/BJSS – Līvānu stikls 86:71 (31:12; 23:19; 19:17; 13:23)

Gulbenes Buki/BJSS: I.Aizpurs 29 (13 ab+3pb), R.Mednis 23 (14 ab,) R.Gabrāns 11 (7rp+5ab), N.Rikveilis 9 (4ab+3rp), M.Rozenbergs 5, A.Brūniņš 4, M.Čaupjonoks 3, M.Pušpurs, K.Šulcs, E.Krukovskis, A.Dāvids