Basketbols: "Gulbenes Buki/BJSS" zaudē konkurentiem "Ķekava/Optibet"

Ķekavā 20. februārī savstarpējo cīņu aizvadīja LBL2 turnīra tabulas otrās un trešās vietas īpašnieces "Ķekava/Optibet" un "Gulbenes Buki". Ķekavieši šajā spēlē izrādījās spēcīgāki un svinēja uzvaru ar rezultātu 71:59.

10. februārī Gulbenes Buki savās mājās jau bija apspēlējuši Ķekavas komandu ar rezultātu 96-82 un centās to atkārtot arī izbraukumā. Jāatzīmē, ka abām komandām iztrūka pamatsastāva spēlētāji - Ķekavai nespēlēja Nauris Miezis, bet gulbeniešiem nevarēja palīdzēt Roberts Mednis, kurš joprojām ārstē savainojumu, ko guva spēlē pret ķekaviešiem.

Spēli labāk iesāka Ķekavas basketbolisti, Agnis Čavars guva komandas pirmos piecus punktus. Pirmās ceturtdaļas vidū mājiniekiem deviņu punktu pārsvaru panāca Niks Saknītis, bet pēc pirmajām desmit minūtēm "Ķekavas/Optibet" bija vadībā ar 16:10.

Otrajā ceturtdaļā galvenais mājinieku punktu guvējs bija Roberts Pāže, bet Raimonda Gabrāna un Mārtiņa Rozenberga precīzie metieni pietuvoja gulbeniešus līdz tikai četru punktu atstatumam. Ejot lielajā pārtraukumā, mājinieki bija vadībā ar 28:24.

Līdz trešās ceturtdaļas vidum aktīvie "Gulbenes Buki" spēja iegūt minimālu pārsvaru 36-35, tomēr ķekavieši ātri atguvās, veicot izrāvienu, kas pirms spēles pēdējām minūtēm LBL2 vicelīderei ļāva būt vadībā ar 46:42.

Spēles pēdējās desmit minūtēs rezultatīvāk spēlēja "Ķekava/Optibet" vienība, piecas minūtes līdz spēles beigām iegūstot lielāko vadību spēlē - 63:48. Spēles turpinājumā nekas kardināli nemainījās un ķekavieši noturēja pārsvaru un izcīnīja uzvaru ar rezultātu 71:59. Tas "Ķekavai/Optibet" ļāva nostiprināties turnīra tabulas otrajā pozīcijā, attālinoties no tuvākajiem sekotājiem Gulbenes Buki/BJSS.

Ķekavas komandā rezultatīvākais bija Roberts Pāže ar 25 gūtiem punktiem, kuram arī 5 atlēkošās bumbas un 4 rezultatīvas piespēles. 10 punkti un 11 atlēkošās bumbas Agņa Čavara kontā. Gulbenes Bukiem 14 punktus guva Sandis Bēts, bet Ingaram Aizpuram 11 punkti un 9 atlēkošās bumbas.

Nākamā spēle gulbeniešiem - 24. februārī pulksten. 14.00 ar RSU vienību, bet 3. martā pulksten 18.00 jāuzņem turnīra līderi BK "Jelgava/LLU".

"Ķekava/Optibet" - "Gulbenes Buki" 71:59 (16:10, 12:14, 18:18. 25:17)

Ķekava: Pāže 25 (5ab+4rp), Saknītis 13 (5ab), Čavars 10 (11ab), Gundegs 10 (7ab+5rp), Šteinbergs 9 (4rp), Brikmanis 2, Rubenis 2, Ozoliņš, Jašuks, Avotiņš.

Gulbene: Bēts 14 (5ab), Gabrāns 11 (5ab+3rp), Aizpurs 11 (9ab+2pb), Rikveilis 8 (5rp+4ab), Šulcs 7, Rozenbergs 6 (4ab+4rp), Veselovs 2, Brūniņš, Krukovskis.