Basketbols: Gulbenes “Buki/BJSS” zaudē OC "Limbaži"

21.decembrī Limbažu 3. vidusskolā notika basketbola spēle A grupā, kur tikās vietējā OC"Limbaži" un Gulbenes “Buki/BJSS” komandas.

Šoreiz stiprāka bija Limbažu komanda, kas izcīnīja uzvaru 79:72 (22:18; 23:13; 20:19; 14:22). Spēlē notika četras vadības maiņas un septiņas reizes bija neizšķirts.

Pirmā ceturtdaļa iesākās ar Limbažu izrāvienu 6:0, ceturtdaļas turpinājumā iniciatīvu uzņēmās R.Mednis, kurš guva 12 punktus un izvirzīja Gulbeniešus vadībā 16:14. Ceturtdaļas noslēgumā veiksmīgāk nospēlēja Limbažu komanda un atkal izvirzījās vadībā ar 22:18.

Otrās ceturtdaļas sākumā notika sīva spēkošanās un neviena komanda neieguva lielu pārsvaru. Ceturtdaļas vidū Limbažu komanda veica 7:0 izrāvienu un izvirzījās vadībā ar 35:28. Spēles turpinājumā Gulbenes komanda biežāk kļūdījās un uzbruka neprecīzāk, kas Limbažu komandai ļāva atrauties un spēles vidu būt vadībā ar 45:31.

Trešo ceturtdaļu veiksmīgāk iesāka Gulbenes komanda, veicot astoņu punktu izrāvienu un rezultātā pietuvojoties līdz mīnus pieci ar 42:47. Limbažu komanda pieprasīja minūtes pārtraukumu un pēc tā spēle aizgāja viņiem par labu, viņi veica izrāvienu ar 7:0 un atkal atradās lielākā vadībā (54:42). Arī ceturtdaļas beigas veiksmīgāk nospēlēja Limbažu komanda un pirms pēdējās ceturtdaļas atradās komfortablā vadībā ar 65:50.

Pēdējā ceturtdaļā Limbažu komanda ieguva lielāko vadību, spēlē atrodoties vadībā ar 17 punktiem 77:60, kad bija atlicis spēlēt četras minūtes. Atlikušajā laikā Gulbenes komanda pretiniekiem atļāva iemest tikai divus punktus, kamēr paši guva divpadsmit, bet ar to bija par maz un nācās piedzīvot zaudējumu (72:79).

Limbažu komandā efektīvākais bija Armands Ošiņš, kurš realizēja septiņus no izmestajiem astoņiem metieniem. Guva 16 punktus, izcīnīja 5 atlēkošās bumbas, atdeva 5 rezultatīvas piespēles un pārķēra 4 bumbas.

Nākamā spēle Bukiem - jaunajā gadā 10. janvārī izbraukumā pret A grupas līderiem - Ķekavas komandu.

Galvenais treneris Artūrs Brūniņš: “Puišiem liels paldies par cīņassparu un atdevi laukumā, jo septiņu spēlētāju rotācijā ir grūti aizvadīt cīņu bez kritumiem. Prieks, ka ir progress salīdzinājumā ar pagājušo gadu, jo tad tikai zaudēts Limbažiem ar lielu punktu starpību. Pirms gada ierindā traumētos spēlētājus, lai varētu pilnvērtīgi trenēties un cīnīties spēlēs par uzvarām. Komanda domā arī par pastiprinājumu, bet par to lielāka skaidrība būs jaunajā gadā.”

Gulbenes “Buki/BJSS”: Roberts Mednis 21+6ab, Matīss Čaupjonoks 16+11ab+5rp+6kļ, N.Lišiks 14, Mikus Freijs 11+6ab, Mārtiņš Kromulis 9+7rp+6pb+5ab, Kaspars Kalniņš 1, Miks Leitāns.