Basketbols: “Gulbenes buki/BJSS” uzvar "Kandava/COMPOR" un iekļūst LBL 2 pusfinālā 4

7.aprīlī Gulbenes Buki/BJSS savās mājās pārliecinoši apspēlēja Kandava/COMPOR vienību ar rezultātu 95:63, līdz ar to Gulbenieši kļuvuši par otro komandu, kura spēlēs turnīra pusfinālā, pievienojoties "Valmiera Glass/ViA" basketbolistiem.

Spēli ar precīzu trejaci uzsāka Raimonds Gabrāns, izvirzot vadībā Gulbeniešus. Jau no tā brīža mājinieku komanda neatskatījās, strauji audzējot rezultāta pārsvaru. Pirmās ceturtdaļas vidū pēc Ingara Aizpura precīza trīs punktu metiena rezultāta starpība pieauga līdz +14 20-6. Ceturtdaļas beigas veiksmīgāk nospēlēja kandavnieki un rezultāta starpību nedaudz samazināja. Gulbenes Buki pēc nospēlētām desmit minūtēm atradās vadībā 22:13. Otrā ceturtdaļa pagāja Gulbenes Buku zīmē, kas viesiem, desmit minūšu laikā atļāva gūt tikai sešus punktus, kamēr Ingars Aizpurs kopā ar komandas biedriem turpināja pārliecinoši audzēt pārsvaru, tādējādi lielajā pārtraukumā ejot ar drošu vadību +24 43:19.

Arī otrajā puslaikā Gulbenieši nedomāja apstāties, turpinot veiksmīgi spēlēt gan uzbrukumā, gan aizsardzībā. Ceturtdaļas sākumā rezultāts sasniedza jau 30 punktu atzīmi 52:22. Trešās ceturtdaļas noslēguma pēc Artūra Brūniņa precīza trīs punktu metiena rezultāta starpība pārsniedza 40 punktu pārsvaru 71:29 par labu Gulbeniešiem. Trešā perioda izskaņā trejaci grozā raidīja Aizpurs, tādējādi pirms sērijas pēdējām desmit minūtēm panākot rezultātu 75:32. Noslēdzošajās desmit minūtēs mājinieki laukumā sūtīja savus gados jaunos spēlētājus un Kandavas komandai izdevās nedaudz samazināt rezultāta starpību, kam gan nebija lielas nozīmes. Spēle beidzās ar rezultātu 95:63 par "Gulbenes Bukiem", kas tika pie otrās uzvaras ceturtdaļfināla sērijā, un pēc septiņu gadu pauzes iekļuva LBL 2 pusfinālā. Nākošais pretinieks noskaidrosies Jelgavas un RSU spēļu pārī.

"Gulbenes Buku" uzvaru šajā mačā ar 32 gūtiem punktiem sekmēja Ingars Aizpurs, kurš realizēja 8 tālmetienus. bet Sandis Bēts sakrāja 18 punktus. Viesu komandā sezonas noslēdzošajā spēlē ar 20 punktiem izcēlās Ritvars Kauliņš.

A.Brūniņš:”Spēlētāji bija noskaņojušies un saprata spēles nozīmi. Visi spēlētāji bija gatavi doties laukumā un atdot sevi visu. Pirms spēles izdarījām pareizos secinājumus no iepriekšējām spēlēm, pārkārtojām aizsardzību, kas arī deva rezultātu. Visa pamatā bija aizsardzība, ierobežojām viņu līderi uzbrukumā, pašiem pavērās daudz vairāk ātro uzbrukumu un brīvu metienu.”

Gulbenes Buki/BJSS - Kandava/Compor 95:63 (22:13, 21:6, 32:13, 20:31)

Gulbene: Aizpurs 32 (5ab), Bēts 18, Mednis 11(9ab+4rp), Brūniņš 10, Gabrāns 9 (7ab), Rozenbergs 4 (6ab), Dumburs 4, Dāvids 3, Rikveilis 2 (7ab), Frejis 2, Šulcs, Krukovskis.

Kandava: Kauliņš 20, G.Strāķis 9, Savčenko 6, Rozentāls 6, Čīma 6, Šilbergs 5, Gotfrīds 5, A.Strāķis 3. Balsers 3, Kundrats, Rudzītis.